Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте!
Племенникът ми 6те стане скоро на 3г. Приемът в детската градина е юни, а майка му трябва да се върне вече на работа, свършиха и всички възможни отпуски. Какво се прави в такъв случай? Ако и откажат по-ранен прием има ли някаква законова регламентация на която може да се позове за да не и откажат.
Моля за съвети и идеи! Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 804
за законова уредба не знам,но навремето когатао записах големите на градина средната беше на 2г и 8 месеца ,тогава се помолих на директорката и тя ми влезе в положениято-бях студентка с 2 деца с малка разлика,дано вашата да излезе 4овек и да го запише
другия вариант е общо известен-с някакъв по солиден подарък/и за такова нещо съм 4увала/
успех

# 2
  • Мнения: 3 886
Сега се записват на04.02 децата за радина набор2005.Юни пак е добре.Добре че не стя чак септември newsm78.Да не ди да почиват по рано.В нащата почиват юли и август

# 3
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Частна детска градина в краен случай. Няма как да я задължи да й приеме детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
Може да говори с директорката да направи изкючение,иначе така е по закон.И ние сме в същата ситуация и ще чакаме юни,но сина ми няма да ходи на градина лятото и чак сепетември с песен в първа група:)

# 5
  • Мнения: 2 448
Детските градини тръгват от септември в календарната година , която навършва 3, не знам как ще почне от юни.А за яслите до навършване на 3 и половина може да остане.Единствен вариант който виждам е частна градина временно, щом се налага.

# 6
  • Мнения: 658
Красимир септември тръгна на градина - беше на 2г.6м. Обясних на директорката на яслата че не искам детето да ходи в яслата с малките деца и бебета.  Същото ще се получи и впоследствие с училището - така че това е мое решение и не виждам проблем за  няколко месеца newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
Красимир септември тръгна на градина - беше на 2г.6м. Обясних на директорката на яслата че не искам детето да ходи в яслата с малките деца и бебета.  Същото ще се получи и впоследствие с училището - така че това е мое решение и не виждам проблем за  няколко месеца newsm78
това добре,ако имаш право на избор,но в повечето градини в София казват "така е по закон" и толкоз.Ясно е че всеки родител иска детето му да е сред по-големи деца,а не сред по-малки.
Аз също недоволствах когато разбрах,че сина ми две години ще е в ясла,но сега хич не съжалявам,толкова добре се грижат за него и той е толкова привързан към госпожите,че незнам как ще приеме прехода към градината.
Така че и този вариан не е толкова лош.

# 8
  • Мнения: 96
Момичета, ще следя темата, защото догодина и аз ще се сблъскам със същия проблем. Мариела навършва 3 год. през февруари и ми казаха,че ще може да остане в яслата до към май-юни. Лошото обаче е, че приемът навсякаде започва чак септември, което както и да го погледне човек си е доста време. За съжаление обаче това е още една от неуредиците в нашата мила държава  Close

# 9
  smile3521ЗЗдравей те като една  препатила мама ще ви кажа 4е има те 5 вьзможности 1Молите директорката на градината която сте си избрали да ви приеме по рано като предварително сте подали молба( предлага те спонсорство )2Молите директорката на яслата да ви остави тя трябва да е много смела жена защото при една проверка е 4ака голямо наказание.  3 Тьрсите гледа4ка за периода който детето остава без забава4ка .4Тьрсите 4астна детска.5Просто не се врьщате на работа.Ние имах ме сьщия проблем и се оказа 4е не можеш да накараш никого по законов ред да те задьржи в яслата защото там задьлжително те исписват като станеш на 3 а в градините не приемат по рано от юни .                                                                                     

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Дори да приемат детето през юни, тогава започват сборните групи. А те изобщо не са добър вариант за "свикване" с новата обстановка. Т.е. три месеца по - късно детето отново ще преживее смяна и на деца и на госпожи. Споделям личен опит, горчив, за съжаление...  Confused Все още дъщеря ми говори с ужас за сборните групи /направо не ми се мисли какво ще правим през лятото/.

Има градини, в които категорично отказват да вземат детето преди да навърши три годишна възраст. Има и такива, в които ги взимат на две и половина дори. Няма универсален модел или законова рамка, по която да се ориентираш.

Вариантите вече са ти ги изброили. Дано намерите най - удачния за вас  Peace
Най - действащите, за съжаление, са връзките и т.нар. спонсорство  Tired По каналния ред могат да вземат детето преди юни, само ако в градината и в групата има свободни места. А това в София и в големите градове е невъзможно.

# 11
  • Мнения: 7 376
                     Нямаш особен избор.Приетите в края на май тръгват на ДГ от септември.Първо защото ПГУ-тата не са освободили местата,второ - учителките - титуляри започват да излизат отпуски и детето трябва да свиква с няколко човека,които могат да се сменят и всеки ден.И трето - сборни групи от деца  на различни възрасти- малките трудно свикват през този период .Приема на първите групи е септември.

Общи условия

Активация на акаунт