как махнахте нощното кърмене

  • 3 379
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте мамчета,
от месец вече не се кърмим през деня, но остана нощното кърмене. Лошо няма, но на мен при предстой операция, която мога да отлагам 2-3 седмици. Малкото човече се буди по часовник в 2 и 5ч. Това в 5 ОК може би наистина е гладен, но това хранене в 2ч.?
Докато аз съм в болница тати ще се грижи за бебо. Споделете, как се е получило при вас.
 Hug

# 1
  • Мнения: 6 441
Алекс още се буди през ноща.Кърмя го и заспива.Но имало е случай,когато е заспивала само с водичка или залъгалка.

# 2
  • Мнения: 168
Здравейте мамчета,
от месец вече не се кърмим през деня, но остана нощното кърмене. Лошо няма, но на мен при предстой операция, която мога да отлагам 2-3 седмици. Малкото човече се буди по часовник в 2 и 5ч. Това в 5 ОК може би наистина е гладен, но това хранене в 2ч.?
Докато аз съм в болница тати ще се грижи за бебо. Споделете, как се е получило при вас.
 Hug

От 2 дни моята хубавица яде в 1-1:30 и чак в 6:30 или 7.
Тоест прескача яденето в 3.

Просто я оставих на таткото. Той и дал биба в 3, като примрънкала и пропуснал да я нахрани. Тя пък си заспала.
И аз така направих.. и вече 2 нощи е така.
Дано да продължи  baby_neutral

Стискам палци за операцията ти и бързо въстановена да гушкаш бебчо.
  bouquet

 

# 3
  • Мнения: 789
Ива сама се отказа преди около месец и нещо, но още се буди понякога, за да суче.

Това, че таткото ще го гледа няколко нощи е добре, аз си мисля, че тя се буди, защото ме усеща - мириша й на мляко  Grinning Няколко нощи беше спала с баба си и си е спала спокойно. Не се притеснявай, гледай ти да се оправиш. Като те няма няколко дни и нощи тъкмо ще се отбие окончателно. На пролет и аз ще замина за няколко дена, че иначе няма да стане и ще си откараме до първи клас  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 837
Ами аз махнах нощното кърмене като Румен беше на 9 месеца, защото след няколко дни почвах работа. Стана по-лесно, отколкото очаквах. Понеже беше лято, пробвах с вода, без да давам гърдата. Стана по-лесно, отколкото очаквах, въпреки че до този момент не пиеше никаква вода почти. Е, в началото не искаше, но...така махнах храненето в 2 часа. Яденето в 5 махнах преди около месец. То ми беше мн удобно, защото си заспиваше после, та до 9 сутринта. Но няколко дни го залъгвах докъм 6 с игри и закачки, след това давам попарата. След седмица той сам се отказа да става толкова рано и си спи до 9. Остана само вечерното кърмене, което е празник за двама ни и засега няма да спирам, но то не е трудно за премахване:)
Успех Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 604
И аз искам да премахна нощното кърмене, изобщо нямам намерение да къпмя до година и незнам си колко месеца, камо ли до две години и нагоре. Колкото и егоистично да звучи, искам да се наспивам като хората. Ето тази нощ пълнолуние ли имаше, незнам-ставах в 12, 12:30, 3, 4, 6, 7!!!И все с кърмрне се приспива ooooh!Ако му дам само шише с чайче ,усеща "измамата" и така изревава...айде мен не ме бърка,ама татко му не може да спи от него по цели нощи.Искам да заспива в 10-11 и после чак в 7 да се буди.ИЗобщо не виждам как ще се отучи от самосебе си, както някои други дечица. Ако има някакъв метод-без много рев да се отучи от това нощно сучене по N пъти-моля кажете Praynig

# 6
  • Мнения: 527
И аз искам да премахна нощното кърмене, изобщо нямам намерение да къпмя до година и незнам си колко месеца, камо ли до две години и нагоре. Колкото и егоистично да звучи, искам да се наспивам като хората. Ето тази нощ пълнолуние ли имаше, незнам-ставах в 12, 12:30, 3, 4, 6, 7!!!И все с кърмрне се приспива ooooh!Ако му дам само шише с чайче ,усеща "измамата" и така изревава...айде мен не ме бърка,ама татко му не може да спи от него по цели нощи.Искам да заспива в 10-11 и после чак в 7 да се буди.ИЗобщо не виждам как ще се отучи от самосебе си, както някои други дечица. Ако има някакъв метод-без много рев да се отучи от това нощно сучене по N пъти-моля кажете Praynig
Не,не е имало пълнолуние(на 21.02 е,ако въобще има значение),а детето е имало някакъв дискомфорт,зъби и т.н.Не си ставала чак толкова много,хайде.И ако си толкова отегчена,спри да кърмиш.Звучиш ми ,като че ли някой те кара насила да го правиш.Всички искат да се наспиват,но имаме деца,които имат нужда от нас,и въобще не ги интересува кой, колко е спал.Сори за тона Wink

# 7
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Нощното кърмене замених първо с бутилка с мляко, после с вода, после с нищо, някъде към година и три месеца, за да може таткото да става понякога да успокоява, понеже откачах от недоспиване. Не е имало особен проблем да заменя кърменето с шише.
 От месец и нещо не се кърмим изобщо вече, но това не означава, че спим, продължава да си се буди малката, т.е премахването на нощното кърмене не означава обезателно спокоен сън.
 За бебче на осем месеца изцедена кърма в шише, която таткото да дава, е удачен вариянт, според мен. Успех!

# 8
  • Мнения: 173
anni, при нас се получи от самосебе си.Като стана на 3 месеца сам спря да се събужда през ноща.Ти гледай да оздравяваш и да се оправяш, а тати ще се справи.Имай му доверие.
Дори и да се будят през ноща децата ни , ще си ги гледаме.Какво да правим.След година -две няма да е така . newsm10

# 9
  • Мнения: 499
И аз се опитвам да премахна нощното кърмене. Дъщеря ми се буди в 11 ч, после в 3 ч, после в 5 ч  ooooh!
Опитвам да давам вода, тя пие, но не заспива и ако не получи гърда започва да мрънка и накрая да плаче  Sad
Посъветвайте ме как да се справя?

# 10
  • Мнения: 177
Моят син от може би 3-тия месец не се буди в 3, а още от края на 1-вия се отказа и от това в 0:00ч., но си мисля че ако опиташ с вода и причината не е глад, а навик ще стане, но ако си е гладно детенце, таткото ще трябва да храни с шише, няма как.

В този дух и аз имам въпрос към мамите на по-големите дечица:
кърменето в 6ч. кога отпада? Сами се отказват и започват да си закусват други неща или?

Колкото до кърменето изобщо иска ми се да продължа поне до годинка, и дано не ми спре кърмата когато утре започна да захранвам и изцеждам с помпата по-малко кърма. Трудно ми е да реша как точно ще отбия детето си точно като стане на годинка? Как ще избера деня?  #Crazy И си представям колко ще ми е съвестно...

# 11
  • Мнения: 2 837
Ами като реших да махна храненето, което при нас беше в 5, не в 6, и ми беше много удобно, докато не тръгнах на работа, защото после си спяхме заедно до 9-10, се наложи да го мотая в леглото, докато мога, после да станем, и към 6.30 да дам попара. След няколко дни той сам се отказа да става толкова рано.

# 12
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
И при нас е същото положение - в 2, в 5, понякога повече. Беше стпряло нощните събуждания, отвереме на време само се будеше в 6. Откакто почнаха зъбите всичко се върна. Даже до скоро се будеше през час-два. Незнам как стана, но ги намалихме сега до 2-3 ставания. Вода не пие, нищо не пие от биберон, залъгалка не ползва, а само с друсане не става.

# 13
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
И ако си толкова отегчена,спри да кърмиш.Звучиш ми ,като че ли някой те кара насила да го правиш
Не съм отегчена, не мисля, че е редно това кърмене по 10 пъти нощем и то вече сме на 10 месеца почти!Нали точно за това писах-искам да спра, но моял за съвет-как да направя така, че да стане "плавно", без стрес, без реване?Да, ставам насила, не е по мое желание, какво толкова че искам да започна да се чувствам свежа на следващия ден?

# 14
  • Мнения: 999
И двете ми дъщери спряха да се будят нощем след като навършиха един месец. Малката яде за последно в 10 и после чак в 6 сутринта, ако се случи да се събуди и давам биба. Може да предложиш водичка или биба.

Общи условия

Активация на акаунт