Ястие с печени чушки

  • 3 571
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Здравейте, момичета.
Чета редовно рецептите, които давате и много ги харесвам  Grinning
Та, затова реших да пусна тема, с която ще може да ми дадете идеи за такива ястия.
Обожавам печени чушки.Но ги приготвям само с доматен сос и миш маш. А ми се иска малко разнообразие. Хареса ми и това ястие, ще се опитам да го направя.
А вие имате ли други идеи?  Hug

# 1
  • Мнения: 3 268
Амииии,много странно ястие. newsm78

# 2
  • Мнения: 2 199
Аз обожавам печени чушки със сос бешамел  Crazy
8 с.л брашно запържваш с олио
сол
и добавяш 1л прясно мляко разбъркваш може да добавиш и индийско орехче - настъргано ако ти харесва добавяш печения пипер и оставяш да клокне. Това е на мен този вариант ми харесва много, но съм пробвала и с добавен настърган кашкавал или топено сирене - но това си е гъзария  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 107
Айля,
Мерси, ще се пробва задължително  Grinning

# 4
  • Мнения: 5 001
И аз обожавам печени чушки с прясно мляко,но ние го харесваме повече само със сол и черен пипер(без индийско орехче и  топени сирена),за да усещаме пиперения вкус повече....

# 5
  • Мнения: 5 026
Печените чушки ги правя в много варианти-днес на лютика,  с пиле.
Иначе мравя някакъв вид постна мусака-редувам чушки със смес от сирене и яйца; панирам ги-бюрек, миш-маш са писали и по-нагоре.
А снощи, в Перфектната вечеря, гледах тази рецепта с печените чушки и различни видове сирена и кашкавал. Ще я пробвам тия дни.

# 6
  • Мнения: 5 001
Друг вариант любим е печени чушки с доматен сос.
Запържва се 1-2 с.л. брашно(който обича може и 1 малка глава лук да сложи,нарязан като за запръжка),добавят се доматите,6-7 скилидки чесън,1 дафинов лист,ако трябва се долива водичка за да не е много гъсто.Ври около 20 мин.,добавят се чушките и се поръсва с пресен магданоз

# 7
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
напълваш ги със смес от яйце и сирене и панираш

# 8
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
довечера мисля да експериментирам нещо, което не съм приготвяла - ще нарежа на дребно един буркан чушки и ще объркам с малко брашно, кис. мляко, хл. сода и едно яйце и ще запържа като шницели

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 15:51 от jessif

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
довечера мисля да експериментирам нещо, което не съм приготвяла - ще нарежа на дребно един буркан чушки и ще объркам с малко брашно, кис. мляко, хл. сода и едно яйце и ще запържа като шницели
И да споделиш после дали е станало, че ми звучи много мързеливо  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 358
Ето идея и от мен http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235717.msg5396270

довечера мисля да експериментирам нещо, което не съм приготвяла - ще нарежа на дребно един буркан чушки и ще объркам с малко брашно, кис. мляко, хл. сода и едно яйце и ще запържа като шницели
И да споделиш после дали е станало, че ми звучи много мързеливо  Simple Smile

И аз се интересувам как е станало това.

# 11
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
-

Ето ги моите шницели. Накълцах чушките, сложих 1 яйце, малко брашънце, малко кисело мляко, 1/4 ч. л. хлебна сода, черно пиперче и 3 сварени картофа за плътност.
Станаха вкусни, но малко мазнички.
Съвет: сложете още 2 яйца

Общи условия

Активация на акаунт