Моля за спешен отговор

  • 740
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте.Вчера ни изписаха с бебо от болницата, никой не пожела да ми обясни по колко милилитра храна да му даваме.Аз му давам по 40 но май му е много малко защото след 1 час е пак гладен.Педиатърката трябваше да дойде днес,но е болна и евентуално утре ще дойде друга.Така че моля ви за съвет-по колко да му давам.Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 2 131
Доколкото си спомням количеството се увеличава с по 10 мл до десетия ден и след това до края на първия месец се дават 100-110 мл на едно хранене. Ако са ви изписали на четвъртия ден, 40 мл е нормално /тоест утре вече трябва да му даваш 50/, но пък при всяко бебче е различно. Може да е по-лакомо. Последното обаче пак не е добре, защото може да повърне.
По принцип най-добрият вариант е да се допиташ до педиатъра.

# 2
  • Мнения: 605
Направи му следващият път 60 или 90 мл и виж колко ще изяде. Освен ако не е много лаком, би трябвало сам да спре, когато му е достатъчно.

# 3
  • Мнения: 5 940
Направи му следващият път 60 или 90 мл и виж колко ще изяде. Освен ако не е много лаком, би трябвало сам да спре, когато му е достатъчно.
Peace

# 4
  • Мнения: 403
Направи му следващият път 60 или 90 мл и виж колко ще изяде. Освен ако не е много лаком, би трябвало сам да спре, когато му е достатъчно.
newsm10

# 5
  • Мнения: 3 478
Дъщеря ми за пример не става, защото ядеше по много малко. Но малкият на първото си хранене още в болницата изяде 60 мл. на един път Shocked. Много ми се видя, но така си продължи. Явно момченцата хапват повечко. Та нищо не ти пречи да му направиш повече и да видиш колко ще изяде и ще си прецениш.

# 6
  • Мнения: 187
Освен от глад бебето може да плаче и заради колики.При нас почнаха на 5 ден след раждането.С времето ще свикнеш да различаваш видовете плач.Когато бебо плаче, заради колики червата му къркорят,рязко свива крачетата и ги разпуска получават се след хранене,заради погълнатия въздух.

# 7
  • Мнения: 357
след изписването веднага би трябвало да дойде педиатър да го прегледа и да ви каже как да яде и всичко друго което я попиташ

# 8
  • Мнения: 367
До десетия ден от раждането се дава по следната формула - деня х 10
Първи ден - 10 мл
Втори ден - 20 мл
Трети ден - 30 мл и така до десетия ден. След това до края на първия месец се дава 110 мл. След първия месец се следва формулата 110 + 10 за всеки следващ месез:
Втори месец 120 мл
Трети месец 130 мл и тн

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Направи му следващият път 60 или 90 мл и виж колко ще изяде. Освен ако не е много лаком, би трябвало сам да спре, когато му е достатъчно.
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
До десетия ден от раждането се дава по следната формула - деня х 10
Първи ден - 10 мл
Втори ден - 20 мл
Трети ден - 30 мл и така до десетия ден. След това до края на първия месец се дава 110 мл. След първия месец се следва формулата 110 + 10 за всеки следващ месез:
Втори месец 120 мл
Трети месец 130 мл и тн

# 11
  • Мнения: 660
А най-добре е, ако го кърмиш на поискване, без да гледаш часовници и милилитри  Peace

# 12
  • Мнения: 51
Моето бебе го кърмя, но когато ме няма изцеждам 100мл кърма и тя винаги изяжда 80мл а е на 4 месеца. Педито каза повече от 100 да не й давам.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Вече са ти обяснили по колко да даваш, но ти как прецени че е гладно бебчето. Ако съдиш по това, че отваря устата постоянно и търси да зацоца нещо не означава, че е гладно. Просто се опитва да задоволи сукателния си рефлекс  Laughing . И аз така си мислех за моята бебека, че е гладна постоянно, но като започна и да повръща от прехранване установих, че бъркам някъде. Ако количеството което изяжда на хранене е по малко от това което е необходимо, тогава може да храниш и на 2 часа. С времето ще удължите периода на 3 часа. Бебето само ще те научи  Laughing

Да ти е жива и здрава рожбата   Laughing Честито!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт