Бебе на 20 дни с хрема

  • 647
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 40
Здравейте.
Същият въпрос отправих към Д-р Слънчева, но тъй като предстоят почивни дние възможно тя да не отговори скоро. Затова питам и вас за съвет и помощ.
Бебето ми е на 20 дни, но явно  с хрема. От нослето излизат по веднъж на ден огромни топчета секрет,наистина са много големи. По-притеснителното  обаче е, че явно има непрекъснато отделяне на секрет в носа, защото бебето се затруднява да диша, чува се как в нослето "бълбука" и явно секретът се спуска към гърлото, което предизвиква и кашляне от време на време. Нощем дори бебето се затруднява да диша добре и кашлянето го буди. Иначе за сега това не пречи на кърменето, носът не се запушва съвсем.
Моля, посъветвяте какво да направя, докато отидем на консултация?
Аз впръсквам Стеримар, който за кратко помага, но после отново започва да сумти и прохърква нослето на малкия.
Знаете ли какво мога да направя, за да помогнана малчо?
Много благодаря

# 1
  • Мнения: 1 334
Ами недей да чакаш деня за консултация ами извикай лекар да прегледа детето.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Обади се на педиатъра да дойде и да прегледа бебчето

# 3
  • Мнения: 58
Не чакай консултацията, а заведи бебето на лекар

# 4
  • Мнения: 729
Мисля , че бебчо се "чисти".Но за всеки случай извикай лекар да го прегледа.

# 5
  • Мнения: 486
След като напръскаш съсъ Стеримар дърпаш с аспиратор, така ще му олекне на бебето за по-дълго.

# 6
  • Мнения: 702
Веднага се посъветвай с лекар!

# 7
  • Мнения: 4 111
Спомням си, че и моето дете имаше хрема точно на тази възраст, извиках педиатърката вкъщи за преглед. Секретът не беше чак толкова, колкото описваш.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Май е излишна да се повтаряме - лекар.

# 9
  • Мнения: 750
Отиди на лекар! Моето бебе, на 10 дни имаше същия проблем, казваха ми не може да е болно, а когато отидох на лекар се оказа пневмония. Така че, недей да чакаш!!!

Общи условия

Активация на акаунт