Възможно ли е да са колики?

  • 748
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте мамита!
Мъчи ме един такъв въпрос. Ние сме само на 6 дни, а днес след обяд почти не сме спали - нахранен със сух памперс и въпреки всичко скимуца и преплаква. С триста зора заспа след 5 часа мъки. Свекървата казва, че това са колики и да започвам да му давам лекарство против колики преди всяко ядене. Но пък на мен акушерката ми каза,че коликите се появяват най-рано след 2 седмици. Не искам да товаря бебо излишно с лекарства, но не искам и да се мъчи. Възможно ли е наистина коликите да са започнали по-отрано?

# 1
  • Мнения: 95
Изчакай още един ден и ако плаче силно,превива се протягайки ръце към крачетата значи са колики.На нас единствено ни помогна Саб симплекс.Нищо от тях не се освоява от организма така че не се притеснявай,слагай на всяко хранене.Успех!

# 2
  • Мнения: 941
коликите може да се появят и още в родилното, щом е неспокойно, ако свива крачета, може да плаче, а може и да не плаче а само да изглежда измъчено, давай му капки, пий ти семена от копър, при нас първият път нищо не помагаше, втория път като давах капки беба повръщаше обилно, защото много се оригваше от тях, почнах аз да пия разни отвари на копърна основа и беба беше почти без колики

# 3
  • Мнения: 89
Наистина си присвива крачетата и се напъва като за акане. И акитата са зелени на цвят.
На нас също ни изписаха Саб Симплекс и със следващото хранене смятам да започвам да го давам.

# 4
  • Мнения: 3 760
Щерката още на четвъртия ден се съсипа от колики.
личните ми наблюдения са, че от лекарствата против колики полза няма, ама никаква...

# 5
  • Мнения: 1 546
И ние сме от 5тия ден с колики... Tired И май наистина полза от капки няма..търпение и гушкане... Wink

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Наистина си присвива крачетата и се напъва като за акане. И акитата са зелени на цвят.
колики са

# 7
  • София
  • Мнения: 1 185
Моето мъниче е с колики от 10ти ден, изписаха ми еспумизан и чайче от копър на ХИПП, аз успях да си набавя Инфакол и сега май положението е по-добре. Та и аз мисля, че са колики!

# 8
  • Мнения: 106


Да, и ние почнахме с коликите от 5-тия ден! Мноого ревеше. Капки Саб, топли кърпи на коремчето и както казва Дитта - търпение и гушкане.  Hug

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз предполагам, че са колики. При нас започнаха на 14 ден и оттогава сме на Саб симплекс, на всяко хранене, и от време на време топли пеленки на коремчето / много успокояват /. Надявам се скоро да минат тези колики - вече сме на 2 месеца.



# 10
  • Мнения: 1 854
Дьщеря ми запо4на с коликите кьм 10 ден след раждането и до средата на 5 месец я мь4иха Twisted Evil, Бяха много силни.Не можеше да спи от тях!
Това ми беше много труден период в живота и бях като в омягьосан крьг.Надявам се при теб да не е така.Опитах Саб симплекс,но избягвай продьлжителната употреба(така ме посьветваха от немска аптека,не е добре за стомаха),4айове от копьр и анасон,масажи на корема,"каране на колело" с кра4етата,топли кьрпи на корем4ето,вьзглавни4ка с 4ерешови костилки, нагрята на микровьлновата, други капки против колики и какво ли още не.В крайна сметка времето лекува.Из4акай с медикаментите, може пьк твоето дете само да се справи и да минете леко този период.
Кьсмет  bouquet

# 11
  • Мнения: 422
viku6a  мила защо не ми писа, писах ти на лични
ние сме с колики от 3-тия ден, и на мен детската в Сливен ми
каза че е рано за колики обаче си имаме, щом свива крачетата към коремчето
и после ги разпъва и се криви и плаче, значи са колики , давам саб и еспумизан Л
обаче според емн са за мое успокоение, така че се въоръжи с търпение !
Пищи , ще се радвам ,   Hug

Общи условия

Активация на акаунт