Трябва ли кумовете да кръстят детето ми ?

  • 5 032
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Задължително ли е кумовете от сватбата да станат кръстници и на детето ми?
Има ли деликатен начин да им се съобщ,и че не желая да кръщават сина ми?

# 1
  • Мнения: 1 986
Не е задължително те да кръщават детето по църковните канони, а как да им кажеш деликатно, не мога да те посъветвам. Зависи от взимоотношенията ви.

# 2
  • Мнения: 1 367
Мисля,че няма нищо задължително.И нашите кумове няма да станат кръстници на детето ни,защото нещата много се промениха от сватбата ни преди 7 години досега.Аз не искам кръстница на детето ми да става жена,която не го познава,не го обича и ще изпълни ритуала по задължение.Затова кръстница ще му стане моя приятелка от детските години,за която съм убедена,че наистина ще му бъде "духовна майка".

# 3
  • Мнения: 1 701
Именно!
Доховна майка.
Искам детето ми да е кръстено от добър човек, на който се възхищавам и с надеждата че ще "вземе" нещо добро от него...
Не желая кръщенето на детето ми да е повод за представление за кръстницата какъвто повод беше сватбата МИ! ...

# 4
  • Мнения: 1 367
Еми значи нямаш проблем-избираш за кръстница жена,на която се доверяваш и която обичаш,и точка.За деликатен начин....не знам...поговори със съпруга си,обясни му защо не искаш кумовете да са кръстници и може би заедно ще измислите начин да им съобщите.Пък...защо е задължително да им казвате?

# 5
  • Мнения: 1 632
Аз понеже много си обичам приятелите и искам с всички да имам по тясна връзка,за това едни бяха на сватбата и други ни крастиха децата.Сега имаме много кръстници и ние голям кеф!

# 6
  • Мнения: 1 367
Супер идея,Ивке!Много хубаво сте се сетили,браво!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Изобщо не е задължително кумовете ви да стават кръстници на детето. Naughty
И даже не е нужно да ги уведомяваш за това, че ще кръстите детето. Whistling
Но обсъди с мъжа ти, какво възнамеряваш и си дай доводите защо не искаш въпросната ви кума да стане кръстница на детето. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 39 723
Не е задължително. Моите например не са искали да стават кръстници. Аз казах на кума, че един наш общ приятел ще кръсти Дияна. Кума нямаше нищо навъпреки.

# 9
  • Мнения: 3 146
Напротив, според канона тъкмо кумовете трябва да са кръстници на децата на двойката, но на практика никой не може да те задължи, нито дори свещеник, да спазваш това правило.

Тактично им кажи, че искаш да е някой вярващ, запознат с вярата или нещо подобно. Все ще намериш извинение  Grinning

# 10
  • Мнения: 2 336
Мисля, че кристникът (кръстницата) са наистина важни. На двете ми деца стана кръстница моята кума.
Но ако считаш, че вашите кумове не се удачен вариант за духовни наставници предполагам колко ти е трудно да им го кажеш.
В крайна сметка някой път се правят компромиси.

# 11
  • Мнения: 218
само за протокола - по нашия край на кумовете им викат кръсници...

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е задължително, особено ако не сте в много сърдечни отношения. По-добре кръстник на децата да стане човек, който много ги обича, привързан е към тях  и е добър и отговорен човек.

# 13
  • Мнения: 708
на моите деца не са кръстници нашите кумове.Аз чисто и просто не има казах изобщо за кръщенето и дори не знам дали знаят ,че съм ги кръстила.Нашите кумци също са си избрали други кръстници на децата и аз не се сърдя.Аз пък съм кръстница на детенце на моя приятелка ,което е без баща и съм много щастлива от факта ,че мога да му бъда духовна майка.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 891
Задължително ли е кумовете от сватбата да станат кръстници и на детето ми?
Има ли деликатен начин да им се съобщ,и че не желая да кръщават сина ми?

Не е задължително,който искаш той може да ти кръсти детето.

Общи условия

Активация на акаунт