За "магарето" и други "съоръжения"

  • 2 902
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 492
Имам едно, наглед смешно питане, но се надявам да ми отговорите и да не ми се смеете много Grinning

При първото си раждане, което беше в Майчин дом ме сложиха на една маса и отстрани на нея имаше две пръчки, на които да си запреш краката. Много неясно го обясних, надявам се да сте ме разбрали. Та, на това чудо ми беше страшно удобно. Сега притеснението ми е, че ако избера друга болница, вместо на такава маса, ще ме сложат на магарето, което пък хич не ми е удобно. Установих го при прегледите.  Rolling Eyes

Въпроса ми е към вече раждалите мами, в коя болница на какво "съоръжение" се ражда.

# 1
  • Мнения: 5 940
Раждах на същата "джаджа" в Майчин дом, наистина е много удобна. Защо не раждаш пак там?

# 2
  • Мнения: 641

Аз не съм от София ,но и двата пъти раждах на такова "съоражение" в 2 различни болници.

# 3
  • Мнения: 353
И аз така си мисля!!!!!!
До колкото зная във всички клиники работят с такова съоръжение за естествено раждане.

# 4
  • Мнения: 1 492
Надявам се да сте прави и навсякъде да се ражда на подобна маса, че нещо към Шейново съм се ориентирала.

# 5
  • Мнения: 476
Аз раждах на магаре, но да ти кажа, хич не съм усетила неудобство! Нагласиха го на височина на главата, краката и колко да е полегнало (всяка част му е автоматизирана). В тоя момент изобщо не ми мина през ума в/у какво ще раждам!  Peace
(друг е въпроса, че през цялото време се усуквах настрани и си вдигах таза във въздуха, та ме гонеха насам натам, но то беше заради болката  Laughing )

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
подозирам, че на тези джади друго им е било предназначението, а после са пригодени за родилни легла. И аз раждах така.

# 7
  • Мнения: 14 133
И аз раждах на подобно "съоръжение". Нямах време да усетя неудобство.

# 8
  • Мнения: 179
В Шейново си е магаре  Peace Леко раждане и здраво бебче   bouquet

# 9
  • Мнения: 102
И моят спомен е, че в Шейново е магаре. но да ти кажа в онзи момент ми беше все едно на какво раждам и не си спомням да съм изпитвала "дискомфорт" от страна на уреда върху, който съм раждала. Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
стига да не е с пирони  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 492
Смейте се вие,  ама като се кача на това пусто магаре и все едно нямам никаква опора. Краката ми се веят наляво-надясно.
До деветия месец, сигурно ще започна и да се търкалям, та хептен ще ми е дискомфортно.

Как е във втора градска?

# 12
  • Мнения: 9 990
Ама защо да ти се веят краката?И на магарето има къде да подпреш и дръжки, да се хванеш с ръце и да си помогнеш при напън.

# 13
  • Мнения: 1 311
Смейте се вие,  ама като се кача на това пусто магаре и все едно нямам никаква опора. Краката ми се веят наляво-надясно.
До деветия месец, сигурно ще започна и да се търкалям, та хептен ще ми е дискомфортно.

Как е във втора градска?

Магаре е. Въпреки, че раждах два пъти планово секцио там, успях да хвърля едно око на родилна зала.

Миналата година всички болници веднъж месечно организираха ден на отворените врати, предполагам и сега е така. Може да пообиколиш и да видиш къде какви са съоръженията лично.

Успех!

# 14
  • Мнения: 959
Раждала съм и 2 градска и в Шейново.И в двете болници се ражда на магаре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт