Искам инфо от варненските мами...

  • 449
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Първо да се извиня,ако темата ми не е за тук...Моля да бъде преместена...

Въпроса ми е следния "Къде да отида за въпросната първична помощ от 200 лева?" и Каква е процедурата,какво трябва да нося и може ли друг да отиде вместо мен...?
Благодаря Ви предварително!!! newsm78

# 1
  • Мнения: 526
Здравей! Относно еднократна помощ при раждане, трябва да отидеш в отдела по местоживеена на Социалните с акта ти за раждане (до колкото си спомням  newsm78). Мисля че така беше. Но отиди при социалните и те ще те насочат.

# 2
  • Мнения: 8
Отиваш при Социалните по местоживеене с акта за раждане.Те ти дават документ за попълване, който се носи в Общината по местоживеене/адресната регистрация на майката/, откъдето ти издават в рамките на дни документ за родство с детето.Този документ после носиш пак при Социалните и си чакаш помощта по банков път.Ако нямаш банкова сметка, ще ти бъде открита такава.

# 3
  • Мнения: 745
с една дума е голяма лудница.попъваш,носиш,ходиш пак и накрая взимаш   smile3511 smile3511  200лева

# 4
  • Мнения: 491
Отиваш при Социалните по местоживеене с акта за раждане.Те ти дават документ за попълване, който се носи в Общината по местоживеене/адресната регистрация на майката/, откъдето ти издават в рамките на дни документ за родство с детето.Този документ после носиш пак при Социалните и си чакаш помощта по банков път.Ако нямаш банкова сметка, ще ти бъде открита такава.
Носи и копие от акта за раждане,на мен ми искаха.Ако нямаш сметка ти ги дават там на касата.И наистина си е голяма лудница #Crazy

# 5
  • Мнения: 16
Да ти кажа ,че ми е най-прясно-първо отиваш в кметството по местоживеене в инф.бюро с акта за раждане на детето да издадат удостоверение че си му майка Rolling Eyes,после при соц.грижи по местоживеене дават ти бланката,попълваш я в къщи,след това заедно с бележката от кметството ,оригиналния акт за раждане на детето(направи си и копия) отиваш пак при социалните и ги подаваш-изплащат след 20 число на следващия месец

# 6
  • Мнения: 636
Първо да се извиня,ако темата ми не е за тук...Моля да бъде преместена...

Въпроса ми е следния "Къде да отида за въпросната първична помощ от 200 лева?" и Каква е процедурата,какво трябва да нося и може ли друг да отиде вместо мен...?
Благодаря Ви предварително!!! newsm78
За процедурата са ти отговорили. Може да не ходиш лично. При нас ходи таткото, но трябва да му дадеш личната си карта.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Да добавя още нещо - ако е второ или трето дете, се носят също копия от актовете за раждане на другите деца. Ако имаш банкова сметка където искаш да ти преведат парите, също някакъв документ с № й, за да могат да сверят дали си го написала правилно  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт