предпазване от забременяване след раждане

  • 916
  • 7
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
АГ-то ми предписа Фарматекс песари като метод за прдпазване от забременяване в първите 6 месеца след раждането, някои има ли впечатления ?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 585
От гинеколог съм чувала, че не са особено надеждни. Аз лично не бих разчитала само на тях. Peace

# 2
  • Мнения: 257
щте се възползвам че има такава тема за да питам-
 Thinkingпротивозачатъчните кога може да се започнат да се пият,трябва ли да имам първи истински цикъл? newsm78

# 3
  • Мнения: 491
Аз изчаках два цикъла след раждането и започнах да ги пия.Разчитам 100% на тях,както и преди да забременея.

# 4
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз също разчитах на хапчета преди бременността.Сега използваме презервативи, защото Доки иска да минат 6 месеца след раждането, за да започна пак хапчета.

# 5
  • Мнения: 516
Защо не пробваш със спирала? Имала съм 2 пъти и бях много доволна. Неудобството е ,че кръвотечението (зацапването) по време на менструация се удължава (брой дни).

# 6
  • София
  • Мнения: 12 551
Изчаках първият цикъл след раждането и веднага си купих противозачатъчни, естествено след консултация с гинеколожката ми. Не се доверявам нито на презервативи, нито на пластири.

# 7
  • Мнения: 2 829
Проблема е, че повечето противозачатъчни не са съвместими с кърменето. Ако не кърмите-няма проблем да се пият.
За кърмещите майки-има определени условия, ако отговаряте на тях може да разчитате на кърменето като контрацептив, със същата сигурност както противозачатъчните таблетки. Ако някой се интересува-мога да потърся книжката, която ми дадоха в родилния дом, там беше описано точно. Аз и още няколко мой приятелки отговаряхме на условията и разчитахме на този метод.

Общи условия

Активация на акаунт