Може ли да дам пюре със сметана на 5 месечно бебе ?

  • 1 326
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Захраних бебка с пюре от моркови преди една седмица. Давах също пюре от картоф и морков. Запече се и искам да й дам спаначено пюре, тъй като е разхлабващо, но на Хип пише, че има и  сметана. Мога ли да го давам? Или пък кажете нещо друго, което е с разхлабващ ефект? Имаше една тема, в която някой беше обяснил за всички видове храни с какъв ефект са, но немога да я намеря

# 1
  • Мнения: 1 900
Аз дадох това пюре преди седмица и резултата беше че се обрина. По добре пробвай с тиква Peace

# 2
  • Мнения: 5 940
Много е рано на този етап от захранването.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не бих дала, пробвай с тиква или сливи.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
На Sunval има картоф със спанак, но и с ориз брашно. Дават го че разхлабва!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.msg2387014#msg2387014
Няма информация за ефекта от пюретата, но може да се ориентираш малко ако не си го разглеждала досега Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
Твърдо не, такова пюре толкова рано...Защо не го оставиш малко на кърма и така ще се оправи коремчето и запека?Другия вариант е круша Уилямс имат и Хип и Гербер, а сливата на Семпер направо действа на мига:))

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 18:02 от EmilyR

# 6
  • Мнения: 941
Твърдо не, такова пюре толкова рано...Защо не го оставиш малко на кърма и така ще се оправи коремчето и запека?Другия вариант е круша Уилямс имат и Хип и Гербер, а сливата на Сепмеп направо действа на мига:))
и аз мисля така, също и пюре от круша на нестле, както и тиквата

# 7
# 8
  • Мнения: 487
Според мен пробвай да го оставиш известно време само на кърма. В началото на захранването повечето бебчета се запичат и не винаги разхлабващите храни имат ефект.

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Много е рано на този етап от захранването.

 smile3521 smile3521 newsm10

# 10
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз знам, че тиквата при малките деца запича, от педиатър го знам

# 11
  • Мнения: 3 695
И аз не бих дала на тази възраст пюре със сметана.
Пробвай няколко дни само на кърма и вярвам, че ще се регулират нещата.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт