Цезарово- на живо по телевизията

  • 30 987
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 497
Току що даваха на живо по Канал 5  как се извършва цезарово сечение! За мен лично, наистина ако няма медицински показания си е доста травмиращо. Но бебето е върха!( Има много коса и е цялото синьо!!!!)

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Теодора
Току що даваха на живо по Канал 5  как се извършва цезарово сечение! За мен лично, наистина ако няма медицински показания си е доста травмиращо. Но бебето е върха!( Има много коса и е цялото синьо!!!!)



е аз за какво пея тук от 4 месеца близо?
Ама в БГ не е така просто.

# 2
  • Мнения: 5 539
Не съм го гледала точно това предаване, но свекърва ми е раждала и нормално, и със секцио, и твърди, че секциото изобщо не е за предпочитане Confused

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: lilita
Не съм го гледала точно това предаване, но свекърва ми е раждала и нормално, и със секцио, и твърди, че секциото изобщо не е за предпочитане Confused


само жена раждала по 2-та начина може да има база за сравнение, всички останали мнение по този въпрос са вятър работа.

# 4
Da, i az go gledah,mnogo slatko bebence,sega se ubedih ,za6o tuk sekcioto go praviat samo pri  seriozni  medicinski pokazania!

# 5
  • Мнения: 4 965
Аз лично не съм гледала това предаване, но гледах нещо подобно по Риалити и беше доста неприятно. Чудя се на някои мами как просто от страх се навиват да родят със секцио, мислейки, че е по-лесно. На мен ми се налага да родя със секцио (заради това, че чакам близначета, които са доста големи и при това за сега са с дупетата напред) и изчетох доста неща по въпроса и да си призная - нещата на теория не звучат розово (вярно е, че самото раждане минава без болка, но после болките са далеч по-силни, възстановяването е по-продължително, не винаги разрешават да се кърми от самото начало, заради упойките и лекарствата, а и често са възможни редица странични последици). 100 пъти предпочитам да родя по нормалния начин, отколкото по този - та това си е чиста операция.

# 6
  • Мнения: 2 529
Това секцио ми е болна тема вече Cry
Аз пък се убедих, че дори и сериозни медицински показания да имаш, пак ще се намери някой да те обвини и да ти каже, защо пък не опиташ нормално и каквото стане Twisted Evil  Close
Много им е лесно да ми кажат: "ми ти що не опиташ нормално седалище. Ееее, ще се измъчиш малко повечко, а пък ако дето има някоя луксация после ще го оперират. То може и да не излезе и пак да те срежат..." - разбира се това не са коментари на лекар...Аз няма да коментирам...
Извинете, че леко отмествам темата към вечния спор - "за" или "против" секциото, но ме ядосва това, че хората уж са съгласни, че има и сериозни медицински показания за операция, ама гледат все да не ги видят в твоя случай...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 522
I az predi da zabremeneq si vikah -sekcio ta sekcioq ama sega kato mai ste mi se naloji - i az 4akam blizna4eta  Laughing  me hvasta 6ubeto, makar 4e edna priqtelka pyk go predpo4ita pred normalnoto - moje bi e individualno, ne znaia, ama mai nai-si e dobre po "tradicionnia " na4in, ako nqma medicinski pokazania razbira se  Rolling Eyes [/list]

# 8
  • Мнения: 4 965
Теодора, извинявай, че използвам темата, но искам да кажа неща на Биби:
Споко, може да родиш и по "нормалния начин", дори и близначета, ако са разположени правилно и ако са в 1 плацента (мисля, че в някоя предишна тема ми се стори, че твоите са в 1) - само ако са в 2 (както е при мен) секциото е 100% задължително, защото може докато се ражда първото от напъните да се отлепи втората плацента и да стане опасно. Моя позната роди по "традиционния" начин двуяйчни близнаци, които при това бяха всяко по над 3 кг. и при това имаше само 3-4 шева.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
V edna placenta no v dva saka - oste e rano za polojenieto im 6toto sym v 16 g.s. t ste se prevyrtqt 100 pyti do togava, a i vse oste ne sym se vijdala s lekarq pri kogoto mislq da rajdam , taka 4e moje i da mi se razmine  Rolling Eyes - v kraina smetka kakvoo stane 6te tyrpim v imeto na decata, ne sme pyrvite nito poslednite.
 Azaf mersi za uto4nenieto  Stuck Out Tongue

# 10
  • Мнения: 503
Napalno sam saglasna, 4e po traditsionnia na4in e po-dobre. Az rajadh sektsio i opredeleno predpo4itam da me biaha ostavili da probvam da rodia estestveno. Imam oba4e priatelki, koito si platiha, za da e sektsio, i sa dovolni. Pri vsi4ki slu4ai oba4e pitaite, kakvo obezboliavane praviat sled operatsiata, zastoto na men mi biha samo analgin, a toi po4ti ne pomaga za bolkite, dokato na priatelki sa im pravili palno obezboliavane, nisto ne sa usestali parvite 24 4asa sled operatsiata, a te sa nai-bolezneni, poviarvaite mi. Ina4e vsi4ko minava i bolkata barzo se zabravia. Az ne viarvah, kato mi kazvaha taka, no naistina e viarno. Uspeh na vsi4ki badesti mai4eta! Laughing

# 11
  • Мнения: 768
Мьжа ми преди да родя гледал цезарево сечение на живо по телевизията и беше много потресен.
така или иначе аз нямах избор тук правят цезарево в много много редки случаи-2,3% от ражданията, за разлика от другите страни та родих нормално.

Но искам да ви разкажа нещо интересно:
На осми май като се разхождахме с бебка и седнах на една пейка да я храня ме заприказва един много вьзрастен човек.
Пита ме дали е на 7 месеца бебчето ( и за разлика от много други веднага разбра че е момиче). Аз отговорих положително и той пак попита : Нормално раждане нали?
Аз казах
Да.
Той каза че си личало по формата на главата. Тогава обясни че бил гинеколог , работил бил по цял свят, най дьлго в Женева и в Париж, но известно време и в много африкански дьржави.
Той започна да разказва колко било важно да се роди детето по нормален пьт заради дихателната система. При цезаревото сечение имало респираторни усложнения много често.
разказа че независимо от модата обхванала целия свят неговите деца и внуци раждали нормално защото се научава по време на бременността как правилно да дишат. Правилното дишане било основното при нормалното раждане и ако всичко било наред както е при 97 % от случаите жената раждала без никакви разкьсвания.
Другото важно било да има един лекар или една акушерка които да рьководят раждането и да ти казват какво да правиш, ако заради болката забравяш да дишаш правилно.
Така или иначе този човек разпознаваше по формата на главата по какьв начин е родено детето.......

# 12
  • Мнения: 1 497
Ние със Зара го гледахме в Англия. Не  са го давали по някои от нашите телевизии. Беше невероятно. Много интересно, вълнуващо. Просто си е жива опрерация, обаче. Има обаче все повече жени (който се интересува мога да пусна сайтове), които след първо цезарово се навиват да родят вагинално.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
az sum rajdala sus sekcio i da vi kaja ne e chak tolkova strashno.Bolkata e tochno 4 dena.Na 7-mia den veche nisto ne usestas.Kurmata idva na 3-4 den i bebcheto e mnogo chisto bez spukani kruvonosni sudove.Niama i sinki(ot napuvaneto na mikata).
Prosto pravia sruvnenie m/y bebe rajdano po normalen nachin i sus sekcio.Moia poznata rodi normalno i deteto i bese dulgo vreme zacherveno i sinio, a na moia sin mu niamase nisto

# 14
  • Мнения: 1 497
Цитат
Правилното дишане било основното при нормалното раждане и ако всичко било наред както е при 97 % от случаите жената раждала без никакви разкьсвания.


Това е така, въпреки, че казват, че като те "напъне" забравяло се да дишаш.
Само искам да попитам мамите- дали са ползвали "родилна топка".? Четох и гледах по телевизията, как се прави това. Сяда се на една голяма (специална) топка (от типа на тези, върху, които сядат децата и подскачат, държейки ги за едни израстъци...ама, че описание..). Това го правят като потготовка на таза и също така, спомага за бебето да застане в правилната позоция. Другото нещо, което четох, че се препоръчва за да се избягнат разкъсвания е мазане с бадемово масло.

http://pregnancy.about.com/cs/painmedsinlabor/a/birthball.htm

Общи условия

Активация на акаунт