Нов терминологичен речник за мами и татковци! Допълвайте!

  • 1 650
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Знаете, че много неща ще се променят, след като станете майка, но очаквали ли сте, че и вашият речник ще бъде едно от тях? Ето някои често срещани думи, които може да са придобили (или ще придобият) нови значения, благодарение на вашето бебе:
Амнезия: Състоянието, което позволява на една раждала жена да прави секс отново.
Стерилизирам: Това, което правите със залъгалката на първото си бебе, като я изварявате, и на последното си бебе, като я издухвате.
Обратна връзка: Неизбежният резултат, когато вашето бебе не оценява пюрето от моркови.
Пълно собствено име: С него наричате вашето дете в случаите, когато наистина сте му ядосани.
Баби и дядовци: Хората, които мислят, че децата са прекрасни, дори и да не са сигурни дали ги отглеждате правилно.
Слухтене: Така правят малките деца, когато чуят някой да измърмори мръсна дума.
Стерилна: Жена, чийто спомен от раждането е все още ярък.
Самостоятелни: Такива искаме да бъдат нашите деца, стига да правят всичко, което им казваме.
Локва: Малко водно тяло, което привлича други малки тела, носещи сухи обувки и чорапи към себе си.
Фукльо: Дете, което е по-талантливо от вашето.
Две-минутно предупреждение: Когато лицето на вашето бебе почервенява и то започва да издава онези познати сумтящи звуци.   

Това го четох в един американски ежеседмичник за бременност и майчинство! PregnancyWeekly и BabyWeekly - много са хубави!

Сега е ваш ред!   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 438
Беше ми интересно да ги прочтеа,но не съм толкова изобретателна,за да измисля нещо подобно Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 770
 Joy разсмя ме хубаво точно преди сън,ще спя добре,блягодаря ти  Hug
Някъде тук четох подобна тема  ,казваше се "Естествен порядък на нещата при раждането на децата " .
  bouquet

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
На мен нещо не ми се видяха особено весели, но това за СТЕРИЛИЗИРАМ направо ме разби!
Евала на този, който го е измислил.
Това за стерилизирането е измислено толкова добре, че наваксва по-обикновеното обяснение на останалите "термини"

Браво!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Като изключим "пълно собствено име" - аз наричам дъщеря си с цялото име и не смятам, че то трябва да има галени, умалителни и т.н. форми - другите ме накараха да се усмихна.

Допълвам:

Ред - единственото съществително, което се характеризира като глагол: в минало свършено време.

# 5
  • Мнения: 371
Интересна темичка записвам се да я следя Grinning

# 6
  • Мнения: 4 447
Готино  Peace

Ако - нещото което се поднася всеки ден по няколко пъти, има странен мирис и цвят, понякога служи като подхранваща маска за ръце и лице.

# 7
  • Мнения: 1 586
Много хубава темичка! Laughing

Тишина - рядко явление и определено повод за притеснение,огледайте се наоколо малкият пакостник сигурно рови в кофата за боклук или бърка в контакта.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Тишина - рядко явление и определено повод за притеснение,огледайте се наоколо малкият пакостник сигурно рови в кофата за боклук или бърка в контакта.

Много точно попадение! Peace Мен вече ме е страх от тишината! Иначе непрекъснато бърбори на бебешки, но млъкне ли за повече от минута, изпадам в паника какво е докопала/налапала. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 351
Доста се посмях.... Joy Joy Joy
С интерес ще следя темата!

# 10
  • Мнения: 423
Обощаващо накрая може да сложите:
баща: някой който ви е причинил всичко това

# 11
  • Мнения: 159
Това за тишината и на мен ми хареса...  Joy
Сетих се за някои лични, дето са се доказали вече в ежедневието:
алпинизъм: Когато детето ти се качва на главата, в буквалния смисъл на думата.
ненаситност: Когато на детето му подадеш пръста, а ти отхапе ръката, в преносния смисъл, разбира се  Wink, при нас се случва най-вече като седнем да четем приказки и все се казва: искаме още една, и още една, и още... Или ако съвсем благоразположена им пусна епизодче на Том и Джери и още едно, и още едно, и...
не: Да. (Някое дете да знае друго значение на тази дума?)
Сега съм малко блокаж, ама като се сетя още нещо, ще го пиша веднага   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 4 895
Много сладка темичка  Peace !
Добавям:

Трябва - най-често използваната дума от мама в диалог с татко!  hahaha Joy

# 13
  • Мнения: 423
Много сладка темичка  Peace !
Добавям:

Трябва - най-често използваната дума от мама в диалог с татко!  hahaha Joy
"ъхъ"-най-често използваната дума в отговор Joy 

# 14
  • София
  • Мнения: 4 895
Трябва - най-често използваната дума от мама в диалог с татко!  hahaha Joy
"ъхъ"-най-често използваната дума в отговор Joy 

 newsm62

След малко - неопределена времева единица варираща в интервала от няколко часа до никога;
                                обикновено се използва от таткото, когато е помолен да свърши нещо.

Общи условия

Активация на акаунт