Какво мислите за епидуралната упойка-за и против?

  • 18 386
  • 354
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Здравейте мам4ета! Бих искала да споделите вашето мнение за епидуралната упойка от ли4ен опит.Дъщеря ми си роди по естествен път без помоща на такава упойка,не беше тежко раждане.Сега ми предстои отново да стана майка.Ако имате мнение и опит по темата,ще се радвам да пишете.Благодаря ви!!!!

# 1
  • Мнения: 4 406
не ползвах с първото раждане поради незнание, сега непременно ще си поискам епидурална упойка

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Аз съм против поради риска от засягане на нерви.

# 3
  • Мнения: 1 183
Страшно доволна съм от епидурала  Peace  newsm10 ,бих родила още 2-3 деца така  Laughing ,леко раждане ти пожелавам   bouquet

# 4
  • Мнения: 510
За, с двете ръце  Peace
Направо ми "светна", когато ми я поставиха!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз съм много доволна, но задължително трябва да си избереш читав анестезиолог.

# 6
  • Мнения: 139
Аз съм против поради риска от засягане на нерви.

И аз така

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Важно е да избереш свестен анестезиолог! Иначе, защо не!  Peace

# 8
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
За, с двете ръце  Peace
Направо ми "светна", когато ми я поставиха!
и на мен, получих бързо разкритие, родих безболезнено и накрая, при шевовете не ме болеше хич, а и вечерта си спах като къпана Hug

# 9
  • Мнения: 67
Раждах с епидурална упойка и съм изключително доволна. Д-р Илиев от болница Токуда ми е сложи и нямаше никакви проблеми, родих с усмивка. Просто трябва да оцелите момента, когато разкритието е 4,5 см. Препоръчвам на всички тази упойка, момичета раждането може да е много красив и приятен момент.

# 10
  • Мнения: 3 268


  Аз съм против поради риска от засягане на нерви.
Това са градски легенди,изобщо няма такова нещо.Зет ми е анестезиолог и подробно ми обясни какво се случва,преди да се подложа на такова нещо.С две ръце съм ЗА епидуралната упойка при естествено раждане.

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 12:54 от stefani6

# 11
  • Мнения: 2 171
100 % съм за епидуралната упойка Peace. При мен пак имаше болка, но беше несравнима с болката преди поставянето й. Нямах никакви нежелани странични ефекти от нея, поставянето й също беше безболезнено при мен. Не мисля, че крие някакви рискове, все пак такава упойка се използва при множество операции, не само при раждане и е рутинна процедура за анестезиолозите.

# 12
  • Мнения: 1 674
против съм.,но всеки решава сам за себе си/и двете си деца родих без по-горе добре е обяснено защо/

# 13
# 14
  • Мнения: 3 268
Имам две деца.Първото родих без никакви обезболяващи,времената бяха такива.Второто с епидурална.Изобщо не може да се сравнява болката при двата случая.

Общи условия

Активация на акаунт