Източни бойни изкуства

  • 23 721
  • 136
  •   1
Отговори
Момичета, имам момче на 7, което е превъплъщение на костенурка нинджа и мисля да го запиша на някакво бойно изкуство. Може ли някой да ми препоръча нещо сравнително безопасно Rolling Eyes и евентуално клуб, в който да се обръща добро индивидуално внимание на децата?
Предварително благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 263
Здравей от София ли си?
Какво според теб е по-безопасно?
За 7 годишен палавник бих ти препоръчала айкидо, карате или таекоундо. Има няколко добри школи работещи с деца.
Самата аз имам дългогодишен опит с тези спортове и бих могла да те насоча по-добре, но ми трябват малко подробности.
Синът ти бърз и експанзивен ли е или е по-скоро спокоен?
Сръчен ли е или е по-тромав?
Гъвкав ли е?
Издържлив ли е или бързо се уморява?
Аз съм доволна от клуба в който ходят моите пакостници на карате - намира се в Младост и е филиал на ИККЕН-Лукойл.

# 2
от софия сме, но се преместихме в самоков. това обаче не е проблем, защото често пътуваме до софия и в този ред на мисли, младост звучи страхотно!!
синът ми е сръчен и гъвкав, не знам дали е особено издръжлив, защото не знам какъв е критерия за издръжливост, но на мен (като потърпевша  Wink ) ми се струва, че умора няма!! непрекъснато се премята и понякога дори успява да ходи на ръце. не го е страх от рани, важното е да си направи номера Simple Smile
изобщо не обръщай внимание на това за "безопасното" - плод на майчински страх.  Wink
много ти благодаря за бързото отзоваване!
поздрави

# 3
  • Мнения: 3 161
хе-хе, добре дошла в бг-мамма, chatpatka. Направи си регистрация, ако искаш, така ще можеш да получаваш и лични съобщения. Поздрави от Иринка на твоя нинджа.  Grinning

# 4
здрасти еми Simple Smile
не ми се създава акаунт и тук, защото така ще имам още едно място, което да наблюдавам, а нямам толкова време. иначе си намерих една тема за "творчество" и си я разглеждам от време на време да черпя вдъхновение Simple Smile
Lennyh, дай повече инфо за клуба в младост, и ако може някакъв работещ мейл или телефон, че аз сама нищо не успях да открия Sad

# 5
  • Мнения: 1 072
Lennyh, ще споделиш ли от колко годишна възраст взимат децата в такива клубове?
Кое, според теб, бойно изкуство би паснало на едро момче (сега е 1 метър и 19 кила), не съвсем тромаво, но и не пъргаво? Моят син не е много гъвкав, но пък има много енергия и в бъдеще със сигурност ще го запиша някъде. Засега е малък още, но ми се иска някой да го научи да си контролира силата, за да не бера ядове.

# 6
  • Мнения: 7 263
chatpatka Тренировките в Младост се провеждат в 81-во училище \ намира се зад Патиланци\ Тренировките се провеждат всеки понеделник, сряда и четвъртък от 19.30 часа за малките. Втория срок може би ще ги дръпнат и малко по-напред часа..
Треньора е младо момче но е много добър - Кристиян се казва, просто идваш в един от дните малко по-рано от 19.30 примерно към 19.10 говориш с него и оставяш детето за проба - дали ще му хареса и дали треньора ще прецени че се справя. В началото ти трябват само анцуг и гуменки. Ако започне да се занимава сериозно ще си вземете и екип.
Ето ти и линк на клуба, за да видиш подробности. Ако искаш пиши ми на ЛС ще ти дам телефона на треньора, но е по-добре да говориш с него на място и с детето за да прецени той.
http://www.ikken.bg/
Tanya може би е добре да започнете с тае-куон-до или айкидо като начало. Относно контрола на силата искам само да ви избавя от заблужденията ви. Самоконтрола присъщ на практикуващите бойни изкуства се постига с години тренировки и едва ли ще го забележите преди 2-3 години усърдни занимания особено у човечета като вашите. Имам предвид възрастта им. Малкия ми син е на 6 години. на практика само дето не е роден в залата. възобнових заниманията си когато беше 6 месечен, там прохождаше и въпреки това създава доста грижи на треньора си. Съвсем умишлено не посещавам заниманията на които ходи, за да дам на треньора свободата и картбланша да му "свива сърмите".
По-кротките и спокойни деца постигат самоконтрол някъде към края на пръвата, началото на втората година.
 

# 7
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Моят "вагабонтин" го записах да тренира в лукойл икен в 73 СОУ- Стрелбище. Има енергия в излишък и я проявява все където не трябва- или в у-ще или в къщи. В началото прие добре тренировките и труньора и аз се зарадвах, че ще култивира малко дисциплина и самоконтрол в себе си, ама напоследък... хич не вървят нещата. Започнали са малко повече да ги натоварват - ще има някакъв изпит и той започна да мрънка , че му било трудно, че баткото ги тормозел , а последния път направо направил демонстрация и ми намекнаха, че не го желаят много там  Sad
Сега се чудя какво да го правя и ако не продължи- къде ще се разтоварва. Иначе от клуба съм доволна- 3 пъти седмично- прилична такса и според мен - умерено натоварване щом има и деца в 3-та, 4-та група.

# 8
lennyh, най-сърдечно благодаря!  Grinning
нямам права да пиша лични съобщения, но ти ако имаш време можеш да ми пратиш телефона на треньора на chatpatka@gmail.com
иначе не очаквам нищо специално от тренировките. нямаме друга причина да запишем Тони на бойно изкуство освен, че той би си умрял от кеф. другото за озаптяването на силата гледам да го науча вкъщи, съобразявайки се с това, че той все пак е момче и е нормално да дивее повече, от колкото ми се иска  Grinning
отново благодаря  Wink

# 9
  • Мнения: 2 722
Ще сподели ли някой коя е минималната възраст, от която приемат деца в тези школи?

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Lennyh, аз също питам за моето диване на 3 г. и 7 месеца има ли нещо подходящо? Омръзна ми да съм й боксова круша - целите ми крака са в синини. Има много добра координация - дори като се учеше да ходи не падаше - и е енергична /повече отколкото ми се иска на моменти  ooooh!/. Иска ми се да е нещо като айкидо, за да я успокои малко и да й 'канализира' темперамента. Не знам дали съм права де  Thinking

# 11
  • Мнения: 7 263
Здравейте, гледам че темата е набрала нови почитатели.
Радвам се   bouquet
По принцип много си зависи от детето. На пракитка няма минимална възраст за занимания със спорт. С който и да е спорт, а БИ също са вид спорт, по-скоро видове.
От личния ми скромен опит с работа с деца подходящата възраст е около 4-5 години, но пак казвам зависи много от детето.
Има деца, които на 4 са толкова съсредоточени и изпълнителни, какъвто синът ми не е и на 6.
Обикновено треньора прави една или две встъпителни тренировки с детето, за да види дали ще му хареса и дали детето ще се справи и ще възприема.
С големия ми син не съм имала проблем, но с малкия и до ден днешен се борим в залата / вече е на 6/.
За най-малките препоръчвам айкидото и тае-куон-до защото развиват двигателните умения и освен това движенията там са една идея по-плавни и меки. Същевременно развиват доста ценна основа за по-нататъшно развитие на БИ.
Джудото и каратето е добре да бъдат започвани около 7-10 години. Но вече има доста школи, които работят дори с деца от детската градина, като успешно адаптират нещата за възрастта на групата.
Непременно записвайте децата в школа, в която тренират деца. Не ги водете на тренировки за големи.
chatpatka ще ти пратя телефона, но най-добре идете на място да видите и да говорите. По телефон трудно се уточняват нещата. Не е зле да види детето, да изяви желание,  да се запали...
Иначе ако го заведеш насила, не винаги се получава дори и да е подходящо.
bloomnicer да ще има изпит в началото или средата на февруари някъде. Обикновено винаги преди изпит или преди Будуфестивала / не знам дали сте ходили/ има малко повечко натоварване, но смея да те уверя че е в рамките на нормалното. Дори палавниците се натоварват една идея по-малко физически - защото се работи по усъвършенстване на Кати-те, изпипват се детайли и се изчиства техниката.
Поговори с треньора, виж какъв е проблема. Винаги има решение, поговори и с детето. Моя малкия доста грижи създава на треньорите заради което ми е супер съвестно и винаги говоря с него и преди и след тренировка. Засега бавно и полека напредват с него. С баткото проблеми няма. Доколкото имам спомен 73 са с печен треньор и се представиха добре. Кураж - не го отписвай.
Успех на всички и пак питайте  Hug

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 13:33 от Lennyh

# 12
  • Мнения: 726
И аз мисля да запиша сина си в 56 СОУ. Той е първокласник там. Някой може ли да ми каже каква е таксата? Благодаря!  bouquet

# 13
  • Мнения: 7 263
Таксата е 25 лв на месец, засега за догодина не зная дали ще има промяна, но и да има ще е не повече от 5 лв.

# 14
  • Мнения: 7 263
chatpatka Тренировките в Младост от Втория срок ще бъдат от 18,30 часа.. - това е от понеделник 04.02

Общи условия

Активация на акаунт