Типът, който сме, според Хомеопатията

  • 9 034
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте!
Дано не повтарям въпрос, който го е имало и преди( аз не успях да го открия), но след преглед в МЦ Хирон, лекарката би определи "типа" който сме и въз основа на него ни даде съответните лекарства( конституционалните дози). Много съм доволна- много точно ни определи"типа"! НО...моля, ако имате инфо, дайте линк или заглавие на книга, от където да можем да се информираме относно това.
Благодаря   bouquetпредварително!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Как разбра, че точно ти определила типа? Излекувала си се от нещо ли? Иначе и аз се интересувам от повече инфо, дано някой даде. Моята хомеопатичка не казва кой тип си, пази си го в тайна  Sunglasses

# 2
# 3
  • Мнения: 513
       Купете си хомеопатичната книга "Семеен наръчник по хомеопатия" на д-р Ален Орвийор, в края й ще откриете търсената от вас информация за определяне на вашия хомеопатичен тип-това е на стр.215. Книгата е доста хубава за тези, които се интересуват от хомеопатия така, че си заслужава да си я купите.
       Надявам се  да съм ви помогнала.   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 674


 Въпросната книга е абсолютно кошмарна и несериозна.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769


 Въпросната книга е абсолютно кошмарна и несериозна.


Абсолютно вярно. Grinning

# 6
  • Мнения: 513


 Въпросната книга е абсолютно кошмарна и несериозна.


Абсолютно вярно. Grinning

За вас може да е такава , но аз я ползвам вече  3-4 години и много ми помага-въпрос на гледна точка!

# 7
  • Мнения: 2 674
По никакъв начин не искам да споря за труда на госпожа докторката.Мога да ти посоча сайтове,ако искаш да прочетеш що за глупости са писани вътре и да прецениш за себе си.
Но щом пък толкова дълго време ти е служила,явно не разбирам. Все пак Боаронците си съществуват,независимо дали това ми харесва или не.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 04:41 от zonka

# 8
  • Мнения: 468
Информирайте се като задавате въпроси на хомеопата си, нали за това му плащате  Grinning Да ви лекува и да ви обяснява нещата свързани с лечението ви.
Четенето на книги не помага - или поне не на една книга. Мога да випрепоръчам 10 на хомеопатични наръчника, доста дебелички, и изчитайки ги...може би що годе, ще може да определите конституционния тип  Grinning.
Четенето е вредно  Grinning  За нехомеопат, понякога сблъсъка с хомеопатична литература е шокиращ.
Вашият хомеопат ви е определил наприемр като Ignatia, ви отваряте книжката и виждате симптоматичната картина на това лекарство, в случая: Артрит, аритмия, астма, булимия, главоболие, депресия, енцефалит, затлъстяване, кашлица, спазми, тикове, хистерия, припадъци....и какво ще си кажете?? "Ама аз тези неща ги нямам, аз не съм това, това не е моето лекарство".
Възможно е ипсихическата картина на лекарството да не ви хареса и да си кажете "Нима ме мисли за такава? Аз не съм такава" и т.н.

Така че за застраховка - не четете, търсете специалист и когато изберете на кого да се доверите за здравето си, питайте. Никой "истиснки" хомеоапт няма да ви каже "що питаш".  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 559
И аз смятам, че е по-добре пациентът да не разучава лекарството, което приема, преди то да си е свършило работата.
Ако пациентът има желание да знае лекарството си, това е негово право. Но мисля, че е в негов интерес да не се рови за информация за въпросното лекарство, за да не подхожда предубедено. Ако едно лекарство има например десетина хиляди симптома в картината си, ясно е, че те няма как да присъстват всичките в един пациент. Всяка Материя Медика представя ограничен брой симптоми за определени лекарства. И не 10, а 20 хомеопатични наръчника да прочете един човек, той няма как да успее да определи конституционално лекарство (още по-малко пък своето). Нужно е да се схване есенцията на всяко лекарство, симптомите да се сглобят в едно смислено цяло, иначе те са просто безброй мънички парченца от един пъзел, които сами по себе си не означават нищо.
Друг е въпросът, че дори хомеопатите с дългогодишен опит избягват да се самолекуват (човек няма как да погледне на себе си безпристрастно с нужната дистанцираност).
А ако определянето на подходящото хомеопатично лекарство се състоеше просто в изчитането на няколко Материи Медики, то като нищо всеки щеше да е хомеопат...

# 10
  • Мнения: 698
И аз съм използвала тази книга. За себе си. За децата задължително се чувам с хомеопата си. И...много ми помага. Всеки път. Прекъсвам заболяванията си в самото начало. Чета внимателно, преценявам. Защо отхвърляме всичко, което не разбираме? 

# 11
  • Мнения: 468
 Grinning

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 08:24 от Nial

# 12
  • Мнения: 2 674
angel?,ако говориш за книгата д-р Ален Орвийор ,то с елементарните си познания по класическа хомеопатия веднага  мога да я отрека.  По смътни спомени си спомням предписания от типа " за увеличаване на кърма(примерно),пийте от лекарството "Х" по 5 топченца..... а, разхождайте се и други хомеопатични сайтове,питайте кои книги да четете.Пазарът е залят с  откровени глупости,щом на теб ти харесва книгата и ти помага  в живота, то не виждам проблем.Още веднъж ще кажа ,че Боаронци и тем подобни винаги ще има.Аз за себе си съм избрала да нямам работа с такива ,нито имам намерение да възхвалявам трудовете им.


Намерих книгата-там се работи с една единствена потенция-9С.Това нормално ли ви се струва?Другото ,което ме впечатлява е предписанито за взимане на лекарството три пъти дневно.Е,това ако не висша форма на "Боаронство" -аз наистина не знам какво да кажа.........

Погледнах и медицинският редактор на книгата,някой има ли информация коя е тя?Казва се д-р Зорка Угринова.В смисъл има ли нещо общо с класическа хомеопатия,не ме интерсуват медицинските успехи?


P.S.Намерих малко информация за автора на книгата,да му се извиня ,че го нарекох госпожа...
Представям си щом такива като него са се издигнали толкова много в йерархията,какво става по-надолу....Той даже обучавал,наистина не мога вече..........


The author Alain Horvilleur, M.D. is one of the foremost homeopathic physicians living today. A graduate of the University of Lyon (France) School of Medicine, he is President of the International Homeopathic Medical Organization and teaches Homeopathy at the University of Lyon School of Pharmacy. He is the author of a number of books on Homeopathy, both for the general public and for medical professionals. -Reprinted from The Family Guide to Homeopathy.


А ето и коментара за книгата за американския пазар........


Commentary
A unique alphabetical arrangement. Remedies, biographies, medical definitions, therapeutic categories, and history are set out in alphabetical order; e.g., "Flea bites, Flu-like symptoms, Fluoricum acidum, Fornica rufa, Fractures..." -all in order. It contains many illustrations.
Many of the illustrations are meaningless and seem like "filler". Why use a whole page for a picture of a woman smiling, while the caption talks about the need for good tooth care? This book was an attempt by Boiron Pharmacy to get people in the USA interested in homeopathy, and was introduced shortly after Boiron came into the American marketplace after they purchased the homeopathic pharmacy of J. Borneman and Sons. Because of cultural differences (French/American) it lost something in the translation and did not have much appeal in the USA market. In an attempt to add information about homeopathy in the USA, I was asked to help with the writing and editing, but the final result left much to be desired.

This commentary is reprinted from The Heritage of Homoeopathic Literature with permission of the author Julian Winston
 

П.П.С.
Nial,що се редактира? Mr. Green


Вече знам всичко за д-р Угринова.Наистина няма думи.


Последна редакция: пт, 02 май 2008, 08:28 от zonka

# 13
  • Мнения: 468
Щото една усмивка казва повече от едно изречение  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт