Пият ли 7 месе4ните ви бебета с 4а6ка?

  • 502
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Моят Марти е на по4ти 7 месеца но още не мога да го нау4а да пие вода или сок с 4а6ка или биберон. Постоянно го опитвам, харесва му ...оба4е незнам длаи биберона който имам не му е удобен ...какво ли? Оба4е о6те не оже да засму4е както трябва и да си пие спокойно от 6и6е, или 4а6ка от тези неразливаемите. Ина4е с лъжи4ка много му  харесва и зяпа като гардже за още...
До 6 месец е бил само на кърма и не е пил мляко от 6и6е.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники е на 9 месеца още нямаме успех с шишетата и всякаквите му там видове чаши.Как ще пие вода лятото в жегите, хич не ми е ясно  33uu

# 2
  • Мнения: 307
Ами да ...тук ве4е са жеки и като не пие  както трябва др те4ности освен мляко и се запи4а ..... 4ак проплаква докато се мъ4и да се изака горкия.  Но в4ера се хванах и го мъ4а със шише и 4а6ка с вода и сок4е...има напредък.  А ина4е с една дълбока лъжи4ка много хубаво пие като му давам. Но Трябва да се нау4и де....4е е мнооого топло тук и само мляко не стига.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми щом пие с лъжичка, какъв ти е проблемът Stuck Out Tongue Има едни шишета, дето са с накрайник - лъжичка, вместо биберон.Вземай такова и нямаш грижи.Аз вече пробвах - гръмна десетина милилитра, от които поне 7 на лигавника Laughing Мани-мани.....

# 4
  • Мнения: 385
Ние започнахме да пием от неразливаща се чаша на 1г. и 1м. Не съм се старала да го уча. Просто му предлагах от време на време. И един ден той взе, че успя да смукне. Явно си му беше дошло времето.

# 5
  • Мнения: 6 243
наистина всичко идва с времето си. Ние неразливаемите чаши ги ползваме за игра, но преди няколко дни доста енергично засмука от сламка. Сега остава и да й хареса водата.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мая пропи с тази чашка към 11-12 м. Преди това просто не можеше да схване за какво служи. На 1г 1м се научи много лесно да пие от сламка, обаче.
За да го научиш да пие с чашката - махни й клапата, да тече свободно. Така ще разбере, че вътре има вода/сок/нещо интересно. После като свикне да пие от нея, пак сложи клапата против разливане.

# 7
  • Мнения: 307
Ще видя за такова 6и6е с лъжи4ка...Макар 4е с лъжи4ка е голяма игра4ка и става мокър до у6ите ама ...поне е нещо - а такова 6и6е не съм търсила и даже н4знаех 4е има, а и ще опитам да махна клапата а 4а6ката ....може и да разбере за какво  става дума Simple Smile

# 8
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Пие с чашка само, когато си поиска, но определено все още  предпочита шишето Thinking

# 9
  • Мнения: X
При нас пък е обратното - предпочита чашката с човка пред шишето с биберон.
Научи се да пие с неразливаема чаша на 6-7 месеца, като преди това съм му я давала да си играе с нея. В един момент засмука и се сети за какво служи.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами ние от време на време пийваме от нея по малко. Но по-често си играем с нея. Сега в жегите предпочитам да слагам обикновен биберон, има повече шансове да пие вода.

# 11
  • Мнения: 2 051
Цитат на: mia
...Пият ли 7 месе4ните ви бебета с 4а6ка?
До 6 месец е бил само на кърма и не е пил мляко от 6и6е.

Тц. Не пият нищо, също познават само кърма.
Давам по малко вода понякога, пробно, да видя дали ще потеглят. Не става, правят кисела физиономия, плюят, независимо дали с лъжичка или от чаша.
Бибероните ги дъвчат и плюят аналогично с отвратен вид.
Кефят се да ближат чашите, когато са празни и без капаче и доста се заиграват с тях, което ме навежда на мисълта, че може би след време ще започнат да пият направо така.

# 12
  • Мнения: 4 358
Моят син не хареса неразливаемата чаша, дори не я погледна  Neutral Face
От биберон директно мина на обикновена чаша.

Общи условия

Активация на акаунт