От къде мога да купя противоменингитна ваксина

  • 1 139
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Питах в няколко аптеки за поръчка на такава ваксина. Но ми казаха, че фирмата вносител работила само с определени аптеки, но и те не знаят с кои. Някой знае ли от кои аптеки мога да купя такава ваксина? Каква й е цената горе-долу, съхранение, ползване?

Благодаря предварително  Grinning

# 1
  • Мнения: 2 171
Не знам точно за коя ваксина питаш. Ако е за Акт Хиб - когато аз я купувах (преди около 1 година) я имаше във всички квартални аптеки, в които попитах за нея. Става дума за ж.к. Младост, София. Цената й варираше между 22 и 25 лв.

Чак сега видях, че и ти от Младост ooooh!. Аз я купих от денонощната аптека, която е в един висок блок след сладкарница Неделя, имаше я и в аптеката на пазара на Младост 3.

# 2
  • Мнения: 4 428
Ами не знам как се казва ваксината  Rolling Eyes Само знам, че е противоменингитна  Rolling Eyes Ще пробвам в тази аптека  Peace

# 3
  • Мнения: 2 171
Според мен става дума за същата ваксина, защото другите противоменингитни ваксини са комбинирани. Тази е срещу менингит и пневмонии, причинени от хемуфилус инфлуенца тип Б и се препоръчва на всички деца, които посещават ясли и детски градини. Може би в аптеките не са знаели точно коя ваксина търсиш и затова са ти отговорили, че нямат. Пробвай да ги попиташ за Акт Хиб. Ако я нямат в тези две аптеки, става и с поръчка. И в двете аптеки ми бяха казали, че ако евентуално свърши когато реша да я купя, ще ми я поръчат и на следващия ден ще я имат.

Общи условия

Активация на акаунт