въпрос за противозачатъчни- хормонални проблеми??

  • 1 391
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
 По лекарска препоръка започнах прием на Линдинет 20 за хормонално нарушение-нисък естрадиол , чувствам се много добре от тях, с едно малко, а може би голямо изключение, не ми се спи изобщо, като сомнанбул съм- в смисъл от както започнах приема на първото хапче преди 14 дена и в 1, 2, 3ч. да легна през ноща сутрин ставам в 8 без проблем все едно съм спала 12 часа, а преди доста си поспивах! В смисъл не ми прече това, че съм недоспала, все едно имам много енергия- възможно ли е тези противозачатъчни така да влияят???Имам , но наистина страшно много енергия, която енергия вечер не ми позволява да заспивам рано, преди заспивах към 10ч. с кокошките почти, все бях изморена- много ми е странно този естрадиол пък чак така да ми е влияел и сега , като го възтановявам да се чувствам толкова добре-чак да не спя, едновременно с приема на линдинет спрях и цигарите, защото така пишеше, че не трябва да се пуши и незнам кое от двете сега ми дава тази енергия newsm78 #Crazy???

# 1
  • Мнения: 7 716
Хехехе, ами това да се чува, действай, започни нещо допълнитело, което отдавна отлагаш, успех и пиши.

# 2
  • Мнения: 1 475
 LaughingМерси за отговора!!   Определено съм фурия , всеки ден готвя, чистя, че и спортувам вкъщи, преди все ме мързеше!!!!Мъжо го забелязва! Mr. Green

Но въпроса ми беше дали противозачатъчните влияят по някакъв начин на съня???? newsm78

# 3
  • Мнения: 160
Мисля си, че е напълно възможно. При мен е обратния случай - след като спрях противозачатъчните по-рано от 3-4-5 ч. не мога да заспя  doh Мисля, че това ще се нормализира с времето  newsm03

# 4
  • Мнения: 1 335
По-скоро е от спирането на цигарите (за което те поздравявам!). Неподходящи противозачатъчни са ми причинявали неприятни усещания - постоянно прилошаване предимно.
Обаче понеже и аз се мъча да спира да пуша в момента ми прави впечатление значителния прилив на енергия през деня. Околните ми се чудят откъде тази жизненост. Сънят обаче неми достига; искам още и още.

# 5
  • Мнения: 526
Laughing....фурия , всеки ден готвя, чистя, че и спортувам вкъщи, преди все ме мързеше!!!!

Къде ги тези чудеса???  LaughingНапоследък такъв мързел ме е налегнал, че ме е срам да си призная.
Пила съм противозачатъчни, но не и с лечебна цел. Честно да ти кажа, втори път противозачатъчни няма да пия. такива проблеми си навлякох....  Close

# 6
  • Мнения: 3 376
Марсиана, звучи чудесно  Peace На мен когато ми е зле, се чувствам точно по обратния начин - апатична, отпаднала, всяка дейност ме изморява само като си помисля за нея  ooooh! И когато се усетя пълна с енергия, това за мен е знак, че проблемът е почнал да отшумява  Peace Не се тревожи за безсънието, а по-добре, както е казала Лали, си намери достатъчно занимания, които да те изморяват и да ти се доспива. Впрочем, доброто настроение, спортът и отказът на цигари наистина действат леко възбуждащо за нервната система, и може да доведат до лека форма на временно безсъние...

# 7
  • Мнения: 1 475
Laughing....фурия , всеки ден готвя, чистя, че и спортувам вкъщи, преди все ме мързеше!!!!

Къде ги тези чудеса???  LaughingНапоследък такъв мързел ме е налегнал, че ме е срам да си призная.
Пила съм противозачатъчни, но не и с лечебна цел. Честно да ти кажа, втори път противозачатъчни няма да пия. такива проблеми си навлякох....  Close

Извинявай, но какви проблеми могат да създадат противозачатъчните????

# 8
  • Мнения: 526
Laughing....фурия , всеки ден готвя, чистя, че и спортувам вкъщи, преди все ме мързеше!!!!

Къде ги тези чудеса???  LaughingНапоследък такъв мързел ме е налегнал, че ме е срам да си призная.
Пила съм противозачатъчни, но не и с лечебна цел. Честно да ти кажа, втори път противозачатъчни няма да пия. такива проблеми си навлякох....  Close

Извинявай, но какви проблеми могат да създадат противозачатъчните????

Преди около2-3 години пих Постинор, но не с лечебна цел, а чисто и просто-предпазване от бременност. Проблемите се изразяваха в запек, отпадналост, постоянно главоболие, повдигаше ми се. Общо взето по-голяма част от страничните ефекти. Но всичко строго индивидуално. При мен беше така, но при теб може да не е. Например, приятелката ми не усеща никакви отрицателни ефекти, даже цикъла й стана по-редовен. Аз наблягам на натуралните витамини-плодове и зеленчуци. И малко ще кривна от темата, пия сок от лимон, който подобряма метаболизма и кръвообращението ми, чувствам се добре. А цикъла ми все още ми идва поне 5 дни порано. Така че, субективния фактор си играе ролята. Консултирай се с гинеколога си. Wink






Общи условия

Активация на акаунт