"Да дойда ли?"

  • 1 441
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Ей това чувам всяка нощ от стаята на Атанас-3.5г всяка нощ. Почнал е да идва при нас към 3 през нощта. Разбира се, учтиво пита- Да дойда ли? Ние с баща му в един глас отговаряме-Не! и веднага се чува-туптуптуп и пристига в нашето легло. Ляга по диагонал, избутва ни и заспива, което е най-дбрият вариант. Или казва-става ми се вече, хайде да ставаме. Или-искам бисквитка, гладен съм. Или разкажи ми приказка.
Не се издържа вече, после не мога да заспя до 5. А в 7 ставаме за градина.
Какво да го правя този младеж?))

# 1
  • Мнения: 14 133
  Joy hahaha Май няма спасение да определена възраст от тези нощни посещения.  Laughing
Сашо поне не иска бисквитка или приказка. Но и на мен ми се случва в подобен час да го убеждавам, че няма да ставаме.  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 640
Като го питате ,какво ви отговаря относно нощните посещения?Ако е тривиалният страх от тъмното,характерен за 3-4-год.деца,то тогава светвайте лампа  с приглушена светлина  в стаята му и дръжте вратите отворени и естествено-говорете и работете за преодоляването на страха .Моята 3-год. мома без проблем заспива сама в стаята,не ме търси нощем,но аз я наглеждам и скачам всеки път,когато бълнува или се стресне на сън ,за да я успокоя.
  Но може и да не е точно страх от тъмното?

# 3
  • Мнения: 1 622
Не вярвам да е страх от тъмното, свети нощна лампа цяла нощ при него. Последно време ме пита-аз до сутринта ли ще спя, казвам да. След малко ми казва-наспах се вече, хайде да ставаме. Което аз донякъде отдавам на факта, че може би не се уморява достатъчно в градината, не знам вече. Той си има стая от есента, не е имало пердиод на адаптация, хареса му, спи си сам от раз. Но този театър от последните десетина дни почва вече здраво да ме побърква. А да, пропуснах да кажа, че понякога му се пее и слушаме медли от Скумрийката Сийка, Зеленчуци който не яде и нещо за някакво влакче до безкрай.

# 4
  • Varna
  • Мнения: 333
 Почти година положението в къщи беше същото. " Наспах се, гладен съм, жаден съм, пиша ми се, страх ме е  и т.н.".  И това се повтаряше всяка вечер по няколко пъти.  CrazyЕдна вечер го питах дали иска да спи при сестра си в хола. И вече почти два месеца спи на разтегателният диван в хола.

Едва ли съм ти от полза, но при нас това имаше ефект. Иначе пробвах да спи на нощна лампа, с плюшена играчка / за да не е сам /. Оставяла съм му и книжки да си разглежда като не му се спи.  Ефекта беше почти нулев. Сега ако стане прекалено рано му стоварвам пъзелите да си ги реди и обяснявам че на нас ни се спи и да пази тишина.

# 5
  • Мнения: 2 232
И при нас е същото положение с баткото(4годишен).Лятото го отделихме чак(едвам-едвам) в стаята на малкият и мислех въпроса за приключил, върнах се и аз да си спя на спалнята където всъщност ми е мястото.И от скоро, като при вас към 3 часа се почва-мамоооо, мамооооо(шепнешком да не събуди брат си), спим на отворени врати и той е на две крачки от нас.Питам -какво?, той- пишками се.Това всяка вечер, има точно 3 капки пико и съответно, после не иска да се върне в кревата , а ляга до нас и се започва тихо приказване с играчката с която спи чак до сутринта.Аз ако успея да заспя добре, но той заспива като почне да се разведелява и после не можем да го вдигнем за ДГ.В чудо се виждам , надявам се да е период и скоро да забрави да се събужда...

# 6
  • Мнения: 3 479
А моите малките въобще не питат Laughing, направо се местят при нас и лягат кой където свари. С Матей положението е пак добре, защото идва ляга, където намери място и заспива. Обаче като пристигне и Криси, започва веселбата Crazy Не стига, че става много тясно, ами и той или се смее, или пее, или пък просто рови в косата ми и откарваме така по два часа. Добре поне, че не ходя на работа и в такъв случай изкарвам деня на бавни обороти.
За сега не смятам нищо да предприемам, да идват докато имат нужда. За радост има и периоди на затишие и с това се успокоявам, че все пак положението не е безнадеждно newsm78

# 7
  • Мнения: 999
Да не би да си ляга рано и да се наспива по бързо? В колко го слагате да спи?

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  CrazyДребното беше на около 2,когато събуждайки се през ноща го намирах в леглото ни.Вечер съм толкова уморена,че не я усещах. ooooh!Но в момента,в който я усетя я връщам обратно,ако трябва и 10 пъти през нощта.Накрая се отучи.Успех и на вас. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина го прави същия номер, но с тази разлика, че ме вика. Все още не съм махнала решетката на леглото й защото много се върти и пада и се налага да отивам и да я вадя от леглото. Тя ме чака щръкнала в креватчето си с възглавница под мищница.
На мен не ми пречи да спим заедно, но мъжът ми протестира.

# 10
  • Мнения: 891
И Рени има навика да идва през ноща при нас. Обаче без да пита.
Направо идва и почва да ме бута : "Мамо, направи ми местенце"  ooooh!
И винаги иска водичка. Пие малко вода и ляга при мен Peace

# 11
  • гр.София
  • Мнения: 219
И Дамян/4 г./ идва при нас през нощта. Все си мисля, че е в такъв период и ще отмине. Големият спря с тези "нощни разходки" към 5.

# 12
  • Мнения: 351
Дъщеря ми свикна да заспива при на спалнята. После я местим в кошарата.
Имаше навика да се буди нощем и да иска да я вземем при  нас. С този прболем се справихме толкова лесно, че  направо още не мога да повярвам. За да не ставам по няколко пъти през ноща, за да я взимам и после като заспи пак да я връщам обратно в нейното  легло, решихме да махнем решетката на кошарата. Това май свърши работа. Simple Smile
Обяснихме й, като се събуди през ноща да не плаче, а самичка да дойде да се гушне при нас. От тогава нито една вечер не е изявила желание да идва в нашето легло, въпреки, че се случва да се събуди през нощта.

# 13
  • Мнения: 4 371
Отдавна си реших проблема, като просто го оставих да спи при нас Laughing

# 14
  • Мнения: 1 180
Това ми е болна тема - малкия, от както се е родил, няма и една нощ да е спал сам. До една годинка леглото му беше в нашата стая, а след това уж си има собствена стая....Да, ама не. Приспивам го, излизам от стаята и към 1-2 ч. след полунощ се надава някакъв див крясък - момооооо, татеееее, къде стеееее! Единият от нас отива да спи при него. И така, вече е на 3г. и 4 месеца ....незнам до кога ще продължава това, но ме скапва тотално!

Общи условия

Активация на акаунт