Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5

  • 18 245
  • 291
  •   1
Отговори
  • Мнения: 333


Добре дошли всички в петата ни турска темичка! Нека тук се съберем на сладък мухаббет и да обсъдим всичко за страната!




Старите теми:  
1
  2
  3
  4

Тема: Рецепти на Берина от Турската кухня: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258629.0
Тема: Рецепти от Турската кухня:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254554.0

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 14:09 от Дивиана

# 1
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
 Благодаря desert princess bouquet

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 18:18 от drize

# 2
  • Мнения: 6 243
Някоя добра душа ще ми преведе ли заглавието?  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 199
Някоя добра душа ще ми преведе ли заглавието?  bouquet

Нито чай, нито кафе душата ми иска сладък мухаббет  Flutter
т.е. кафето и чая са само оправдание за сладък разговор  Flutter

Ако някой може по-литературно  Blush

Довечера ще качвам снимки Simple Smile
 

# 4
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Душата не иска нито чай, нито пък кафе, душата иска разговор - кафето е само повод!

# 5
  • Мнения: 573
Сърцето нито чай иска, нито кафе, сърцето мухабет иска, кафето е повод!

Туй е буквалния превод, аз понеже не съм литературна душа.

Опссс , изпреварили са ме ...
за протокола  gönül  означава сърце

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 14:21 от kaigi

# 6
  • Мнения: 1 243
еййй 2 дни дебнах да съм първа в новата тема и пак ме изпревариха!!!! Joy
Това е любимата ми турска поговорка!Аз от самоучителя по турски език я знам на изуст и само я цитирам на ляво и надясно!
Душата не иска нито чай, нито пък кафе, душата иска разговор - кафето е само повод!-май това е най-точният превод!

desert princess   Peace пак си се потрудила доста с новата ни темичка-едно огромнооо благодарско
Започвам да разучавам как се борави с албумчето -с моята руса глявица .Дано не ми отнеме много време Joy

# 7
  • Мнения: 573
desert princess, ако искаш отмяна само кажи.   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 243
drize Аз малко параноя си падам,ама ще ме извините.Моля те смени паролата и ни я прати новата на всички на лични или ми я прати на мен и аз ще я разптая на останалите,ако не ти се занимава1
благодаря ти предварително

# 9
  • Мнения: 6 243
Благодаря ви за превода. Чудесно заглавие - много поетично!

За паролата и аз щях да ви пиша, че с такава парола албумът си е на практика публичен   Grinning.

# 10
  • Мнения: 573
tsve_te, нали виждаш паролата. Ако имаш време да се справиш с тази задача - давай. И аз мисля, че ще е по-добре. Има всякакви луди в пета.

# 11
  • Мнения: 1 243
Drize я смени вече.Аз обаче не разбрах да я разбращам ли?Ще я пратя за по сигурно,а в най-лошия случай ще имате по 2  съобщения на лични

# 12
  • Мнения: 1 243
Аз нещо не мога да схвана newsm78 Замислям се да си сменя цвета на косата -многооооо съм русаа-и....т..а.
На мен и без парола ми се отваря албума-само като кликна бърху адреса ,който ни даде drize  в началото.Що така?

# 13
  • Измир
  • Мнения: 641
Здравейте hanimlar!

Първо да вИ кажа, че много мИ лИпсвахте  Hug ПрегръткИ за всИчкИ!

Добре дошлИ на новИте момИчета   bouquet

Аз сИ Имах гостИ _ майка мИ от СофИя, И за това не можах да се включвам, но днес я качИх на рейса И ще Имам вече повече свободно време време.

За албума съм ЗА  Peace Чакам новата парола на ЛС.

Относно свекърва мИ, това е най_добрИят човек, който познавам.  Hug Много я обИчам И лИчно аз държах да кръстИм детето на нея. Да мИ е жИва И здрава! Praynig ВИкам й anne без това нИ най малко да ме прИтеснява.
За съжаленИе в собствената мИ майка намИрам много повече недостатъцИ отколкото в свекИ.

Някой пИташе за Карфоур в Истанбул, но аз да кажа, че в ЕдИрне (ОдрИн) Има КИпа И аз от там пазарувам за БГ.

Друго не се сещам за сега!  Grinning

# 14
  • Мнения: 11 747
Я, запис в новата темичка! Peace
Давайте парола, да слагам снимки!
Аз се изгърбих да точа - 3 часа su boregi! Голяма галимация, дано накрая си струва, че не знам.... Tired

Общи условия

Активация на акаунт