вдигам температура възможно ли е да е от кърмата

  • 4 752
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
кърмя от 5 дни обаче днес вдигнах температура.чакам мнения по темата

# 1
  • Мнения: 738
Дай малко повече инфо-чувстваш ли гърдите си напрегнати, имаш ли някакви болки в тях, дискомфорт или нещо подобно-иначе какви мнения да даде човек? newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 1 603
Да, една от възможностите е някое запушено каналче. Най-вероятно гърдите ти са още напрегнати, но дали на някои места парят или имат зачервяване?

# 3
  • Мнения: 422
ами , чувствах в едната , беше напрегната повече от другата , но се изцеждам, и се успокояват нещата , понапрегнати ги чувствам,  но и бебка много не ми помага, много спи , гледам да не пресрочваме интервала от 3 4аса , но суче по 20 минути ,,, и заспива,, не мога да я  събудя после ,, онзи ден пак вдигнах , но днес си бях добре след като я изцедих ,,,,,,офф само да не съм изстинала , не трябва да кърмя ако съм настинала нали ??? сега с тия вируси,, ужассссссссссссссс кво ще правим ,,,,,  извинявам се за малкото инфо преди малко , но казах на мъжа ми да пише ,защото полегнах малко ,,,,,

# 4
  • Мнения: 422
амки като че ли на някои места парят повече от други,,, какво да прявя ???

# 5
  • София
  • Мнения: 679
Ако си настинала това не ти пречи на кърменето, опипай гърдите дали има някъде болезнени части или нещо като бучки, виж дали от всички канали изтича нормално млякото. Когато са ти запушени каналите млякото е по-жълто и по-гъсто  от този канал самото изцеждане предизвиква болка, но с топли компреси и много изцеждане се оправя. Не искам да те плаша но ако имаш запушени канали и не вземеш мерки може да вдигнеш и много висока температура аз стигнах до 39 градуса.
Прочети всичко което има в бибилитеката на кърмачески, ще събереш много информация която ще ти е от полза. Там майките са много компетентни и ще ти дадат най-точния съвет.

# 6
  • Мнения: 9 973
от кърмата е,гледай а не е мастит

# 7
  • Мнения: 422
млякото е бяло , има на места такива са по твърди, напрегнати са още , ама то от 5 дни,, нито режима ни е като хората нито нищо,,,,, сигурно е от това,, успокоявам се така ,,,,,

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Първо - трябва да кърмиш, дори и да си настинала. Гърдата, която пари изцеди, докато се успокои - щом вече веднъж това е помогнало. Ако нещата не се оправят - гореща баня и се цедиш под душа, друг вариант са зелевите листа /на мен ми помогнаха в подобен случай/.
В библиотеката ще намериш много полезна информация.

# 9
  • Мнения: 693
Вдигането на Т е свързано с многото кърма, със задържането и в гърдите и згъстяването и, което запушва каналите. Първите няколко седмици, докато се нормализира кърмата се изцеждай.

# 10
  • Мнения: 422
благодаря ви

# 11
При мен се получи същото , когато кърмех. Дори се чувствах толкова зле, че мислех че съм наистина и болна - цял ден не можах да стана от леглото.
Слагай топли кърпи на мястото , където е зачервена гърдата , когато я изцеждаш - така млякото тръгва.

# 12
  • Мнения: 4 343
количеството на кърмата се урегулира до към края на 1-вия месец,но ако имаш съмнения питай лекаря си.Ако си родила секцио или  си родила нормално но е останало нещо в теб също може да вдогнеш температура за това по добре питай лекар Naughty
не искам да те плаша ,но може да е сериозно по -добре се презастраховай!
а ако се окаже настинка или вирус кърмейки снабдяваш бебо  с антитела само слагай маска та да не кихаш в него Wink

# 13
  • Варна
  • Мнения: 222
Ако си родила секцио или  си родила нормално но е останало нещо в теб също може да вдогнеш температура за това по добре питай лекар Naughty

Няколко дни след като родих също като теб усещах напрежение, имах червени петна и болезнени участъци на гърдите. С горещи душове, всичко се оправи.
Но на 10тия ден след раждането вдигах температура и може би повече от 24 часа си беше 38,5-39градуса. Обадих се на лекарката си, погледна ме на ехограф и се оказа, че матката се е сгънала някак си след раждането и каквото има да се изхвърля, всъщност не може да преодолее "баира" и се събира в единия край на матката, та от там и температурата. Последваха антибиотици (казаха, че не вредят на бебето и продължих да кърмя) и прегледи през 2 дни. Размина ми се кюртажа, де.
Ако имаш и най-малко съмнение, че температурата не е от запушено каналче, не се колебай и бягай при доки. Съжалявам, ако съм те изплашила, но е добре да си имаш едно на ум.   bouquet

# 14
  • Мнения: 668
от запушен канал стават проблеми!вдига се много висока темперетура и гърдите те болят.обади се докторката ти!в пове4ето случай бият окситоцин за отпушване на канала!Не искам да те плаша ,но аз получих мастит .

Общи условия

Активация на акаунт