ВРЕМЕ ЗА РАЗХОДКА ?

  • 676
  • 13
  •   1
Отговори
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА Simple Smile ИМАМ ВЪПРОС ЗА РАЗХОДКИТЕ НА БЕБЕ-НОВОРОДЕНО.КАЖЕТЕ МОЛЯ ВИ КОГА Е НАЙ-ПОДХОДЯЩО ДА ИЗЛЕЗЕМ И ИМА ЛИ ТАКОВА ВРЕМЕ В ДЕНОНОЩИЕТО В СМИСЪЛ ТРЯБВА ЛИ ДА ГО ЧАКАМ ДА СЕ НАСПИ,ДА ГО СМЕНЯ ИЛИ Т.Н. ПРЕДИ ДА ГО ИЗВЕДА?НЯАКВИ ПО-СПЕЦИАЛНИ ПРИГОТОВЛЕНИЯ И НАГЛАСИ? ЗНАМ ЧЕ ВЪПТОСА НЕ Е БОЛКА ЗА УМИРАНЕ НО МИ СЕ ЩЕ ДА ЗНАМ АКО ИМА НЯКАКВИ ТЪНКОСТИ:) МЕРСИ!!!

# 1
  • Мнения: 729
Миналата зима(а тя беше доста топла)когато Моника беше бебе излизахме към11ч.-11.30ч.Нахранвам я , сменям памперса и излизаме.Тя почти винаги спеше.В повечето случаи се прибирахме за следващото хранене.

# 2
  • Мнения: 959
Преди всичко зависи от режима на детето.
Според мен е хубаво сутрин след 11ч.и след обяд между 2-4ч.
Аз, лично сменям памперса за да и е сухичко дупето.
По специални приготовления няма.Обличаш бебето подходящо за сезона в случая с космонавт,в количката и готово.Разбира се носи си и завивка за всеки случай.На вън проверявай носле,ръчичики също така и вратлето.Случвало ми се е ръцете на малката да са студени а ,вратлето леко да е запотено.
Не излизаме в мъгла и дъжд.
Приятна разходка. Peace

# 3
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Нямаме определено време за разходка. Като имаме да свършим някаква работа излизаме без значение времето. А когато е само за разходка сега зимата гледам да е след 11 ч. , за да се е позгряло. Специални приготовления нямаме, вече сме големи. Laughing

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ние излизаме към 1-1.30 след като сме хапнали, пампито сме го сменили преди храненето и се разхождаме до следващото хранене, а понякога и повечко, защото като сме навън тя спи през цялото време Simple Smile
обличам я дебеличко и отгоре с космонаф, завивам с поларено одеалце и покривалото на количката, нослето и винаги е топло Simple Smile понеже космонафт ни е малко голям ръцете са и в ръкавите и не слагам ръкавици, понякога и шал, но ако е мн студено. Четох че можело да се слага бибата да си цока, за да не двишва студен въздух през устичката, ако спи с леко отворена уста.
Ако бебето е новородено, първо започни с проветряване на стаята без да го изнасяш от там завито добре, после по малко на прозорец и тераса, и сте готови за навън Simple Smile
В дъжд, сняг, мъгла и силен вятър не сме излизали за сега Simple Smile

# 5
  • Мнения: 728
ние излизаме към 13:00-13:30. Преди това се нахранваме, сменяме памперса ,приготвяме си чанта за всеки случай ако нещо ни потрябва навън ( памперс Mr. Green, кърпички и тн.)

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Сама ще си прецениш и направиш график (всичко с времето си). Ние излизаме след като се нахрани в 11.30ч (към 12) до следващото ядене Peace

# 7
  • Мнения: 693
Тъй като сега е зимен период мисля че е най-добре когато е най-топло през деня. И след като се наяде за да не усложнявате с ядене навън. Смени памперса, но ако е по-продължителна разходката е добре да имаш памперс и салфетки за смяна.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 037
аз сега бих извеждала между 12-2.
хубано е да е нахранено, сменено и т.н. студеничко е за преобуване наван.
иначе е хубаво ако не сте си близко до вкъщи да вземеш резервен памперс, кърпички, дрешки.
ако пие вода - също в термобоксче да не изстива.
Залъгалки ако ползва....

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
Бебката папка към 14.30,преди това е със сменен памперс.Слагам термометъра на терасата/на сянка/ и ако има 4 градуса,няма силен вятър-излизаме. 1stroller

# 10
  • Мнения: 1 931
Казали са ти вече, нахранено,с чисто дупе и облечено подходящо за сезона. Аз искам само да добавя, ако ти се струва студено, слагаш дъждобрана отгоре и на вън. Само мъгла да няма. А да се е наспало, не е необходимо, на вън ще спи. То повечето бебета предпочитата да спят на вън в количките .
Приятни разходки.

# 11
  • Мнения: 1 900
Гледам да излизаме след като сме сменили пампера и съм го нахранила. Не излизам ако има вятър и мъгла иначе и минусови температури да са го извеждам щом има слънце.

# 12
  • Мнения: 3 157
От денонощието аз обикновено избирам деня-около обяд и то ако няма мъгла или силен вятър:)))За тънкостите-сменям памперса и му давам да хапне и така излизаме,дали е спал или ще спи няма значение за мен-понякога заспива в количката,понякога зяпа какво става около него.За новородено разбира се е хубаво да излиза за по-кратко време-дори може и за няколко минути на терасата или на отворен прозорец(с шапка и космонавт)

# 13
  • Мнения: 165
Дъщеря ми днес прави 40 дни.Първото ни излизане беше на терасата за 5 мин.и всеки ден увеличавахме по 5,докато стигнем 30 мин.Такава бе препоръката на нашата педиатърка.Първата ни официална разходка беше на 20 януари и от тогава излизаме винаги когато не вали или духа мн.силно.Обличам я с космонавт завивам я с одеалце и слагам покривалото на количката...Задължително и взимам биберона,вода и кърпички...Излизаме подсушени и нахранени към 13 часа и се прибираме за следващо хранене...
Пожелавам ти приятни разходки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт