кой бойлер е по добър,Аристон или Дипломат

  • 23 732
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
оказа се че ми е трудно да реша кой бойлер да избера мислех Дипломат но чух лоши отзиви за него,моля  споделете вашия опит с тези марки

# 1
  • Мнения: 2 005
За Аристон не мога да кажа нищо, но имаме Дипломат. Бойлера е комбиниран на електричество и има и серпентина за локалното парно / не знам точно как се нарича това/. Много добре работи, но съпруга ми и един негов приятел, с когото го монтираха, обсъждаха, че предпазния клапан е пластмасов. Изказаха мнение, че може би е по-добре от гледна точка на предпазването от задръстването му с котлен камък, но от друга страна "видяха" голям зор, докато го уплътнят и стегнат. Съпруга ми каза, че на техен приятел не му признали гаранцията, тъй като счупил този пластмасов клапан /нещо му заоблил резбата/ и поставил друг - метален. Съвета ми е , ако избереш такъв бойлер, да ти го постави човек , който му разбира.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 227
Имам мн.лош опит с Аристон- преди 4 год. си купихме, водени от идеята, че щом е италиански сигурно е по-добър и вече втори  ни подменят преди да изтече гаранцията. И двата, които върнахме протекоха, а щом при нас се случи 2 пъти значи не е случайност. Може да има нови по сполучливи модели на Аристон, но ние 3-тият, който сега ни дадоха решихме да не рискуваме да ни наводни отново и го подарихме на роднини и си купихме проточен на Сименс.

# 3
  • Мнения: 587
Аз пък вече 13 г съм с Аристон 100литров.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 045
Ние имаме 10 литров на Аристон в кухнята от 1 година. Доволни сме, проблеми сме нямали, но не мога да кажа за големите бойлери. Нашият в банята е Теси, имаме го от три години и засега, да чукна на дърво, няма проблем. В магазина ни препоръчаха Теси, вместо Дипломат.

# 5
  • Мнения: 103
Ние пък изкарахме почти 5 години с 80 л. - Дипломат - хоризонтален. Абсолютно никакви проблеми! Сега го сменихме с комбиниран пак на Дипломат (със серпентина и на ток), просто защото си направихме локално парно. За Аристон ... нямам лични впечатления, но съм чувала, че не са много надеждни.

# 6
  • Мнения: 389
Имам наблюдения само върху Аристон - нашият е на 5 години и досега не се е чупил, проблеми с него не сме имали!

# 7
  • Мнения: 1 080
Мисля, че и с двата няма проблеми - ние сме с дипломат, а нашите с аристон. По - скоро за други марки съм чувала негативни коментари!!!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На всеки 2г. ни гърмят бойлерите...
Сега сме с Дипломат, но е от 6м. Държи се добре, за сега.
Гръмналите бяха Фламина  #2gunfire и Теси   #2gunfire

# 9
  • Мнения: 682
Ние сме с Дипломат- с неръждаем водосъдържател. Горещо ни го препоръча приятел, който работи в магазин за електроуреди.

# 10
  • Мнения: 22
благодаря, май ще изберем Дипломат със серпентина за колектор , много ми помогнахте със ващият опит Simple Smile

# 11
  • Мнения: 606
Един от основните въпроси е дали тръбата която смуче топлата вода ( вътре в бойлера) е метална или пластмасова. Забавно е как след 2 години, водата почва да свършва твърде бързо, а от един момент нататък - веднага. В същото време термометъра показва, че е вряла. Това ми се случи вече 2 пъти. От пласмасовата тръба остава парче около педя, а трябва да стига до върха на бойлера. Тръбата старее от топлината и се разпада на нещо като талк. Добре че втория бойлер беше разглобяем с фланец и успях до подменя остатъка от тръбата с медна. Ако има изложен бойлер в разрез това може да се провери преди покупката. Освен това края на тръбата често се вижда - натикана е в тръбата за топлата вода на корпуса на бойлера. Като надникнеш вътре се вижда.

# 12
  • София
  • Мнения: 123
Моля ви споделете от къде си купихте бойлерите Diplomat със серпентина.Днес обикаляхме с моя мъж за такъв,единственото ни изискване беше серпентината да се пада в дясно(като сме с лице кем бойлера),но на 2 места то4но такива нямаше.Казаха ни за тяхното представителство,4е било някъде около МОЛ-а,знаете ли къде?

# 13
  • Мнения: 77
Ние имахме аристон с гаранция 5 години, но на втората се спука и го хвърлихме  Rolling Eyes защото нищо неставаше от него.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Аз съм за Аристон. Нашия е  100л. хоризонтален , и за макар и малкото време, което го ползваме(4-5м.), няма грешка. Бързо нагрява и има достатъчно топла вода през целия ден. Но все пак всичко си е и до късмет. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт