залъгалки Нуби?

  • 2 138
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 891
днес във "Фантастико" ги загледах, защото е време да се позапася с подобен инвентар; сториха ми се доста прилични на външен вид, но никъде не пишеше за каква възраст са; обърнах картончето /на него пак не пишеше/, но имаше други интересни неща: "пъпчиците" по залъгалката били, за да не се събира слюнка и други чудесни неща, НО пишеше и "да не се слага в стерилизатор, ... да не се изварява" /дебело подчертано/; какво ви е мнението по въпроса? възможно ли е да се препоръчва да НЕ се стерилизират бебешките залъгалки? честно казано не запомних дали пишеше нещо за стерилизиращите течности  Embarassed не се сетих да погледна и какво пише върху шишетата, толкова се шашнах от тази глупост!  #Silly  #Silly  #Silly мами, които сте ги ползвали, споделете опит? как почиствате това чудо на техническия гений?  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 7 837
В началото стерилизирах залъгалките с таблетки Чико.

# 2
  • Мнения: 35 891
значи Нуби отпадат като вариант пре мен! ще си купя микровълнова и стерилизатор специално за изваряването, няма да купувам и таблетки!!!  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 472
Цитат на: bubanka
значи Нуби отпадат като вариант пре мен! ще си купя микровълнова и стерилизатор специално за изваряването, няма да купувам и таблетки!!!  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire


Преди да родя се запасих с 3 вида биберонки ( незнаех на бебо коя  ще му пасне). Оказа се ,че най му допадна на Нуби биба , която е извита навън( т.е бебето при смукане  не я плесва по устичката си да му мокри и да се отбелязва  формата й) има пъпчици за стимулиране на венците  , дупки за слюнката и най вече формата и е като зърното на гърдата и е еластична и се движи и разпъва навсякъде). Аз специално я измивам хубава с малка четка и веро и е поливам с гореща вода( всеки ден) и веднъж седмично я изварявам  в тенджерката ( сега за пръв път чувам ,че не трябва да се изварява- нищо не й е станало).

Мама Бубе

# 4
  • Мнения: 8 163
Подозирам, че си гледала модел за над 6 месеца. Не биха произвели биба за дете под 6 месеца и да й сложат забрана за изваряване, особено Nuby (тук са много известни). Аз съм им фен, имат прекрасни идеи.

# 5
  • Мнения: 6 243
В началото ги "стерилизирах" в микровълновата, по-късно - направо ги пусках в съдомиялната. От един момент само ги мия на чешмата, но то е, защото почти не ги ползваме по предназначение, а като играчка. Имаме този модел:

и горещо го препоръчвам. Почистването му не е проблем, а действително максимално докарва на "истинското нещо".

# 6
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Симона имаше една залъгалка на Нуби, но дори не я използва - изглеждаше много готина, със пъпчици, силикон и гел, но аз без да прочета указанията я пуснах в стерилизатора и... я съсипах. Много се ядосах, защото не можех да си представя залъгалка да не се стерилизира!  Imp Може би в САЩ ползват повече студена стерилизация, но аз вече имах парен стерилизатор и не ми се даваха и пари за таблетки.

# 7
  • Мнения: 844
Никога не съм стерилизирала залъгалка, мия с гореща вода и сапун. А май веднъж като я купих я топнах в стерилзиращия разтвор от таблетите. Аз пък от тези стерилизиращи таблетки съм изключително доволна. Не ми излиза скъпо, защото деля таблетата на 4 и така с една опаковка карам два месеца. Направо съм възхитена!

# 8
  • Мнения: 1 320
И аз съсипах една ........ не ми се вярваше , да и стане нещо .... и я пъхнах в чаша с вряща вода и ........ силикона се спука.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък купих изцяло каучукова биба ( и диска е от каучук ) на Чико и си я преварявам когато си искам Grinning

Мисля, че не трябва да се преварява заради пластмасата....

# 10
  • Мнения: 156
Моля ви, някой да ми каже дали само във Фантастико ги има тези залъгалки? От няколко дни гледам една рекламна брошура на Нуби и много ми допаднаха продуктите им, но не мога да ги открия по магазините.
Благодаря предварително Simple Smile .

# 11
  • Мнения: 730
I nie sme sys zalygalka Nybi,na malkata mnogo i dopana i si ia smyche s goliam kef,prevariavam ia i i niama nishto i az za pryv pyt chuvam che ne triabva,no ne sym chela na opakovkata zashtoto myjyt mi ia kupi dokato biahme v rodilnoto!

# 12
  • Мнения: 10 758
Цитат на: yoli
Моля ви, някой да ми каже дали само във Фантастико ги има тези залъгалки? От няколко дни гледам една рекламна брошура на Нуби и много ми допаднаха продуктите им, но не мога да ги открия по магазините.
Благодаря предварително Simple Smile .

 В почти всеки детски магазин ги има. В Пинокио, Чико на Стрелбище.

# 13
  • Мнения: 156
Благодаря Magi, тъкмо днес на път за парка ще минем през Чикото и ще си взема от тях  Grinning .

# 14
  • София
  • Мнения: 472
Цитат на: yoli
Моля ви, някой да ми каже дали само във Фантастико ги има тези залъгалки? От няколко дни гледам една рекламна брошура на Нуби и много ми допаднаха продуктите им, но не мога да ги открия по магазините.
Благодаря предварително Simple Smile .


Аз си ги купих от Штъркел и после си купих още една ( за в количката да имаме) от Пакосник ( в търговски дом Овча КУпел-).
Аз имам модела който е кръгъл , а не извит към усничките , и така бебето никога не си мокри бузките и около устните , защото за усните има специален отвор .Пак повтарям ,че ги изварявам или ги поливам всекидневно с гореща преварена вода и им няма нищо!

Общи условия

Активация на акаунт