Бременност и миома

  • 778
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Здравейте, това лято ми откриха малък миомен възел. Искам да ви попитам знаете ли по какъв начин пречи той на бременността. Дали ще попрече за забременяване или износване на бебчето? Може ли да го увреди? Много бихме искали да имаме второ дете, но в момента не живеем в България и не знам още добре езика за да мога да попитам и разбера лекарите тук.
Ще ви бъда благодарна, ако споделите с мен опита или знанията си.   bouquet

# 1
  • varna
  • Мнения: 404
не се притеснявай,спокойно можеш да забременееш и да износиш нормално бременността дори и с миомен възел!Разбира се говоря за случаите когато миомния възел е един и не е много голям,както може би е при теб!по принцип миоматозните възли не пречат на нормалната бременност!

# 2
  • Мнения: 820
Моя опит с миомните възли не е много добър. Бяха 2 не много големи - около 2 см всеки, но се оказаха пречка за забременяване. Стана след като ги махнах почти веднага. Много жени забременяват и раждат без проблем, но понякога се налага да се премахнат. Всеки случай е индивидуален и трябва да се прецени от добър лекар.

# 3
  • Мнения: 46 437
Зависи от разположението, най-добре е да се консултираш преди да тръгнеш да забеременяваш.

Аз нямах проблеми, забременях от раз, не знаех, че имам миоми, откриха ми ги в 4 месец, 1 бр. 70/70 мм. и 2 бр. по 20-30 мм., до края на бременността голямата намаля до 50/50 см. Бях чела, че има опасност от преждевременно раждане и умирах от страх до края, но си износих, даже преносих Crazy майка ми също е с 3 миоми, и двете ми баби имат, всички са с успешни бременности  Praynig


Пожелавам ти успех, дано и при теб няма проблеми Hug

Общи условия

Активация на акаунт