искам да си накъдря косата. Моля за съвет.

  • 8 203
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Искам да си накъдря косата. В момента е до раменете дължината. Моля за вашия съвет какво да кажа на фризьорката, за да не ме накъдри като овца. Какъв къдрин да сложа? Ако може да е по-щадящ щото косата ми не е много и без това Simple Smile  Също моля, ако може да ми препоръчате добра фризьорка за целта. От София съм.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 825
Моят съвет е - недей!

# 2
  • Мнения: 521
кажи ми защо. Може и да ме убедиш. Благодаря ти!

# 3
  • Мнения: 605
Два пъти в живота си съм си къдрила косата и двата пъти съжалявах много. Моята коса "хваща" много трудно и двата пъти ми я изгориха. А основната причина против къдренето е, че само след 3-4 седмици като ти израсте косата става ужасно - при корена право, надолу къдраво - бъррр.
Скоро пак се бях замислила за къдрене, но фризьорката с две думи ме разубеди.
Но ако не си го правила досега и много искаш - направи го. После ако не се харесаш можеш да ходиш като мен 2-3 пъти седмично на сешоар, за да си изправяш косата  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 290
И аз искам да си накъдря косата, но не ми стиска.  Tired

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Косата ти не е много дълга и най-вероятно ще се повдигне доста. За да не си като овца трябва да се накъдриш на едро.
Аз бях с коса до кръста и реших да я къдря. Фриз. си остави ръцете, издържах около месец и я отрязах цялата.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 825
кажи ми защо. Може и да ме убедиш. Благодаря ти!

Имах дълга, лъскава и красива коса. Кой дявол ме накара да се накъдря? ooooh! Чак като я подстригах почти нула номер успях да я оправя. Никога повече! Naughty

# 7
  • Мнения: 521
Отказвам се. Ще остана май съвсем без коса. Аз исках да се накъдря за да имам повече обем, ама няма.   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 455
Айде и аз да се изкажа негативно относно къдренето. И аз от коса почти до кръста, сега съм с 5 см дължина  Mr. Green - добре, че се харесвам. В началото бях доволна от къдравата коса (дори пусках снимки във форума за една подобна тема), беше накъдрена на едро и стоеше добре. След време започна да израства и на места остана къдрава, на други места беше по-права, а на всичкото отгоре започна да цъфти адски много и краищата стояха като изгорели. Косата стана суха и определено не изглеждаше добре. Започнах да я изправям със сешоар и естествено това направи косата ми още по-изтощена и суха. Та, така, един ден се реших и отидох да я отрежат и сега е ок. Та, с две думи - не се къдри. Аз бях в скъп, хубав салон, който работи с уж най-добрите и щадящи препарати и пак същата работа. Не си съсипвай косата, просто не си заслужава.

п.с. Взе правилното решение според мен  Peace

# 9
  • Мнения: 3 622
Отказвам се. Ще остана май съвсем без коса. Аз исках да се накъдря за да имам повече обем, ама няма.   bouquet

Щом искаш обем и леки къдрици суши се с дифузер и си слагай пяна за начупване  Grinning

И аз съм се къдрила и след това съжалявах   Confused

# 10
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Добре,че се отказваш.Косата ти е наистина къса и доста ще се повдигне,но то май къдравото сега не е и на мода,а иначе по щадящ горе-долу е къдрина със силикон,но и това не е избор,по добре недей и аз ти го казвам от личен опит. Naughty

# 11
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Отказвам се. Ще остана май съвсем без коса. Аз исках да се накъдря за да имам повече обем, ама няма.   bouquet

Щом искаш обем и леки къдрици суши се с дифузер и си слагай пяна за начупване  Grinning

И аз съм се къдрила и след това съжалявах   Confused
И аз така.

# 12
  • Мнения: 1 165
Моят съвет е да отидеш при професионалист, на чието мнение можеш да се довериш. Много е важно фризьорът да определи състоянието на косата ти - дали въобще си струва тази процедура да се прави при теб и дали ще постигнеш желания ефект. Аз съм се къдрила два пъти-първият път, не бях третирала с абсолютно нищо косата си и резултатът беше повече от добър. След като се отпуснаха къдриците/след месец-два/, стояха много естествено и ефектно PeaceВторият път/след години/ изпълнена със сантименти от предходното ми къдрене, реших пак да се подложа на същата процедура. Да, но косата ми вече беше ужасно изтощена от многобройните боядисвания и за съжаление ефекта не беше същия. Беше си направо плачевен. Sick Бях като разплетена кошиница.Наложи се месеци наред да ходя с вързана коса, докато накрая се подстригах...
Така,че прецени при теб как е положението и тогава действай. Аз съм ходила в салон "Вени", работят с продукти на Лореал, къдрина беше на билкова основа, слагаха ми и някакви ампули за изтощена коса. Плюс, че имаха най-различни по-големина ролки.



# 13
  • Мнения: 3 794
Аз си къдря косата от 4 години и никога не съм имала проблеми. Даже при мен ефекта е много добър,защото престанах да я издухвам всеки ден, както когато бях с права коса. Моята фризьорка е в Плевен,а аз живея в София, но само веднъж съм ходила при фризьорка от София и то за подстригване  Laughing Сина на фризьорката ми работи за Капанов, в някакъв хотел..Down Town Или City  newsm78 не  се сещам, но ми е казала, че той е по-голям специалист и от нея, но аз не съм ходила още Simple Smile
Важното е да идеш при човек, който знае какво върши, за да не ти съсипе косата. Успех  Peace

# 14
  • Мнения: 3 794
http://www.kapanov.net/main.html отваряш "Салони" и може да видиш адреса на хотел Даунтаун, а момчето на снимката е Ангел-сина на моята фризьорка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт