Режим на кърмене при захранване

  • 476
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте!  Hug

До захранването имаме още много време (смятам около 6 месец да захраня), но все пак от сега се интересувам и чета и искам да си направя някаква схема - кои храни кога да въведа и т.н. Четох из материалите тук обаче, че е хубаво кърмачето да има режим на хранене и твърдата храна да се дава по едно и също време. Ако кърмачето няма режим е хубаво преди захранването да се създаде такъв.
София обаче се храни на поискване, изяжда по-малки количества и яде по-често. Да кажем, че средно около 10-12 хранения и се събират, понякога и повече. Яде на различни интервали. Исках да ви питам дали наистина е задължително въвеждането на режим преди захранване?  newsm78 Дали ще бъде проблем, ако няма такъв? И ако трябва да се създаде режим как въобще да го създам? Честно казано хич не ми харесва идеята да я държа гладна и да я мъча, за да и създам режим ....

# 1
  • Мнения: 3 718
Хубаво е да има режим на твърдите храни, не на кърменията. Например в началото въвеждах новата храна в 11 сутринта(горе долу). После започнох до довом каша с плод към 6 и пак новите зеленчуци и плодове към 11ч. Кърмех по всяко време. Ти трябва да си прецениш дали да даваш твърда храна преди или след кърмене защото при всяко дете е различно. Аз първоначално давах да суче и около половин час след това другото. По принцип се смята, че ако не искаш да заместваш хранене е по добре първо да кърмиш и след това да даваш другото. Това се препоръчва до годинката и след това обратно. Но всичко е много индивидуално. Аз някъде след 7 месец първо давах твърдата храна, но моето диване си е леко злоядо и реално още не съм успяла да заменя хранене. А и при кърменето на поискване това понятие не пасва много.
Та детето ще ти покаже как да процедираш  Peace

# 2
  • Мнения: 2 381
Новата храна въвеждах ок. 11ч., а вече въведената давах ок. 16-17ч.Кърмя само на поискване.След последното кърмене преди предлагането на твърдата храна гледах да има около половин час време.
Ако няма да заместваш хранене, първо даваш на бебето да суче, след това другата храна.Шаманката го е обяснила по-горе.
Успех със захранването  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета много ви благодаря за съветите!  Hug  bouquet

Сега наистина се чувствам по-спокойна. Ще  направя както ме съветвате - ще кърмя на поискване и ще давам само твърдата храна в точно определен час. По принцип съм решила и да не замествам ядене до годинка, а да кърмя и после да давам твърда хвана, но ще видим, когато му дойде времето как ще се развият нещата.  Simple Smile Всичко зависи от София.Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 724
Трябва ли да има ограничаване на приема на твърда храна /имам предвид след като е въведена постепенно/, т.е. ако бебето би изяждало пюре от, примерно, 120 мл. да се ограничава приема на пюре, за да не се замества хранене изцяло?

# 5
  • Мнения: 3 718
veleva , според мен трябва да се водиш по детето. Ако има по голям апетит може просто първо да му предложиш до суче и малко по късно да му дадеш другата храна. Така ще си сигурна, че си е взело необходимата кърма. Не съм убедена, че детето трябва да се ограничава или обратното, насилва да яде. Но не съм голам експерт в областта, щото моето е злоядо и съм доволна ако изобщо изяде някакво количество. Както писах по горе, аз още нямам представа какво е да заместиш хранене защото кърмя на поискване, а поискването е винаги когато ме докопа. Дори когато си хапва добре по късно се сеща и да суче.
Имам приятелка обаче, която под натиска на бабите замени много наведнъж няколко хранения. Много рязко му увеличиха количествата на твърдата храна преди кърмене, а и той винаги е бил на строг режим. Накрая детето отказа да суче, а се оказа, че майката не е искала така да стане.

Общи условия

Активация на акаунт