за каша Хумана

  • 584
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
Моля ви момичета,помагайте- АЗ ли нещо съм затъпяла или какво незнам но не мога да се оправя с тази каша-безмл.ябълкова на Хумана  1. НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ -пише 45гр сух продукт плюс 135гр вода и 5гр мазнина  ето това за мазнината ми го обяснете аз ли да я прибавя и каква да е тя 2. как да премеря 45гр батериятя на кантарчето ми точно сега свърши и незнам това колко с.л. са примерно? благодаря ви много...

# 1
  • Мнения: 1 092
аз давам каши само на Хумана и никога не съм прибавяла мазнина Hug
относно количеството на сухото вещество меря го горе-долу т.е. 1 супена лъжица е равна на около 5 грама  bouquet

# 2
  • Мнения: 27 524
Всички каши правя на око - слагам нужното количество топла вода, добавям кашата, докато стане приятно гъста, малко по-гъста от боза и това е. Мазнина не слагам и никъде не съм срещала подобни препоръки, честно казано  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Преди време имаше теми за кашите Хумана и за това ,че стават течни, ако се спази упътването за приготвянето им на кутията.
Опитах да ги намеря, но не успях  newsm78
Та-казано на кратко-ако искаш кашата да не е течна-направи я не според указанията, а на око. Тук почти всички така правят.  Laughing И аз също правех на око навремето. Т.е. слагах толкова сухо вещество, колкото смятах, че е необходимо, за да получа желаната от мен консистенция.

В указанията за приготвяне на много каши е написано, че трябва да се добави мазнина. И този въпрос сме обсъждали преди време. Масово майките не слагат. Аз също никога не съм слагала.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз ползвам същата каша и се опитах да спазя указанието и то си остана почти вода......
Реших да премеря колко са тяхните 45 гр или нали пише приблизетелно 5 супени лъжици,е да ама не 5 л. бяха 25 гр.  От тогава правя на око  PeaceМазнина не сдлагам но веинаги в безмлечната добавям АМ! Peace

# 5
  • Мнения: 351
На око му е майката! Grinning
Аз съм страшно доволна от Хуманата синът ми също!

# 6
  • Мнения: 1 217
Всички каши правя на око - слагам нужното количество топла вода, добавям кашата, докато стане приятно гъста, малко по-гъста от боза и това е. Мазнина не слагам и никъде не съм срещала подобни препоръки, честно казано  Thinking
Peace Peace Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
На око!  Crossing Arms Изобщо и не ги чета вече к'во ме съветват! Гледам само срокът на годност!  Mr. Green

# 8
Безмлечната кашата ан Хумана с ябълка я правя 5 с.л. + 135 мл. адаптирано мляко, и става добре на гъстота. Млечните каши на Хумана ги правя с малко повече сухо вещество че са малко по-редки. И аз съм чела рецептата с мазнината, но предполагам че я ползват за деца с алергия към белтъка на кравето мляко (макар че и за тях си има адаптирани млека).

# 9
  • Мнения: 6 438
И Алекс яде от техните каши.Слагам горе -долу на 1с.л 30 мл вода.Мазнина не слагам,а и не съм обърнала внимание,че пише.

# 10
  • Мнения: 745
използвам мерителната лъжица на млякото.тя е 4,2 грама.а ако стане рядка слагам допълнително от кашата.

Общи условия

Активация на акаунт