Предстоящо раждане в чужбина.Как стоят нещата?

  • 504
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте мами!Предстои ми раждане в Испани.Притеснявам се много,защото заминавам следващия месец,а пък болничният ми трябва да се издаде на 20 април 2008г.,термина ми е на 4 юни.Не знам в Испания такъв болнични,ще могат ли да ми издадат,и следващият,който е при  раждането .Там до колкото знам,майчинство няма.Следователно ако ми издадат болнични,тук НОИ ще го признае ли?Аз се осигурявам на малко по-висока сума,за да получавам 9 месеца някакво по-нормално майчинство,защото всички знаем,тези 180 лв.-вече 220 лв.,за нищо не стигат при отглеждане на бебковците.Моля,някой ако е информиран и знае как стоят нещата в Испания с болничните и ражданията,да даде савет.Ще съм много благодарна!
P.S:Притеснението ми е че няма да мога да взимам майчинство от България.

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
в чужбинския подфорум има тема за мамите в Испания, влез в темата им и попитай директно там, те най-точно ще ти кажат. Сега ще ти дам линк  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260927.0

# 2
  • Мнения: 324
Да, Блонди е права, че от мамите в Испания ще получиш най-добрата информация.  Peace
Мога само да допълня - на мен ми казаха, че не мога да поучавам майчинство в България, щом не отглеждам детето в страната. Дадоха ми за попълване декларация, в която изрично се упоменаваше дали бебето ще се гледа в България. Но пък за получаване на еднократната помощ няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт