жълтеница - ужас! Помогнете!

  • 1 459
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета! Много отдавна не съм писала нищо, защото бебетата ми станаха две преди месец и половина и свободното време чувствително намаля.
Сега обаче се появи проблем и ако някой е минал през това или знае нещо, моля помагайте!
Днес излязохме от болницата след 9-дневен престой. Билирубинът му е 215 (изследван по микрометода). Когато постъпихме в болницата беше 290. Девет дена бебчо беше на системи с глюкоза и на антибиотик. Направиха му изследвания на кръв, урина, изпражнение и проба от гърлен секрет, но всичко е добре, поне така показаха изследванията. Караха ме да си цедя кърмата, да я преварявам и така да го храня. Обаче никакво подобрение. Сега ни изпращат във Варна, за изследване на някакви ензими и за постъпване там във болница, за да се установи причината за задържането на такиа високи стойности на билирубин в кръвта.
Бебчето ми се роди 3 седмици преждевременно и първите дни беше лекувано с антибиотик за "транзиторна тахидиспнея" (ако на някой това му говори нещо...) - нещо като бронхопневмония уж, после ми кааха, че имал инфекция от моч серклаж, после уж нагълтал околоплодни води... Така и никой не можа да ми дообясни и накрая ни изписаха набарзо, спряха му преждевременно антибиотика, може би им омръзнах да ги гоня по коридорите на неонатология... Можех да го виждам само веднъж на ден, а камоли да го кърмя. Сега разбрах, че кърмата най-помага за изхвърлянето на билирубина в първите дни след раждането, а аз моята я изливах в мивката. Нямам думи да изразя възмущението си от практиката в това АГ - Русе. Но това е тема на друг безкраен разговор. Както и да е, не ми се щте и да си спомням за тогава   Cry
Незнам какво ще стане и много ме е страх! Cry Знам, че задържането на високо ниво на билирубин в кръвта може да увреди мозъка и направо се ужасявам от тази мисъл. На някой случвало ли му се е такова нещо?
Аз до днес се държах, обаче след поредното изследване, в което се установи, че билирубинът не е спаднал, вече се притесних много. Проблемът всъщност е, че не се знае кое пречи на изхвърлянето на билирубина. Едната възможна причина е недоизлекуваната в родилния дом инфекция.
Сега се надявам във Варна да има по-големи възможности за диагностика и лечение! Sad

Желая на всички ви да са ви здрави децата и вие също, за да им дарявате любовта си всеки ден и да им се радвате! Всичко друго е дреболия!
Предварително ви благодаря на всички!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 573
Аз не мога да ти помогна, освен с виртуална прегръдка за теб и бебчо.
Братовчедка ми имаха такъв проблем с малкия, като се роди, бяха стигнали до смяна на кръвта, когато някаква възрастна акушерка от отделението й казала, като се цеди, да дава на нея кърмата, а тя я хвърляше и даваше на малкия АМ. Билирубинът му спадна след 2-4 дни. Казвала е на братовчедка ми, че за 2-ри път в кариерата й се случва такова нещо. След като се възстанови се кърмиха без проблем.
Пожелавам ви да попаднете на качествен лекар и бързо оздравяване.

# 2
  • Мнения: 2 865
Увреждане на мозъка на този етап не може да настъпи. Според неонатолог опасни са първите 5 дни след раждането а според една невроложка първите 10 (незнам кое е по-вярното) но вие така или иначе сте го минали този период. Ако е от кърмата най-добре е да се премине известно време на адаптирано мляко и ще спадне билирубина (3-4 дни), ако не спада обаче може да се дължи на някакви чернодробни проблеми, това лекарите могат да установят чрез съответни изследвания. Сина ми имаше жълтеница от кърма, но му бяха по-ниски стойностите отколкото при вас.
Изследвали ли сте чернодробни ензими?

# 3
Точно за изследване на тези ензими ни изпращат във Варна. Лошо ли е ако е от това и тежко ли е лечението? Имаш ли представа?

# 4
  • Мнения: 2 865
Ами това може във всяка една лаборатория да се направи, по-скоро е насочващо изследване, а там сигурно ще ви правят по-обстойни изследвания. Сетих се да попитам докато бяхте в родилното имаше ли жълтеница бебето, правили ли са изследвания на билирубин и лекували ли са по някакъв начин, или жълтеницата се появи в последствие?

# 5
В родилния е била в границите на нормалното за тогава, засилила се е в рамките на първия месец!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И Павел изкара много тежка жълтеница,но я хванаха още в родилния дом и беше на фото лечение.Съвет не мога да ти дам,само мога да те успокоя,че във Варна има доста добри специалисти и смятам че ще ти помогнат.Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт