Кърмене и зъби

  • 474
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте,дъщеря ми е на 6 месеца и вече си имаме 2 зъбчета.От около седмица,две се научи ,когато я кърмя да хапе,вече имам дори рани.Започвам кърменето със страх,а все още е основно на кърма и се чудя как мога да я откажа от това да хапе.Моля ако някой е имал моя проблем да сподели как се е справил,че направо се отчайвам.

# 1
  • Мнения: 2 616
Ако те ухапе я махай от гърдата си и й обясявай, че те боли, прекрати храненето, въпреки че ще плаче-трябва да се научи, че на гърдата на мама се яде, не се играе-хапането е вид закачка с теб. Малечка ще те хапе в началото или в кая на храненето,  не и по време, така че може да стоиш с пръстче в готовност и ако те захапе ли усетиш, е ще хапе, пъхни пръста си между зъбите й и зърното си, за  да отпусне и................обяснявай. При хапане, прекрати кърменето веднага. Можеш да сменяш позите при кърмене, за да не те хапе на едно и също място и да те разрани безобразно, погледни в Библиотеката какъв избор при позите имаш, за припомняне  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 123
               При нас излезе същия проблем през 7 месец. Аз спирах кърменето и със съвсем спокоен и нежен глас , обяснявах , че мама я боли, да не хапе, не е хубаво да хапе, и най вече , че няма да яде  ако го прави. Най-важното да запазиш спокойствие и да не извикаш от болката, както и да не се скараш на детето, че го е направило. Можеш да го травмираш и да се откаже въобще да яде от гърдата. успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт