Оперативно премахване на ечемик

  • 9 059
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Малкият ми син е на 2г. и 6м. Преди около месец забелязах подутини /като пъпки/ на двата долни клепача. Водихме го на различни доктори и последно казаха, че се налага операция - капсулирали са се и няма да стане с капки. Като причина за възникването посочват няколко неща: захарен диабет /при нас не е това/, далекогледство /много мърда и не могат да определят точно/, или просто се получава при някои деца. Притесняват ме следните неща: след операцията трябва да носи превръзки 24 часа, как ще го накарам да не ги сваля и как ще го занимавам. Има и вариант да се оперират двете очи през един месец, но да го мъчим два пъти... Моля, който е преживял нещо подобно да сподели информация. Благодаря!

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Аз първо ще питам къде сте водили детето и кой ви каза, че трябва да се оперира? Синът ми имаше ечемик преди няколко месеца и също се бях ошашкала защото 1вата очна при която ходихме каза, че е за операция. В крайна сметка го заведохме при детски очен лекар от Мед. академия, които каза, че при децата дори капсулованите ечемици могат да се спукат някой ден, да слагаме капки, да правим топли, сухи компреси и да чакаме. Ами в крайна сметка ечемика се спука сам. Потърсете още едно мнение.

# 2
  • Мнения: 82
Водихме го първо в болница "Вита", после в Медицинска академия - детски очен.

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Уф, и ние първо през Вита минахме и казаха операция... не знам аз лично бих изчакала и бих пробвала всякакви, дори бабешки методи / без капване на кърма / да ги махнем и тогава ако не стане операция. За съжаление не мога да дам съвет как да се опазите с превръзката 24 часа. Стискам палци да не се налага!

# 4
  • Мнения: 111
Не зная дали ще съм ти полезна, на мен са ми правили такава операция, не на децата.Бях 16-17 годишна.Беше се получило от запушване на някакви каналчета.Едното ми око беше почти затворено от подутинките.Значи операция е силно казано-мина бързо, с местна упойка(при вас сигурно няма да е такава,защото сте малки),може би около 10-тина 15 минутки от влизането ми в кабинета.След това слагат марличка и залепват с анкерпласт.На следващата сутрин го свалих.После капеш капки.Наистина не боли.Не се притеснявай дори да се наложи тази интервенция(естествено ,дано не се налага).Превръзката не вярвам да го дразни.Реално погледнато ще я пазите само докато си легне-на сутринта вече ще е о.к.
Няма страшно.Горещо ви пожелавам бързо оздравяване.  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 456
Правили са ми такава операция, когато бях на 20. Беше капсулиран ечемик- доста голям и видим. С местна упойка- за детето вероятно ще е пълна. Превръзката наистина я махнаха след 24 часа и да ти кажа честно мен ме болеше, когато мина ефектът на упойката. Беше ми доста некомфортно. За двете очи едновременно, на дете SickНаправо не знам, какво да ти кажа. Сигурно ще се изнерви миличкият, ще се разреве, а то май не трябва да се натоварват очите. Май наистина е по-добре да ги направите поотделно. Така ще вижда поне с едното око и няма да се притеснява толкова много.
Дъщеря ми имаше конюнктивит през ноември. Събуди се със залепнали клепачи и доста се уплаши. Само крещеше: "Не виждам, не виждам".

Самите лекари, какво ти казаха. Все пак те най-добре знаят, как протича процедурата при деца. Те не могат да се мобилизират като възрастен човек.

# 6
Моята племенница беше оперирана от ечемици на долните и горните клепачи едновременно. Оперативната интервенция е кратка, но предвид възрастта, 2 години, направиха обща анестезия. Детенцето излезе бързо от упокайта и беше малко уплашето, нормално. Имаше превръзки и на двете очи и търсеше с ръчички майка си, но нито за миг не се опита да ги махне. Превръзките трябваше да стоят 24 часа, през това време си играехме на "криеница", занимавахме я и така мина времето.

# 7
  • Мнения: 1 559
Не знам дали си склонна на алтернативно лечение.
Мъжът ми премахна оперативно  капсулиран ечемик...Няколко месеца след това ечемикът се завърна на същото място в цялата си прелест. Този път лечението беше хомеопатично, а резултатите - трайни. След приема на подходящото за него хомеопатично лекарство, на два пъти изтича гной. Малко след това от ечемика нямаше никаква следа.
А това, което мен най-много ме радваше от хомеопатичното му лечение, беше, че видимо стана по-спокоен и сънят му значително се подобри. 
Адекватното хомеопатично лечение се справя с ечемици. Според мен е хубаво да се поинтересуваш от алтернативните лечебни методи, преди да мислите за операция.

# 8
  • Мнения: 238
На мен са ми правили такава операция във Военна болница във Варна когато бях на 14 години. Беше с местна упойка и много ме болеше по време на самата операция - мястото е толкова нежно, че самото поставяне на упойката също болеше зверски.
Въпреки че става дума за малко дете и пълната упойка е вредна дано наистина го направят с таква анестезия Sad
При мен за съжаление се оказа, че не са изчистили всичко и след 1 седмица повториха процедурата ooooh!
Иначе след като приключат и сложат превръзката не ме болеше. Махнаха я на следващия ден.
Да чукам на глава от тогава не съм имала ечемик, а съм на 30 Praynig

# 9
  • Мнения: 3 456
Виждам, че авторката не е влизала в темата от 30 . януари. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт