Ясла и възпитание

  • 637
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
Ето тези две неща ме тормозят от съвсем скоро. Йони е на година и 7 месеца, започна да ходи на ясла от 1 месец (реално това й е 2 седмица, защото през другото време беше болна), но сякаш това не е моето дете. Когато беше болна и баба й я гледаше, беше любвеобвилна и добричка, такава каквато си е по принцип, но в момента, в който започна да ходи на ясла стана нервна, крещи, инати се, абе прави всичко наопаки. Направо се чудя как ще се възпитаваме? В чудо сме се видяли с баща й. Можете ли да ме посъветвате какво да направя? Защо се получава така? Питам се дали лелите я тормозят нещо или пък ни е ядосана, че не е с нас...?? Sad

# 1
  • Мнения: 24 467
Яслата не влияе добре на всички. Само дето на някои от тези, на които им оказва лошо влияние имат други варианти, а други- нямат и се налага сами да се убеждават, че е добро попадение.
Аз бях изключително разочарована от яслата по принцип /не само тази, в която няколко седмици ходеше синът ни/, най- вече ме притесняваше нервното му поведение и истерии, каквито нито преди, нито след нея е имал. Просто дадох заден ход, оцених го като грешка, гледачката го пое за няколко месеца отново, след което започна да ходи в ДГ, макар и ненавършил три години. В последната се адаптира лесно и не е имало такива проблеми.
Синът ми обаче говореше по това време и от него знаех какво и как се прави. Садизъм не е имало, нито нещо крайно неудовлетворително, но като цяло не приех нещата за нормални- липса на редовно извеждане при хубаво време, часово поставяне на гърне, хранене до изяждане на определената порция. Не са го били, но имаше една леля, която обожаваше да крещи. Не приемам подобно отношение към бебета и малки деца за нормално, към големи- също. Какво остава за деца, които още не могат да говорят и по отношение на които каквото и да правят лелите в яслата /умишлено не казвам "педагози" и "учители"- такива има в ДГ/ ситуацията остава неизяснена за родителите.

# 2
  • Мнения: 721
Честно да ти кажа, а не мислех дори на глас да го споменавам, но смятам, че там нещо се случва. Забелязала съм, че малката започва подобно да се държи, когато нещо съм й се скарала и когато съм била малко по-изнервена. Това ме навежда на мисълта, че май не се държат така добре с нея, както показват, когато я взимам. По принцип яслата е частна и си мислех, че там няма да имам такива проблеми. Най-лошото е, че не мога да я разпитам, а това ме побърква...

# 3
  • Мнения: 24 467
А контактуваш ли с майки на по- големи дечица, над 2 г. да речем, които могат да говорят? Те могат да кажат доста неща. Моят син беше по- голям, когато го записах, на 2 г. и 4 м., поради което можеше да ми разкаже как стоят нещата. При бебетата /за мен всички деца до 2 г. са бебета/ именно това е рискованото- нямаш обратна информация от източника.

# 4
  • Мнения: 66
Синът ми също стана много нервен, когото тръгна на ясла.Когато го вземех започваше с тропане с крака и постоянно хленчене, когато не става на неговото.В яслата ги гледат много добре сега дори плаче когато отида да го прибера.
Моят съвет е да оградиш с много повече внимание когато си я взимаш, защото тръгването на ясла е нещо ново и различно за нея и е нормално да има промяна в държанието и.Успех и дано бързо да свикне с яслата.

# 5
  • Мнения: 3 367
..описаното е съвсем нормален адаптационен механизъм при малко дете; не бих правила особени изводи прибързано, дайте време и на себе си и на детето,това е огромна промяна в живота на един малък човек..ако продължи повече от 8-10 седмици бих се замислила че има нещо,но как реагирате вие е важно също,децата усещат и манипулират от съвсем невръстни..

# 6
  • Мнения: 1 896
Да, нормално е да реагира така детето. За него това е огромна и стресираща промяна в живота му и така дава израз на емоциите си, които са се натрупали през деня.
Когато мине известно време ще се адаптира и няма да реагира така бурно. До тогава-много търпение ще ви е нужно.Не се тревожи, повечето деца минават през този период, когато тръгнат на ясла.

# 7
  • Мнения: 721
Много се надявам това да премине. Ще се правя, че не забелязвам белите и настроенията й пък да видим..
Ще пиша как вървят нещата

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моята дъщеря не посещава ясла, но на тази възраст също имаше период, в който крещеше и се инатеше. А дотогава беше най-кроткото и спокойно бебе.

# 9
  • Мнения: 385
Племенникът ими имаше подобен проблем, който с времето се премахна. В яслата се държал добре, но в къщи изкарвал всичките си емоции агресивно върху мама и тати, биел, крещял, през ноща бълнвал...Това премина с времето. Трябва търпение и много внимание! Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт