? за цветните лещи

  • 1 582
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
Купих си зелени, но искам да Ви попитам всички ли стоят така изпъкнали на окото. И ако някой може да ме светне за лесен начин на слагане че е голяма борба Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Всички стоят така. Слагането е лесно, като му свикнеш. В началото слагай огледало на масата /от тези козметичните, които са с обикновена и увеличителна страна - слагай го с обикновената нагоре/ и докато гледаш, надвесена над огледалото, в центъра му, лепвай лещата. Целта на занятието е да фиксираш зеницата да не мърда. Друго, което би ти помогнало, е да капнеш капчица физиологичен разтвор в лещата и тогава да я сложиш. Поне при мен това вършеше чудеса. Успех! Макар че лично за мен това е докарване на болест върху здравата глава.

# 2
  • Мнения: 2 534
Най-лесно се поставя като захванеш горните мигли с показалеца и ги притиснеш към лицето ,  с палеца пък разтваряш долния клепач . С другата ръка поставяш лещата .
Ей така , се образуват бръчки ... Laughing
Ако имаш проблеми , може да ми дойдеш на гости в оптичния център Гранд на Мария Луиза (до Халите), аз имам удоволствието да съм управител там .

# 3
Цитат на: reni
Купих си зелени, но искам да Ви попитам всички ли стоят така изпъкнали на окото. И ако някой може да ме светне за лесен начин на слагане че е голяма борба Grinning

 И аз искам да си купя зелени лещи.Би ли ме ориентирала в цената.И дали покриват изцяло ,ако си с кафяви очи?

# 4
  • Мнения: 206
Цитат на: Anonymous
Цитат на: reni
Купих си зелени, но искам да Ви попитам всички ли стоят така изпъкнали на окото. И ако някой може да ме светне за лесен начин на слагане че е голяма борба Grinning

 И аз искам да си купя зелени лещи.Би ли ме ориентирала в цената.И дали покриват изцяло ,ако си с кафяви очи?


zabravih da se logna.Gornoto pisanie e moe.

# 5
  • Мнения: 436
От къде се купуват такива лещи и каква марка са. И още нещо тук при нас има но са или еднодневни, или 14 дневни, трайни не съм срещала.

# 6
  • Мнения: 7 186
Продават ги в почти всички оптики.Аз най-много харесвам на Бош и Ломб,струват 80-100 лв. чифта,в зависимост от оптиката.Траят по няколко месеца,даже година и повече,в зависимост от самите лещи,честотата на употреба и поддръжката им.Разтвор на Бош и Ломб/355 мл./ с контейнерчета струва към 16-17 лв,но с него се кара няколко месеца.Друго не ти трябва.Поставянето им е много лесно,в началото изглежда трудно,но много бързо ще свикнеш,даже и без огледало да ги слагаш и то за секунди.Много важна е хигиената-да се почистват преди слагане и при сваляне,като разтвора се сменя след всяка употреба.

# 7
  • Мнения: 436
Мерси Lady за подробното инфо.
А да попитам като цветова гама как са ( по точно сиво има ли  ) и  имат ли естествени цветове. Имам пред вид виждала съм с едни ярки цветове например зеленото
Благодаря ти.

# 8
  • Мнения: 7 186
Има всякакви разновидности на зелено-светло,тъмно,пъсро,с контур,без контур и каквото ти хрумне,има и сиви и виолетови,абе всичко.Има и други марки лещи,примерно Алкон и разни други марки,които предлагат разнообразна цветова гама и са на достъпни цени.Има и разни изродски-жълти,червени,котешки,вампирски и разни щуротии,но те са подходящи за купони и партита,за кодош. Tada

# 9
  • Мнения: 4 371
Аз си ги слагам така: на показалеца на дясната ръка слагам лещата, а със средния пръст дръпвам долния клепач лекичко надолу и слагам лещата. Много е лесно, трябва малко практика обаче Wink
Дано съм обяснила добре.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Цитат на: Anonymous
И дали покриват изцяло ,ако си с кафяви очи?

И  мен това ме интересува. Досега по улиците съм виждала момичета, на които им личат лещите - отдолу прозира кафявият цвят. Един офталмолог ми обясни, че за тъмни очи трябва лещите трябва да бъдат с фон, който покрива ест. цвят и после тонирани в друг цвят. Обаче не зная на кои фирми има такива  лещи.

# 11
  • Мнения: 2 534
Има лещи , които са за светли очи , и такива , които са за тъмни .
Цените започват от 40лв за комплект и достигат до 300лв. Средната цена е 72-80лв за комплекта лещи . Използват се максимум година .
Тенденцията е лещите вече да се използват за максимално кратък срок , затова в чужбина(в случая Германия)има само такива . В България за такава употреба са на Джонсън , носят се около месец

# 12
  • Мнения: 1 541
Аз писах и в предишната тема на дълго и на широко за лещите, но да се включа и тук- ползвам лещи от години(винаги едни и същи- светло сини, ръчно рисувани, с контур и 150 лв. за едната- едногодишна употреба) Те са единствените, които покриват наистина мойте кафеви очички и никой до сега не е разбрал, че са лещи, освен ако аз не съм му казала и след това показала къде да погледне в окото ми, за да види истинския цвят. Купих си само веднъж тези на Бош енд Ломб(сори за кофти изписването, но нещо не ми се включва английския на клавиатурата) в сиво и съжелявах за тъпата икономия която направих до последно- от ръзстояние изглеждах сякаш имам перде на очите,  не красива леща и само като се загледаш ти става ясно, че не съм с диагноза, а сама съм се "разкрасила"  Wink  Това поне за моят цвят очи беше потвърждение, че не трябва да рискувам с какви да е лещи! Но всеки има различни тонове на цвят в окото, така че най- добре си е да се пробва....



Цитат на: Duci
Аз си ги слагам така: на показалеца на дясната ръка слагам лещата, а със средния пръст дръпвам долния клепач лекичко надолу и слагам лещата. Много е лесно, трябва малко практика обаче Wink
Дано съм обяснила добре.


Аз също ги слагам така и нямам никакви проблеми. Много е лесно.  Stuck Out Tongue

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Мами ще вкарам малко шеговит тон в темата, но моля ви не ме разстрелвайте.  smile3537
Търся черноока мама да си менкаме очичките, давам синьо- зелени при това огромни.
Кой какво си няма, това иска- ще кажа за начало.
После, искам тъмни очички, но не бих понесла лещи, и се налага да си ходя така.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Цитат на: alex Y
искам тъмни очички.

айде, айде, искаш ама и  аватара ти е със сини!

Общи условия

Активация на акаунт