Когато таткото удари детето!!!

  • 4 390
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Здравейте на всички!

Моля споделете,вашият мъж удря ли децата Ви,и как се чувствате и реагирате на това?
И какво смятате за удрянето като мярка на възпитание и наказание?

Ще съм благодарна,ако споделите честно вашите наблюдения и чувства! Hug

# 1
  • Мнения: 9 814
Съпругът ми си е позволил точно два пъти да удари детето /по дупето/. И двата пъти се ядосах много и реагирах с репликата:"Не съм го раждала това дете някой да го удря!". Доста често обаче й се кара и аз пак реагирам бурно- просто не мога да издържа на сцената, при която едно три годишно дете гледа като онемяло, докато някой недоспал и леко нервен, пък макар той и баща й си излива нервите върху нея.


Иначе с таткото са голяма любов.

# 2
  • Мнения: 9 973
моя тати не би го направил,той на мравката път прави,а аз пък се дразня,че е толкова мекушав и всички му се качват на главата.
Иначе съм против удрянето на детето и бих побесняла ако го направи

# 3
  • Мнения: 157
И при нас се е случвало с каката-да я перне леко.Винаги реагирам и му казвам,че е по-добре да я накаже,отколкото да я удря.

# 4
  • Мнения: 64
 Удрянето на детето в никакъв случай не може да бъде метод за неговото възпитание.Когато детето заслужава скарай му се,но с бой проблема не се решава.Много ми е било грозно и мъчно,като видя някоя майка или татко да бият детето си и то да го удрят по лицето,да му дърпат ушите и т.нт.Единствено бих шляпнала по дупето, за да разбере детето,че е направило нещо лошо.
 А що се отнася до нашия татко той е много добър и не мисля,че може да удари.

# 5
  • Мнения: 434
Според мен това е работа на майката.. Да пошляпва детето когато заслужава.. А бащата трябва да внася страх и респект, когато е необходимо, но в никой случай да не го удря.

# 6
  • Мнения: 174
И нашият тати не би ударил слънчицето си сигурна съм, а що се отнася за боят като средство за възпитание съм твърде против Ще видя дали няма да си променя мнението като порасне но за сега съм твърдо против Naughty

# 7
  • Мнения: 728
Ние сме още малки за бой по дупето, но моето лично мнение за удрянето на детето независимо от баща, майка или който и да е, e че е неправилно. Доста негативно гледам на това като начин на възпитание, какъв е смисъла да удариш детето, като то на дали знае защо точно го биеш? Единствената реакция която може да последва е да страх от родителя? С децата трябва да се говори независимо колко малки са, дори да не разберат от първия път не можем да им се сърдим все пак деца са а не възрасни, мозъка им още не е почнал прави логическите връзки между действие, противодействие и поcледици. Според мене трябв първо да им се обясни какво е правилно и какво не е и задължително да се каже защо е така.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Според мен не могат така да се правят генерални изводи.
Всеки татко е различен и всяко хлапе е различно също. У нас аз съм тази, която ще го шляпа в бъдеще моето ако се налага, таткото не е агресивен.
Но мисля, че по този въпрос трябва да постигнете единодушие и да не спорите пред децата когато се случва.

# 9
  • Мнения: 1 334
Ами аз мисля че боя не е правилен начин на възпитание. Но понякога има нужда от пошляпване според мен, моето дете е още много малко, но пък имам двама племенника единия на 8 другия почти на 3 и имам известно наблюдения.
Общщо взето смятам че родителите трябва заедно да възпитават и ако единия прецени, че детето заслужава да бъде плеснато или пък му се развика, трябва и двамата родители да застанат зад това. Не единия да се кара, а другия да се кара на този който наказва примерно... Сега ако според мен таткото не е бил прав предполагам правилното е да го обсъдим в последствие, не пред детето... абе знам ли и аз какво ще правя като попорасне. Мисля да си накупя разни книжки да прочета...  #Crazy

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Боя не възпитава, по-скоро е проява на слабост и безсилие да боравиш с езика Naughty

# 11
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Добре де,разбрахме че вие не биете децата си и че боя не е метод за възпитание,но въпросът на авторката е друг.Може би би било полезно да чете мнения на майки,чиито мъже са посягали на децата.
За протокола-имам роднина,който редовно си пошляпва децата,въпреки протеста на майката.Твърди, че тя ги глези,а той възпитава.Каквото и да каже или направи тя той си знае неговата.Дори си е мислила да му изпере един шамар на обществено място,за да разбере какво унижение е това за децата, но се страхува от реакцията му.

# 12
  • Мнения: 1 745
Цитат
И какво смятате за удрянето като мярка на възпитание и наказание?
против съм...както и съм против викане, крещене и всякакъв друг вид създаване на напрежение

# 13
  • Мнения: 641
Според мен това е работа на майката.. Да пошляпва детето когато заслужава.. А бащата трябва да внася страх и респект, когато е необходимо, но в никой случай да не го удря.


Съгласна съм. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 9 814


Точно така авторката пита какво правите вие, когато таткото удари детето. Не ви пита дали съпругът ви би го направил. Не се сърдете, но дечицата на повечето от вас са доста малки /виждам го по линийките/ ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ, но и аз не си мислех, когато детето ми беше на няколко месеца, че може да те изнерви до краен предел. Доста от вас пишат,че те ще пошляпват дечицата си като пораснат, а не таткото- не се заричайте. Хората казват малки деца- малки проблеми, големи деца- големи проблеми.

П.П. Макар че, както писах вече таткото е пошляпвал два пъти по дупето малката, и той не е агресивен, а доста спокоен и уравновесен.

Общи условия

Активация на акаунт