8.600 кг. на година и половина

  • 7 159
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте, просто искам да попитам има ли и други като нас и дали това е нормално или вече трябва да я водя на някакви изследвания. Родена е 1,900 кг., но не е недоносена, а е хипотроф. Бих се радвала ако има мами с такива дребосъчета да споделят. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 3 914
Ако това ще те успокои- 13,500 на 5 и половина Hug

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
имам познато бебече което е на вашата възрасти вашите кг
няма др проблеми
ако детето ти въпреки хипотрофията няма последици - само кг нищо не значат
но ако има и някакви др неща които те притесняват... виждала съм дребно дете в следствие на сериозно недохранване поради хранителни проблеми, и в следдствие някои лични здарвни проблеми - детето имаше силон изоставане в двигателното развитие...
та мисълат ми е - ако няма други отклонения споко, ако все пак нещо те притеснява - по-добре иди на лекар, да си спокойна

# 3
  • Мнения: 103
Моята принцеса се роди 1500 гр. На 1 год - беше 8 кг и 200 гр.( а сега  - на почти 4 години е 13 кг - просто си върви слабичка, а и е много злояда) Съвсем нормално е  - всяко детенце си се развива индивидуално - а и въпрос на натура предполагам...

# 4
  • София
  • Мнения: 15 986
Всяко дете расте различно. Дъщеря ми беше 6,100 на 1 год. После не помня, но винаги е била висока колкото другите деца, но по-слаба. В момента е 12 кл - 170 см, 42 кг. Съученичките и са на зверски диети заради бала, тя маа по 3 дюнера и пита за още. Ако се развива добре и другото му е наред - няма страшно. За да си спокойна - заведи го при специалист.

# 5
  • Мнения: 729
Моника се роди 3 кг. а на 1г.и4м. е 8.500кг.

# 6
  • Мнения: 1 165
Моята дъщеря се роди 2 кг.,  а на годинката беше малко над 10. Плюс факта,че е и дребничка. Нейните връстници са с по една глава по-големи от нея. Но, да ти кажа аз го отдавам на гените, не толкова на факта, че се роди преждевременно. А и незнам дали си чувал приказката, че "хубавите парфюми са в малки шишенца" Flutter

# 7
  • софия
  • Мнения: 756
Рая е на 1г и 10м и тежи 8,800  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 167
Мерките и теглилките за всяко дете са си строго индивидуални. И аз като майка на недоносено ( роди се 1150гр.), бях вторачена в сантиметри и грамчета. Непрекъснато я следях и сравнявах с другите деца, но добре че се вразумих в крайна сметка и спрях.  Сега е на 4 години, по-висока е от доста от връстниците си, но е слабичка и фина, а яде повече и от мен. Grinning
Ако детенцето иначе е здраво и няма други проблеми, не са затормозявай за килограмите.

# 9
  • Мнения: 7
На 1 год. и 5 мес. сме. Родени сме в 33 г.с.- 1.440 кг и 41 см. В момента сме 8.500 кг. и 75 см.

# 10
  • Мнения: 139
LeyCherri и ние сме кльощави. На седем месеца сме 6.200, а яде колкото другите деца. Има апетит пък не качва. за сведение родена е 2.210 и тя хипотроф или както аз я наричам манекенски размери. При мен не ми казаха причината за хипотрофията, а на теб какво ти казаха?

# 11
  • Мнения: 1 992
Моята се роди 2600, доносена. На година беше около 9 кг. Причината за ниското тегло при мен, беше силно калцирана плацента.

# 12
  • Мнения: 203
И на мен не ми казаха. Още на феталната морфология в 20 г.с ми казаха, че по размери е за 18 г.с., но вместо да го отчетат като проблем, решиха, че не съм си сметнала правилно термина, и го изместиха с 2 седмици напред. И така до края. След раждането ходих при Иво Тодоров и той ми каза, че уж съм била с малка матка. Но това не се ли вижда още при самата бременност не ми е ясно. Така че и до ден днешен не знам каква е причината, не съм пила и пушила, ходих на йога, качила бях 10-11 кг., не знам...

# 13
  • Мнения: 139
И на мен не ми казаха. Още на феталната морфология в 20 г.с ми казаха, че по размери е за 18 г.с., но вместо да го отчетат като проблем, решиха, че не съм си сметнала правилно термина, и го изместиха с 2 седмици напред. И така до края. След раждането ходих при Иво Тодоров и той ми каза, че уж съм била с малка матка. Но това не се ли вижда още при самата бременност не ми е ясно. Така че и до ден днешен не знам каква е причината, не съм пила и пушила, ходих на йога, качила бях 10-11 кг., не знам...
Същата работа. На мен в 32 г.с ми казаха, че отговаря на 30 г.с ама нищо не направиха по въпроса. По късно като родих ми казаха, че явно се е била оплела много в пъпната връв и затова не се е изхранвала. Пъпната връв не може да се визуализира на видеозон, но чух, че имало метод - Доплер, с който може да се отчете. И аз качих само 12 кг и даже ме обвиниха, че нарочно не съм яла, за да не трупам килограми и затова Преслава се родила такъв дребосък, а аз се храних като за световно.
А освен малките кила някакво изоставане имали ли сте в сравнение с връстниците?

# 14
  • София
  • Мнения: 12 220
  Моите се родиха по 2,500 кг всяка, в момента на годинка и половина са едната малко под 9 кг, а другата малко над  9 кг. Ама изобщо не се притеснявам, защото не се спират и за секунда, страшно жизнени и подвижни са, не се разболяват, изобщо нямаме проблеми. Теглото само по себе си не е показател, все едно да попиташ възрастен човек на 30 години колко трябва да тежи? Еми зависи си от човека, така е и при децата. Важно е и вие в семействато, тоест таткото и ти, какъв калибър сте. Аз лично съм 160 см и 45 кг, може и по-малко, в първи клас бях 15 кг, затова изобщо не очаквам мадамите да са тежки, въпреки че таткото е 190 см и над 100кг сигурно. Нали сме дами все пак, трябва да са финни.

Общи условия

Активация на акаунт