Мит ли е нормална бременност след 2 спонтанни аборта???

  • 8 527
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
момичета,
конкретно ме интересува има ли някой да е изкарал нормална бременност след 2 спонтанни аборта
ще ми е полезно всяко споделено мнение и преживяна история
съмненията, които ме чевъркат непрекъснато направо ще ме побъркат, така че, разчитам на вас

# 1
  • Мнения: 939
не е. Моя позната има първа бременност - близнаци -кеффф, в 3 месец - едното го махнаха (мъртъв плод). 4 месец - загуби второто. след 1 година - бременна -1 беше. 3 месец -спонтанен. Сега има 10 годишно момче (това е  нормална бременност половин година след 2 аборт).

# 2
  • Мнения: 19
ей такива истории като чета душата ми се усмихва newsm03 newsm03 newsm03

# 3
  • Мнения: 939
ако това е твоята история - стискам палци да завърши успешно с трета нормална и доносена бременност! Praynig Hug

# 4
  • Мнения: 121
Все пак потърси причината / ако вече не си го направила/. Аборти често се правят поради генетични или имунологични заболявания. Има много информация във форума.Успех !

# 5
  • Мнения: 1 335
Не е лична историята, но имам приятелка, която има 2 спонтанни аборта и един прекрасен малък син след това.

# 6
  • Мнения: 55
момичета,
конкретно ме интересува има ли някой да е изкарал нормална бременност след 2 спонтанни аборта
ще ми е полезно всяко споделено мнение и преживяна история
съмненията, които ме чевъркат непрекъснато направо ще ме побъркат, така че, разчитам на вас

Здравей! В кабинета на моя гинеколог се запознах с едно момиче, което е щастливо бременно в 5. месец след 5 (пет) спонтанни аборта! Докато си чакахме часа за преглед, разбрах че нашия доки е изследвал някакви антитела и фактори на съсирването. В резултат се е наложило да пие лекарства за да има най-после успешна бременност!
Ако ти трябва допълнително инфо- моля пиши ми на лични!

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нека ти пиша нещо - не се стресирай
пиши въ вфорума на родители изгубили най-свидното си -  защото там пишат много като теб
ще видиш, хче слава богу дори след два, че и повече неуспешни опита - често нещата се оправят
разбира се, не пречи да се провери дали няма причина за повтарящото се нещастие...
успех

# 8
  • Мнения: 4 700
Не е мит. Има много такива жени. АКо става въпрос zа теб, zадължително си направи генетични и имунологични иzследвания zа тромбофилия. От генетичните това са Фактор 5, фактор 2, ПАИ 1, MTFHR, a от имунологичните си пусни антифосфолипидните антитела, лупус антикоагуланти. Не е zле и НК клетки да си пуснеШ.

# 9
  • Мнения: 2
Не,не е мит!Аз самата имам 2 спонтанни аборта и след тях прекрасен син на 8месеца

# 10
  • Мнения: 313
и аз имам 2 спонтанни аборта и силно вярвам, че следващият път ще успея..поне мисля, че открихме каква е била причината. на теб какво ти казаха, защо са абортите. те мисец ли бяха

# 11
  • Мнения: 2
Първия беше в 7г.с а втория си беше чисто раждане в 19г.сСлед втория направихме абсолютно всякакви изследвания и нищо-така и не се установи причина.Имаше съмнения за недостатъчност на шийката на матката,но не беше това причината.Третата бременност я карах със профилактичен серклаж.Кураж-ще видите,че всичко ще се нареди!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
не е мит, защо? аз съм такъв случай. в Зачатие има и други момичета с успешна бременност след 2 спонтанни аборта.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Аз все пак мисля, че след 2 спонтанни аборта, трябва да потърсиш причината. Наложително е! Помисли си колко много ще те боли, ако отново се случи...! Cry Спести си малко мъка, миличка! За твое добро е! Наистина има много жени, които са успели след спонтанни аборти все пак да имат дечица и то без да разберат причината. Но всеки случай е идентичен и ти не можеш да бъдеш сигурна при теб как стоят нещата. От все сърце ти пожелавам да не е нещо много страшна! Но, моля те, потърси причината, не си причинявай още мъки!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
да, подкрепям Hariela. аз не споменах за това, защото въпросът беше малко по-друг, но действително, след 2 спонтанни аборта трябва да се потърси причината за тях. аз лично съм я търсила и намерила, провела съм лечение и вероятно затова съм успяла.

Общи условия

Активация на акаунт