Болки в гърдите

  • 766
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Здравейте!!! и честит Великден
За съжаление при мен празниците минаха в цедене, болки и температура... #Puppy dog
Точно вечерта на 30 с/у 01,05 след разходка усетих болки в лявата гърда и така след по малко от час вече ме тресеше и имах температура 38 гр. звъннах на педито и тя каза - топли компреси и цедене....ОК обаче болката е неописуема  Sick
Около 4 часа ред сълзи, топли компреси и цедене, от гърдата само капки.... Sad Cry имах чувството, че ще умра. От моите излияния малката също се изнерви и ревеше заедно с мен.
И така след Панадол температурата си стоеше, даже се повишаваше.От бърза помощ ми отказаха да дойдат, защото нямало какво да направят в такъв случай - да цедя... Cry
Най-интересното е, че бучки няма, а само втърдяване - ужасно болезнено и млякото не тръгва и не тръгва...Така темп-та спадна, но болката си остана, дори не мога и да спя, единствено по гръб не ме боли. Всичко това е гарнирано с огромна ракада и зачервено зърно, когато бебо суче от болка блокирам всичко и мляко не потича. Rolling Eyes Днес бях при педито - тя я пипна и вика - щом няма бучки няма проблем - така е боли, не се става лесно майка. Аз си викам ще ме изпрати при специалист, а тя.... Sad Направо незна...боли,  когато се напълни, а когато бебо суче направо се напишквам от болка - и така тя нито с наяжда, напротив изнервя се и реве...така до днес, направо незнам иде ми да се откажа от кърменето, това не се издържа...... Rage

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лошо,че и сървер нямаше тези дни,че по-бързо да се оправиш със съвети от мамите:(
Хайде таткото да тича за зеле и започвай зелевите компреси - листо на гърдата,като зърното остава открито.В допълнение - влизаш в банята на горещ душ,колкото можеш да издържиш,като слагаш слушалката на душа върху болезненото място.После с намазани със сапун ръце правиш масаж от над болезненото място през него към зърнато(без да пипаш самото зърно).Боли,но трябва да го масажираш - самото болезнено място,като натискът е към зърното,за да се изтласка спряното мляко.Не прекалявай с натиска,не е нужно да е силен.
За рагадите - Лансинох или Гармастан и ходи гола до кръста или само наметната с риза,а гърдите голи - вече е топло и може,така най-бързо ще се оправят,заедно с класическото - внимавай как слагаш бебе на гърдата,макар че в момента от болки сигурно не знаеш на кой свят си.
И понеже явно става въпрос за запушено каналче,нека с кремчето тати да ти купи и лецитин от аптеката (не български!) и взимай по 2т 3х дневно (това малко по памет го казвам,момичетата ще поправят,ако дозировката не е съвсем точна - но то не е лекарство,а хранителна добавка,така че няма страшно с дозата).
Бързо да минава и пиши как си Grinning

# 2
  • Мнения: 397
Най-лошото е, че съм сама по цял ден и нямя как да цедя, щото бебо пищи по цял ден от колики, та камоли да вляза в банята... Единственото свободно време ми е вечер, и това с душа го правих - става, но аз изцеждах на ръка, защото с помпата не течеше нищооо, и така си разраних ареолата....

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Значи нещо не правиш както трябва - от цедене на ръка не би трябвало да ти се разранява ареолата.Милата, сигурно е ужасно Cry Почвай със зеленцето, много помага.Аман от тия мастити, напоследък много мами взеха да се оплакват Sad

# 4
  • Мнения: 219
Миличкото  Sad наистина е ужасно. Но не се давай лесно. Най-лесно минава запушването като освен компреси даваш честичко на бебе да суче от запушената гърда, но лошото е че при теб е разранена  Sad . Опитай със силиконова зърно да кърмиш от нараненатата гърда и така и на бебе коликите ще се поуспокоят. Дано да не се повтаря температурата и пиши как е.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Малко хомеопатия:
За температурата и болката : Belladonna 15 CH по 3-5 гранули под езика през 2 часа
и рецепти:
Застой на мляко (запушване на каналите) – даваме по-често тази гърда, налага се зелев лист (под наблюдение),компрес от прясно сирене или извара, марля с прясно събрана урина (собствена или на детето). Масаж на гърдата (лек), ръжено брашно + мед = лапа на болното място

# 6
  • Мнения: 397
Благодаря ти Simple Smile
След малко слизам до аптеката да си купя всичко и почвам...

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат
марля с прясно събрана урина (собствена или на детето).

Боже,това пробвал ли го е някой Mr. Green
Макар че като си умираш от болки,всичко си склонен да опиташ Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 385
С мастит нямам опит, но имах разранени зърна и действително е много болезнено. Използването на силиконови зърна беше грешка. По едно време бебо започна просто да ги смуче, без да яде кърма. И другият проблем беше, че с тях не беше по-малко болезнено отколокото без тях. И в двата случая раната се отваряше на всяко кърмене.

Това, което помагаше беше да държа зърната сухи. Ходех полугола и сушах със сешоар преди и след кърмене. Иначе рагадите се излекуваха с хомеопатия, но с конситуционално лечение и лекарството е строго индивидуално.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също ползвах,но не силиконови,а каучукови зърна,докато имах рагади и наблюденията ми са същите като на Инка - не намаляват болката,даже напротив - създават едно пренеприятно триене върху и без това свръхчувствителното зърно,а рагадите не се щадят и се отварят наново.Аз ползвах само на едната гърда,и то не заради рагадите,а защото зърното беше плоско и с тях се изтегли за около седмица и ги махнах.Рагадите ми минаха едва след това,но много бавно,защото бяха много дълбоки,гнояха и бавно зарастваха.

# 10
  • Мнения: 397
Хедра, значи ти си точно моя случай. Аз ползвах силиконовите зърна на Чико в родилния дом, защото много болеше като засмуче и така си разраних зърната от тах, че все още ми останаха на лявата гърда. Много са дълбоки Sad  Дълго влеме се мъчех с тях, докато един ден се престраших и ги махнах - от тогава нещата се оправиха. На лявата зъното е много малко и тя засмуква повече, та затова го разранява всеки път Close, а сега и този проблем с мастита Cry Имам чувството, че от зърното ме боли навътре всеки път след кърмене и когато ми е студено и  настръхнат.....

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами да те успокоя,че минават - много бавно,но му се вижда края и при теб - бебче е вече по-голямо,става все по-голям експерт в сученето и много скоро няма да има и помен от тези неща Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 625
При мен разраняването на зърното доведе до запушването на каналите. Знам колко е гадно да ти е лошо и да си сама с бебето, без да има кой да го погледа за 5 мин.! Аз се оправих така:
Преди кърмене със слушалката на душа върху гърдата, колкото топло можеш да понесеш 3, 4 мин /Ходех по хавлия за да ми е по-лесно!/. Веднага бебка да суче, колкото се може повече /Леле как болеше!!!/. След това мазане с гармастан и не се обличах поне 10 мин. Така цял ден, а вечер непременно ЗЕЛЕ! ТО ми помогна най-много! От него омекна гърдата и ми спадна температурата!
И когато ти мине не оставяй зърната отново да се разранят!

# 13
  • Мнения: 1 214
И аз имах много проблеми с гърдите.3 пъти ми се запушваха каналите.Само първият път вдигнах висока Т. и запушването изчезна до вечерта.Следващият път без Т. и се оправих за 7 дни,а последният път 10 дни.Тогава отидох за съвет при моят  гинеколог,направихме 3 инжекции с окситоцин(хормон,който помага на каналите да се разширят и да се изцеди задържаната кърма,след това възпалението минава много бързо)в три поредни дни.А третият път вече бях и с мастит.Изцеждането направих на ръка,защото с помпа,каквато и да е,а моята беше хубава(Авент),не може.След това от страх ,започнах да давам изцедена кърма.Проблемите ми започнаха точно когато бебето беше на възрастта на твоето.Вече започва да суче по-силно.И така-що компреси направих и толкова трудно и бавно се оправих Sad А с окситоцина беше много лесно и безпроблемно.За рагадите си купи Гармастан-направо е вълшебен-аз измазах два с профилактична цел.Още в родилният дом имах рагада и с този крем ми мина за няколко часа.Успех!И да няма повече запушени каали!

# 14
  • Мнения: 397
Благодаря за съветите  jumpuu
Мажа с гармастан и дефламол, но след сукане зърното ми побелява на връхчето и се разцепва, след това ме боли около час не само зърното, а и навътре.Явно бебо дърпа много силно, тя още в болницата си дърпаше както си трябва, а сега като е заякнала направо е ужас #Crazy Най-лошото е, че тя дърпа-дърпа и като нищо не и пуска започва да тегли зърното - от което направо изтръпвам. Идвало ми е да я хвърля от мен, колкото и гадно да звучи.... Cry Не знам до къде ще я докарам с това кърмене, но дали си струва толкова болка, нерви - по този начин как да се усмихваш и говориш нежно на бебо, като ти идва да крещиш и ревеш от болки, боцкания и т.н. пък аз не съм лигла - раждането ми не бе от най-леките, имах 17 часа адски контракций и издържах без упойка, даже накрая и ме шиха без упойка, защото лекаря я поставил малко по-нагоре....А дали от тези мъки тогава сега прага ми на болка не е по-нисък??? Незнам, но неиздържам...... Weary

Общи условия

Активация на акаунт