"Свличане на матката" или "слабост в таза" Възможно ли е и защо ?!

  • 5 959
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте мили дами, искам да ви питам и да си кажете мнението за "свличане на матката" и "слабост в долната част на таза". В смисъл това как е възможно да се диагностицира, с първичен преглед възможно ли е да се установи или е необходимо да се види на ехограф?! Второто нещо което ме интерисува това нещо по какви методи се лекува (казаха нещо като упражнения или още по лошия вариант оперативно)?! Третото нещо е това свличане по какъв начин влияе на една бъдеща бременност, какви негативи носи след себе си?! И не на последно място държа да уточня че става дума за нераждало момиче, от където следва възможно ли е да е получила такова свличане, тъй като навсякъде където четох се споменава за такъв проблем само при раждали жени. Благодаря Ви, много и Ви желая лек и усмихнат ден. Simple Smile))

# 1
  • Мнения: 9 814
Жена ти, дъщеря ти, гаджето или братовчедката имат този проблем?! Или май си от женски пол и го имаш ти?!Дали ти или някой друг го има този проблем тук сме майчета, не гинеколози. Айде на лекар! smile3533

# 2
  • Мнения: 750
Доктор!!!

# 3
Жена ти, дъщеря ти, гаджето или братовчедката имат този проблем?! Или май си от женски пол и го имаш ти?!Дали ти или някой друг го има този проблем тук сме майчета, не гинеколози. Айде на лекар! smile3533

katrin2004 Благодаря ти много за "съвета" който изтърси ..... Да става дума са приятелката ми, ама едва ли има някакво значение за кой става дума, не мислиш ли ?! Дали жена ми, дъщеря ми, гаджето ми или който и да е..... ! А за "бягането" на лекар ...... да не мислиш че вкъщи сам съм го установил ?! Вчера ходихме на лекар, и ни изтърсиха това и сме малко притеснени заради това съм писал някой да сподели нещо по тази тема, тъй като никъде не намерих нещо. Хайде ако някой наистина може да сподели мнение да го сподели...... а ако не е запознат да не се включва с некомпетентно мнение...... Благодаря много на всички отново, и лек и усмнихнат ден Ви пожелавам.

# 4
  • Мнения: 197
Само лекар може да отговори на въпросите ти от този род защо не ги зададеш на него

# 5
  • Мнения: 750
Мога само да ти кажа, че родих второто си дете 1 месец по-рано заради такъв проблем. Но се получи след първата ми бременност и раждане!

# 6
  • Мнения: 2 746
Наистина странна диагноза за нераждала жена.Като причина единственото, което ми идва наум е,  ако се е занимавала със силов спорт и от натоварването да се е получило.А може и да е грешна диагноза newsm78 Според мен не е лошо да направите консултация при друг лекар.

# 7
  • Мнения: 982
Това,което мога да те посъветвам е да направите още една консултация при лекар.Ако вашият не си пада много по обясненията,го сменете!
Имате право на информация!
Късмет ви желая!  bouquet

# 8
Ами и според мен е твърде странна тая диагноза и се съмнявам в компетенцията на въпросния лекар, който "постави" подобна диагноза с обикновен първичен преглед ..... заради това ми беше въпроса дали е възможно това или е необходим по обстоен преглед примерно да се види на ехограф ..... и определено ще се обърнем към друг специалист. Благодаря Ви много за коментарите на всички Simple Smile))))

# 9
  • Мнения: 225
Жена ти, дъщеря ти, гаджето или братовчедката имат този проблем?! Или май си от женски пол и го имаш ти?!Дали ти или някой друг го има този проблем тук сме майчета, не гинеколози. Айде на лекар! smile3533
Изключително неадекватно изказване, но.... няма какво да се заяждам повече, човекът добре ти е отговорил.

Колкото по темата, наистина отидете на друг лекар, който да ви обясни за какво става дума, както и за второ мнение, което никога не е излишно, особено, когато нещо не ви е ясно и ви притеснява. Имам прителка с подобен проблем и роди детенцето в 8 месец. Това е което аз знам като "проблем" за конкретния случай.
Успех и потърсете свестен доктор.

# 10
  • Мнения: 911
Аз съм сравнително дебелокожа, понякога до грубост откровена, но никога не бих си позволила да се гавря с проблемите на хората. Тая госпожа katrin 2004 направо ме разби - давай, маме, далеч ще стигнеш.

Стойнов, обикновено това, за което пишеш, се получава след (тежко) раждане. Мускулатурата на тазовото дъно отслабва, връзките на матката - също, влагалището, което също е мускул се отпуска. Много често при смях, кашляне и т.н. се изпуска урина. Възможно е да се среща и при нераждали жени с по-слаб мускулен тонус след 40-45 годишна възраст.Доколкото си спомням имаше три степени при това невидимо страдание - при третата матката частично или напълно излиза от входа на влагалището, пречи при сядане, уриниране и нарушава комфорта на жената. Решението е операция, която не се смята за тежка.
При положение, че момичето не е раждало значи, има вероятност да е вродено, по-точно да е предразположена към подобно отпускане. Не вярвам системно и продължително да е вдигала тежко.
Упражненията са много простички - да се стяга все едно едновременно й се ходи по голяма и малка нужда, задържа за десетина секунди и така по 20 пъти (примерно) няколко пъти на ден, но ако положението е по-сериозно, не знам.
Всичко до тук обаче са само приказки - непременно трябва да се консултирате с лекар, които да каже какво да се направи.
Успех!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 364
Коринка много добре го е описала. Моя близка има същия проблем - получава се, доколкото знам, от системно физическо натоварване - най-вече вдигане на тежко. Упражненията помагат. Да се пази момичето, консултирайте се с други лекари и дано всичко се оправи!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Цитат
възможно да се диагностицира, с първичен преглед възможно ли е да се установи или е необходимо да се види на ехограф?!


По този въпрос: При мен го установиха, при профилактичния гинекологичен преглед след раждане, без да са ме гледали на ехограф. И моето мнение е, че трябва да се консултирате с друг лекар.

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 19:05 от riri_tol

# 13
korinka благодаря ти много за пълното описание, и благодаря много на всички отзивчиви дами които дадоха съвет, определено тея дни ще се допита и 2-ри специалист, че нещо този който ни каза това, някак не ми вдъхва доверие ....... Благодаря Ви много дами, лек и успешен ден Ви желая на всички ! Simple Smile))))

# 14
  • Мнения: 75
Аз също имам смъкване, което лесно се установява с обикновен гинекологичен преглед. Но и при мен е следствие от раждането( преди година). Първият месец, след като родих, не успявах да стигна до тоалетната- отвратителна работа! Cry После реших да тичам, за да си върна формата , но се изпуснах още преди да съм направила една обиколка Embarassed Sad. Отидох при личният ми гинеколог, който водеше и раждането. Той беше безкрайно изненадан , защото това нещо се получавало в следствие на тежко раждане  или, когато плода е едър. При мен нямаше нищо такова- родих за 2 часа, дори и система не ми включиха. Каза ми, че се прави операция , която той нарече "пластика". Но тъй като имах намерение и за второ дете ( то вече е на път Grinning), ми каза, 4е ще я отложим за след това, защото иначе второто раждане трябва да е секцио. А до тогава- упражненията на Кегел. Задай ги в Гугъл .Знам само, че след такава операция не трябва да се вдига тежко поне 1/2 година. Не знам дали съм ви била в помощ, но ви желая късмет ( и на себе си също Praynig).

Общи условия

Активация на акаунт