За мен е странно...

  • 1 823
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
СТАЯ голяма, кухня, за турско семейство работници, може с 1 дете
Това е  обява от вестник.Всякакви изисквания бях чела... ама това  Thinking

# 1
  • Мнения: 2 032
Но ако се замислиш- не е.

# 2
  • Мнения: 3 447
Може хазяите да са турци, какво странно има.

# 3
  • Мнения: 14
. чудя се, какво ли е разбудило странността до такава степен, че чак да се пуска тема по случая? Аман от затворени теми. Хайде, ако е пусната - нека има покана за нещо. Като: чели ли сте други странно изглеждащи ви обяви и какви?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е, аз веднъж попаднах на изискване за християнско семейство. Не знам какво да кажа.

# 5
  • Мнения: 4 841
Нищо странно не виждам. Всеки е в пълното право да прецени кому да довери собствеността си. Има много етноси със специфични особености на бита, които НЕ БИХ пуснала да обитават жилището ми срещу каквато и да е цена. Особено пък ако живея наблизо и ще бъдем и съседи... Мен по-скоро ме озадачават изисквания от сорта "без деца"...

# 6
  • Мнения: 159
И на мен ми звучи странно. Thinking

"Може и с 1 дете" - а ако е бременна бъдещата наемателка след няколко месеца да си търсят друга квартира ли? Това звучи глупаво. Можеше да напишат просто - може и с деца.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 840
А ако беше написано "СТАЯ голяма, кухня, за БЪЛГАРСКО семейство работници, може с 1 дете" нали се сещате какво щеше да стане? Да се обяви, че това е дискриминация. А в случая какво е?  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 161
И на мен ми звучи странно. Thinking

"Може и с 1 дете" - а ако е бременна бъдещата наемателка след няколко месеца да си търсят друга квартира ли? Това звучи глупаво. Можеше да напишат просто - може и с деца.
Ако е бременна просто няма да наеме квартирата.Има си хас някой да казва на собствениците,на кого точно да дадат квартирата.Когато си решил да даваш жилище под наем,ясно е,че ти диктуваш правилата.

# 9
  • Мнения: 4 585

Абе то и работодателите диктуват правилата - търся секретарка с голям балкон.
Обечие ги съдят. Затова не го пишат, действат при огледа.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Ето защо процъфтява слагането на силиконови бал(к)они  Laughing

# 11
  • Мнения: 9 899
. Можеше да напишат просто - може и с деца.


което означава 2,3,4,5 деца, които, разбира се, няма как да се съберат в една стая. 

# 12
  • Мнения: 25 551
Обявата за кой град е, за Варна ли? Имате ли обекти, на които работят турци? Турци не като етнос, а като граждани на Р Турция?
Защото ако има такива, може работодателят или някой друг да им плаща режийните, с договор, което за едни хазяи е от голям плюс.
Както някои предпочитат наематели военни, например.

# 13
  • Мнения: 17 407
Има много турци( като етнос), които работят по строежите. Във Варна се строи много, ако някой не знае Mr. Green
НЯма нищо странно в обявата.

# 14
  • Мнения: 3 447
Мен по-скоро ме озадачават изисквания от сорта "без деца"...
Мен пък не. Като знам какво може да сътвори едно дете в един апартамент, вероятно и аз бих имала такива изисквания, ако бях хазяин. Особено ако жилището ми е ново.

Общи условия

Активация на акаунт