На 17 месеца, а все още без зъби

  • 930
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Здравейте, мами!
Детето ми е на 16 месеца, почти на 17, а все още няма нито едно зъбче.  newsm78
Плюнчи се, пъха разни неща в устата, там където трябва да се появят зъби венеца е по-бял, но...  няма нищо. И е така от доста време.
Чудя се това нормално ли е? И има ли и други деца като моето?

# 1
  • Мнения: 175
Не се притеснявай, момиченцето на една позната изкара първото си зъбче на година и осем месеца. Детето е здраво и напълно нормално- просто зъбите му излязоха по-късно. Само да кажа че първото зъбче беше предшествано от тридневна температура, така че го имай в предвид. Hug

# 2
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
На синът ми изкара първото зъбче на 1 г. Мисля, че е нормално, но ако се притесняваш за собствено успокоение, направете снимка да се види има ли зародиши. Все пак не съм чула за човек без зъби.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
Чувала съм , че колкото по-късно се появят зъбките, по-здрави щели да бъдат. Не се притеснявай. Човек беззъб няма.
Ако пък си толкова притеснена, има много зъболекари, попитай!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 362
Понеже моят Гого беше подобен случай - на година и три месеца изкара първото си зъбче, ще ти кажа, за да не се разкарваш Simple Smile
Аз бях много притеснена и, разбира се, обърнах се към стоматолог (моя стоматолог, на когото имам доверие) дали пък не е редно да му се направи на Гошко една снимка, за да видим дали има зъбни зародиши. Той ми каза, че съм луда. Освен, че на детето зъбните зародиши се виждат (побелелия венец), няма и нужда да си подлагам съкровището на рентгенография.
Така, че - не се притеснявай, ще му пораснат Simple Smile
Но, ако е като случая с моето дете (аз лично, без да съм лекар, си го обяснявам с много твърд венец, защото Гоги беше започнал да си пъха всичко в устата още от 6-месечен), те предупреждавам, че може детето ти да стане много нервно. Моя син, когато вади зъби, е някакъв ужас. Явно непрекъснато го боли милото и е много нервен, проплаква в съня си, кисел е, предпочита да яде сухи храни... Но това е само за 2-3 дни Simple Smile Пробие ли, става весело - започва се е дно хапане   Joy
Заключение: Simple Smile  Don`t worry!

# 5
  • Мнения: 307
Благодаря на всички за отговорите!  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт