Един може би тъп въпрос

  • 1 068
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
Въпросът ми е странен , но съм се замислила в-у това не знам защо и искам да разбера .Интересува ме ако примерно си забременяла 2 седмици преди датата на цикълът ти , месецът за който говоря ще ти дойде ли нормално или вече няма да има цикъл ... , защото много пъти съм чувала коментари , че някой бил разбрал примерно едва във вторият месец на бременността и подобни ...А ако веднага е спрял цикълът е нормално да помислиш  , че може и да  си бременна , а не да го разбираш чак след още месец или повече примерно ..... Дали ми разбрахте въпроса , искрено се надявам ...
Благодаря на отговорилите !
 Sad
 Heart Eyes Grinning Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 382
Началото на бременността се брои от датата на последната редовна менструация и когато ти закъснее са минали поне 4 седмици от тогава,т.е.,вече си в 5 г.с.Това се води  началото на втори месец. Simple Smile
Когато ти закъснее,вече си във втори месец Wink

# 2
  • Мнения: 693
Аха , май ми стана ясно !
А възможно ли е да имаш симпоми за цикъл , а да си бременна ...?!?

# 3
Възможное, някой път симптомите за МЦ се доближават до тезе и при бременност, но всичко зависи от организъма ти.

# 4
  • Мнения: 4 700
Симптомите може да са едни и съЩи. Болеzнени гърди, болки в кръста...Уринен тест може да покаже най рано на един ден след zаксънението, а с кръвен бременност се докаzва и преди него.

# 5
  • Мнения: 693
А колко дни преди цикъла БТ би трябвало да намалее или не е задължително да падне надолу , защото вече 12-13 дни е все 37 С , а трябва до 2 дни да ми дойде ... , в същото време от поне седмица и нещо имам симтоми все едно , че всеки момент ще се появи МЦ ?!?Явно откачам нещо , не знам ...

# 6
  • Мнения: 4 700
Ами може и в деня, в който ти дойде да спадне БТ.

# 7
  • Мнения: 1 335
БТ пада  ден преди началото на цикъла или в първия ден на цикъла, различно е. При второто ми забременяване (когато следех БТ), температирата ми се въртеше  около 37- 37.1 - нисичка. И при двете бременности имах "ПМС" около датата. Успех и едно 9 месечно закъснение ти желая

# 8
  • Мнения: 693
А защо 37 – 37,1 С да е нисичка , колко е нормалната тогава ?Вечер като я меря е 37.5 – 6 , но сутрин е все така , това какво означава ...

# 9
  • Мнения: 3 453
Евита,
субективно е. При някой жени средната БТ е висока, при някой - ниска. Виждала съм графики на бременни, при които БТ по време на овулационния спад е 36.1 - 36,2, а след овулация стойностите стигат до 36,7 - 36,8, не по-нагоре.
Мери БТ само сутрин, по едно и също време, за да можеш да се ориентираш.
Някакви медикаменти приемаш ли, Дуфастон например?

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 21:10 от _Hope_

# 10
  • Мнения: 693
Не пия абсолютно нищо .
БТ я меря  всяка сутрин по едно и също време и е все 37 С .
За какво се пие Дуфастон ?!?

# 11
  • Мнения: 3 453
http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/dufaston.html
Ето ти листовката на Дуфастона.

Най-общо казано, предизвиква удебеляване на лигавицата на матката и по този начин се благоприятства имплантацията на ембриона.

Тест се прави най-рано на датата на цикъла! Не по-рано.
Дано да е положителен! Grinning

# 12
  • Мнения: 693
Тест се прави най-рано на датата на цикъла! Не по-рано.
Дано да е положителен! Grinning
[/quote]

Благодаря ти Норе , аз принципно не вярвам , че е положителен , просто това са нови за мен неща / все още / и трябваше да попитам!

# 13
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Преди колко дни си засякла овулацията си и как? Колко дни ти е цикълът? Норе добре ти е обяснила, че температурата е индивидуална. Важното е да има двуфазност в графиката ти. Ако цикълът ти е 28 дни и О ти е на 14-ти ден, ако БТ се запази висока до 16-тия ден след нея - направи си тест! Успех!

# 14
  • Мнения: 693
О ми беше на 18 и 19 .01.2008 г.,оттогава БТ ми е все 37 С , но имам и постоянните симптоми за МЦ , така че предполагам ще ми дойде !
Благодаря ти все пак galisis!

Общи условия

Активация на акаунт