Аугментин и първо тримесечие

  • 2 994
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте мами, аз се поразрових по тая тема но не открих точно за Аугментин и първото тримесечие на бременността. Аз в момента съм в 7- ма Г.С., пипнах някакав ужасен вирус с температура и болки в гърлото, както и силно втрисане, така два дни. Гинекологът ми предписа Аугментин, каза че няма страшно за плода, аз вече имам един прием и съм значително по-добре, но доколко е рисково за плода? Знам че няма проблем да се пият определени антибиотици по време на бременността, но не и първото тримесечие. Разтревожена съм много, но и не желая да поемам и най-малкия риск за дете с малформации недай боже. Моля пишете ми ако имате информация. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 194
Аугментинът е един от малкото разрешени антибиотици по време на първия триместър. Аз пих може би още в 4 седмица за зъбен абцес и нямаше проблеми с бебето.
Друг е въпросът ако наистина имаш вирус , както казваш... Антибиотиците не лекуват вируси и особено по време на бременост излишното приемане е може би нежелателно.
Но по принцип от самия антибиотик не се притеснявай и бързо оздравяване! Hug

# 2
  • Мнения: 331
И аз го пих също, заради някакви стрептококи, които ми откриха в урината. Само дето не помня кога точно е било като период...  Embarassed Не се безпокой, лекарят е този, който преценява дали ползите от антибиотика са по-големи от рисковете. Твоят явно е преценил така, пък и щом си по-добре може и да е бил прав. Пък и след като си го пила вече веднъж, сега каквото и да ти кажат тук, е добре да го пиеш поне 3 дни, иначе по-лошо. Стискам палци да оздравееш по-бързо   bouquet

# 3
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
На мен ми се наложи да пия аугментин в края на първото тримесечие. Това, което знам е, че аугментинът е един от най-чистите антибиотици, затова се и дава на бременни и новородени. Тоест няма странични ефекти. Но знам, че най-рано може да се пие след първото тримесечие. При мен нещата бяха на ръба - между 12 и 13 г.с. Но бях толкова зле, че лекарите - личната ми лекарка и гинекологът, който ми следеше бременността, единодушно решиха да го почвам - иначе имаше опасност да стане много лошо. За щастие антибиотикът не се отрази на плода. Най-добре да се допиташ до доктор. newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 4 585
Два пъти пих Аугментин по време на бременността, но не в първия триместър.
Щом лекарите са преценили, че трябва да го пиеш, няма за какво да се притесняваш.
Бързо оздравяване и лека бременност ти желая! Hug

# 5
  • Мнения: 26
Благодаря ви много момичета, това което прочетох тук от вас значително ме успокои. Вече съм и по-добре, антибиотика веднага ми понесе много оздравително. Благодаря ви сърдечно за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт