Не обича разходките

  • 599
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте, мили мами. Имам нужда от съвет или идеи по следния проблем: Синът ми е на 10 мес., прохожда и може би по тази причина всяко извеждане с количката е наказание за него и малък ад за мен. След първите 15 мин. започва да мрънка, недоволства, пищи...Започвам да го залъгвам с хранене на гълъби, даване на играчки, които той демонстративно хвърля, ядене на солети и т.н. Не мога да го пусна на крака, защото още е нестабилен а навън знаете какво е в момента... #Crazy newsm7Едва издържа 30 - 40 мин. Имате ли такъв проблем или мнение за решаването му? newsm78

# 1
  • Мнения: 4 564
почти всички го минават този период
просто искат да ги пускаш да ходят
и при нас беше така , слава богу че беше топло тогава  , направо се изгърбих да вървя прегърбена с него  , но мина  и това
сега се научи върви ли количката да мирува , ама той е и по- голям, давам му в едната ръка от тези  търкалетата с дръжки  да търкаля и той се занимава  и така я карам

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



 Защо да не го пуснеш да ходи, какво като има малко сняг Rolling EyesС едни хубави ботушки нищо няма да му стане.Щом има някаква стабилност му вземи от коланите за прохождане(кучешките каишки Wink).Нека да се измори и след това ще си седи в количката.

# 3
  • Мнения: 454
Същата работа е и при нас. От както се е родил по цял ден сме на разходки и сега изведнъж не иска. Не му се стои в количката, а все още не може да ходи и разходките са голям зор. Понякога му обувам обувките, но той прави няколко крачки и иска да сяда, а навън все още е сняг, лед и локви и не става. дано по-скоро да проходи, че не ме свърта вече вкъщи.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Май всички дечица преминават през този период. Нищо не правех - където имаше възможност да ходи - ходеше. Ако не - ревеше и така изкарахме периода.

# 5
  • Мнения: 1 586
И при нас беше така ,като излезем първите 20 минути добре и после................ ooooh!а другите бебета кротуват  Tired
Сега вече ходи и пак не иска в количката ама при вас може да е само период и да отмине.

# 6
  • Мнения: 159
Зависи къде живеете  Simple Smile , а и зависи малкият колко е голям... Моята бебка все още мога да я разхождам в кенгуру, защото е дребничка, не повече от 8,5 кг, винаги я поставям в положение с гръб към мен, така че да гледа напред и ми пее през цялото време. Може да издържи така един час! Тръгна ли да я вадя от кенгурото, тогава писва. Иначе в количката обича да стои и си кротува. Още по-хубаво е, когато можем да отидем до някоя ски писта, където освен чист, снегът е и отъпкан и разходката се съчетава с опити за ходенеи много много смях, а батковците я забавляват още повече, защото вече карат ски...
И пак зависи къде живеете - ако има някое хубаво и подходящо място на закрито за детски забавления (от рода на Патиланци), може това да ви е отправната точка  Wink

# 7
  • Мнения: 46 437
... Имате ли такъв проблем или мнение за решаването му? newsm78

Имаме Mr. Green стоене вкъщи, аз така си го реших  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 790
О, и ние минахме през този период Tired Всяка разходка беше ад за мен... Уж искам да я изведа, а тя или реве или иска да се изправя в количката...Та след като проходи стабилно направо махнахме количката. Избирай някое спокойно място за разходка и я пускай да ходи по малко - с колани или за ръчичка. Хем ще е доволна, хем ще се измори и после ще спи повече  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 43
Благодаря ви за отговорите! Някои съвети за съжаление не мога да използвам - например кенгурото, защото вече е над 10 кг. и много ми тежи, други ще пробвам - например разходката пеша и юздичките, на трети благодаря поне за съпричастието...Сигурна съм, че като проходи малкото дяволче и хукна след него, ще си казвам: А, бе в количката мрънкаше, ама беше по-добре, както беше и с кака му... Но поне сега има сродни души, с които мога да споделя малките несгоди. Да са ни здрави дечицата и да се радваме на всеки момент с тях - напомням си го постоянно, защото бързо ще "хвръкнат" и тогава с умиление ще си спомняме за малките им капризи.

# 10
  • Мнения: 506
ние също не обичаме много количката напоследък,но го привличат магазините и разходката ни е до някой голям магазин и обратно,а да ходи го мързи навън предпочита *гуш*

# 11
  • Мнения: 49
Имах този проблем от 8м. докато не проходи,сега количката ни е зазимена Mr. Green и няма изглед да я ползвам.

# 12
  • Мнения: 593
И ние минахме оттам. Никога не можех да изляза просто така да се поразходя с другите майки с колички, абсурд, не просто започва да мрънка, реве като че ли го колят. Едва преди няколко месеца започна да стои в количката и да харесва разходките. Търпение Hug, ще мине.

# 13
  • Мнения: 655
И при нас беше така. Но когато те проходиха беше почти лято и нямаше проблеми със сняг или кал. За да не плачат ги пускахме с колани за прохождане. Беше интересна гледка, но поне не врещяха.

Общи условия

Активация на акаунт