за тръшкане на обществени места и вкъщи

  • 2 561
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте!
Напоследък моят син започна да реве и да се тръшка в магазини и по улиците за шоколади, бонбони, балони и т.н. С мъжа ми му купуваме все пак разни неща, но когато се опитаме да кажем "стига толкова" и да обясним защо не трябва повече, срещаме буен отпор и рев до бога. Навремето като видех такова дете си мислех че майката не го е възпитала добре. Сега... дали грешката е само моя или си е до характера? Все пак не можем да излезем на разходка в парка и на всичко да казваме "не", за да не свиква. Или пък да има пазарлък "ако слушаш". Малко съм объркана. Ще дадете ли съвет? Rolling Eyes

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Съвет не мога да ти дам,но ще споделя.Дъщеря ми беше около година и един,два месеца и като се тръшна на центъра  и ставане няма,помолих веднъж,два пъти и на третия просто тръгнах и тя доста бързо стана и след мен.У нас никога не ми се е тръшкала,а като ходим по магазините и по-точно хранителните вериги нямам проблем,защото тя не знае за съществуването на дъвки,бонбони,шоколади и други такива.Познава само солетите Mr. Green
Решениета за мен е игнориране и край!

# 2
  • Мнения: 46 488
Бебешки пубертет, няма нищо страшно, ще мине  Wink

Пусни търсачката  Peace

siska79, тия номера с игнора минават до към 2-та годинка, после идва голямото забавление  Mr. Green

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515

siska79, тия номера с игнора минават до към 2-та годинка, после идва голямото забавление  Mr. Green

Никол,добре помня приключенията на София по къс ръкав през зимата Simple Smile
Каквото дойде ще се справяме някак Mr. Green

# 4
  • Мнения: 999
Дъщеря ми е колкото твоето момченце, и тя е същата, но по често се тръшка в къщи. Аз не и обръщам внимание когато сме в къщи, но на вън все се лъжем за да не го прави. И аз като теб като видех такова дете си мислех че е много лигаво, и че моето така няма да прави, ама ето че не бях права. Сега си мисля че това е период и че рано или късно ще отмине.

# 5
  • Мнения: 90
Някъде бях чела,че се получавало това тръшкане от неправилния подход на родителите.Може би последвай примера на siska.
Нашия син е на година и половина и когато пазаруваме или излизаме по магазините не познава никакви такива неща като дъвки или бонбони.Понякога се е случвало в хранителния магазин да види любимите си бисквити и да помрънка,но веднага му отнемам вниманието с нещо друго.
Дано да му премине и да не ви притеснява много,успех.

# 6
  • Мнения: 4 388
Не знам какво но направи нещо ,защото нашите така чакаха на сестра ми да и мине и.....до десетата годинка бая почакаха а после замени тръшкането с тропане с крак и хвърляне на  чантичката или дрешката си на земята .....бая се проточи това чакане.Първо са бонбони,после дрехи....обувки....техникаи най-лошото е че НЕ ВИНАГИ МИНАВА ОТ САМОСЕБЕСИ!

# 7
  • Мнения: 423
И на мен винаги ми е било интересно как тези деца се тръшкат и никой нищо не им казва. Все си мисля че е въпрос на възпитание, ама ще видя  като ми дойде на главата Mr. Green

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Ако ще пазарувам дълго й давам нещо от магазина да яде или да играе. Моята може да се затръшка и при вида на мандарини, банани, домати, мляко, кашкавал, не само шоколади и солети. Независимо, че точно преди да влезем в магазина, е била хапнала солидно  Laughing  Crazy ooooh!
Ако е бърз пазар, пищящото дете под мишка, взимам каквото ми трябва, плащам и излизам бързо  Tired

# 9
  • София
  • Мнения: 663
ще следя темата, понеже и моята принцеса е в този етап - опитва се да се налага (за сега само вкъщи, в магазина седи в количката и разглежда (само да кажа, че още не говорим), тръшка се, хвърля си чантичката или каквото й е под ръка само и само да стане нейното ( при бабата минава този номер де) Hug

# 10
  • Мнения: 674
И при нас съвсем скоро май ще дойде този етап.
Вкъщи, ако не й се даде нещо, което иска (дистанционно, телефон......) направо става война. Confused
А по магазините не разпознава бонбони и шоколади все още, само гледа засега цялата шарения, но в един магазин за обувки доста добре се ориентира към едни розови обувчици от 100 лв. #Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 39 744
Период. Започнали са се да се поосъзнават и решават, че по този начин могат да постигнат всичко.

# 12
  • Мнения: 693
И на мен винаги ми е било интересно как тези деца се тръшкат и никой нищо не им казва. Все си мисля че е въпрос на възпитание, ама ще видя  като ми дойде на главата Mr. Green
Нали решението е да се игнорират, тогава точно никой нищо не им казва, това значи ли че са лошо възпитавани.

# 13
  • Мнения: 982
И на мен винаги ми е било интересно как тези деца се тръшкат и никой нищо не им казва. Все си мисля че е въпрос на възпитание, ама ще видя  като ми дойде на главата Mr. Green

След около 2 години ще ми е интересно какво ще кажеш по същия въпрос hahaha

# 14
  • Мнения: 2 197
Когато сме в къщи и дъщеря ми се тръшне на земята просто преставам да и обръщам внимание. Лошото е,че навън ако тя е решила да остане на едно място ще си седи цял ден (чакала съм я 15 минути да тръгне в посоката, която аз съм избрала и познайте кой накрая все пак си понесе детето). Никога не се е притеснявала, че ще остане сама. Детето си има мнение. За момента единственото, което мога да направя е да я игнорирам доколкото мога. А като не и обръщам внимание тръшкането минава доста бързо.

Общи условия

Активация на акаунт