бебето на 4 месеца

  • 8 543
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте,мами!

Както знаете горе долу на тази възраст бебетата започват да си ядат ръцете и аз никаква представа нямам кога е гладна.През деня как да е,но през нощта преди се събуждаше към 2 или 3 и после 5 или 6.А сега?в 12 ,1 часа и не знам дали е гладна защото си яде ръцете или просто се е събудила и се чуди какво да прави.Ако и дам да суче ще заспи ,но за мен това е сучене за успокоение,не че е прегладняла.Пробвам да я оставям малко да заспи уж,но доста дълго време минава и аз съвсем се разбуждам и накрая и давам да суче.Никога не  е спала цяла нощ,но пък и не мога да се оплача от супер безсънни нощи ( да не ме чуе дявола) .Как е при вашите бебчета?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
До сега да съм имала 2 3 нощи от 20,30 до към 7 сутринта сън...обикновено се буди и цока.....в общи линии почти всеки месец е различно...имаме си още  1 или 2 нощни цокания/когато е 1 смятам, че си е от глад/...а покрай зъбоникнетото  4 5 такива/беше си й некомфортно и определно се успокояваше на цицата/...Когато бебето е готово да спи цяла нощ със сигурност ще го усетя..до тогава мисля да съм на разположение...Мисля, че спят неспокойно около вашата възраст защото вече откриват много нови неща, превъзбуждат се и т.н. Също така съм забелязала, че при нас ако през деня не е успяла да си вземе съня...заради гости или много интересни неща, през ноща ми се буди повече...затова в общи линии като и се доспи веднага я слагам, ако не я сложа може да си седи и будна, ама после цялата нощ е неспокойна...

# 2
  • Мнения: 221
  snasho и при нас е така с лапането на ръцете.Но още от раждането, това беше начина да покаже, че иска да яде, не плаче и ако не чуя нощем да си смуче ръцете, не се будя. Сега си продължава така и не ме притесннява, защото е само на кърма и има нощи,когато се буди по 2 пъти, а други спи по 10 часа непробудно.Мисля, че е нормално да е гладна, защото с разтежа на бебето и кърмата има нужда от стимулиране нощем, и бебето от повече кърма.

# 3
  • Мнения: 3 718
Най лесния вариант е да предлагаш да суче. При нас това е единствения вариант за спокойни нощи. Вече знам, че моето дете не се буди от глад, а от много емоции или от зъби или кой знае. Най безболезнено и за двама ни, та даже и за трима ни беше да му приближа леглото до моето и да си идва сам при мен когато му се суче. Е, твоето бебе е малко още и е възможно да се буди и от глад. Ако не те притеснява силно това, че бебето суче и за успокоение и за приспиване просто му давай когато поиска. А ако по късно започне да се буди от зъби е твърде възможно съвсем да не им хващаш бройката на събужданията. Аз избрах по лесния и щадящ начин  Peace

# 4
Snasho, при нас също е така. Малката тъкмо навърши 3 месеца и яденето на ръцете престана да бъде сигурен знак за глад - понякога иска да суче, а друг път предпочита да продължи да си яде ръцете. Моят избор, също както Емили и Шаманката, е винаги да съм на разположение - а бебка сама си знае от какво има нужда.

Ти нощем в какво положение я кърмиш? Аз го правя легнала и понякога заспивам отново, преди тя да е приключила, така че изобщо не се занимавам да броя колко пъти се будим.

Знам че има много теории за това как бебетата трябвало да се научат да спят непробудно по цяла нощ, но повечето от тях просто не са готови за това. Всичко идва с времето си.

# 5
  • Мнения: 864
И ние имахме такъв период.
Спасението беше да и предлагам винаги да суче.През нощта я взех да спи при нас.Така тя има цица  на разположение и е спокойна,а аз се наспивам  Grinning

# 6
  • Мнения: 106
И ние си лапаме  ръцете. Давам му да суче нощем, но 2 нощи вече не иска - давам му бибата и заспива пак. Но като се разбуди окончателно и вече разбирам, че е гладен.
А вашите деца по колко време спят денем?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Кати до към 6я месец си спеше по 3 пъти на ден по около 1,5 на спане.

# 8
  • Мнения: 106
Ние имаме 1 по-дълго - 2-3 часа и едно или две подремвания по 20-30 мин.

# 9
  • Мнения: 172
снощи си направих експеримент и не и дадох да суче като се събуди и сама си заспа.това беше в 1ч.после пак се събуди към 4ч,но този път номерът не мина,към 5 часа вече и дадох и без това гърдата ми щеше да се пръсне.А по въпроса за спането,евала на майките дето успяват да слагат децата си да спят през деня за по дълго време.Аз още не съм усвоила това изкуство.Много рядко се случва да си поспи хубаво през деня.

# 10
  • Мнения: 59
Ние правим по абсолютно същия начин , лапаме си ръцете и ги смучем така силно и шумно че се събуждаме от този шум . Аз и давам да суче в 3 часа когато се събуди , така ми е по лесно защото заспива за 10-15 мин.Не съм я пробвала с вода но нищо не ми струва да я накърмя.

# 11
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 201
Аз още преди месец се "предадох" и го взех да спи с мен, въпреки упреците на всички. Но реших, че и аз съм човек и имам право на сън.Направо се родих, защото и ние много си ядем ръцете и през ноща не плаче , а започва да си смуче юмруците.Налагаше се да ставам по 10 пъти на нощ.Аз предлагам гърда с повод и без повод дет се вика.Само така успявам да си поддържам лактацията.Ако не предлагам веднага ми намалява кърмата и трябва да дохранвам,защото не му стига.
   А що се отнася до спането през деня-спи само докато е на гърдата ми,ако се оитам да го оставя се буди след 10 минути наи-много.Сам е абсурд да заспи,дори и цял ден да не е мигнал.Кво да го правя ,горкия като си е "цицоман".

Общи условия

Активация на акаунт