Акт за раждане на дете взет от бащата - спешно

  • 1 635
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте!    bouquet

Бих искала да попитам при взет от бащата акт за раждане на детето ни:

1. Какво може да направи с него без мен (не сме женени)?
2. Мога ли да изкарам друг от съвета?

Много ще съм благодарна на отговорите ви, защото съм много притеснена.  Hug

# 1
  • Мнения: 903
Напъвам се тука да си представя как би могъл този "добросъвестен" татко да ти навреди, ама не мога да измисля. newsm78  Освен, че като е взел акта за раждане, ти вързва на тебе ръцете да не можеш да го представиш пред "Социално подпомагане" например (или другаде, където ти го поискат).

Що не зададеш въпроса в адвокатската тема - там най-компетентно ще ти отговорят, струва ми се.

# 2
  • Мнения: 408
1. Може да доказва навсякъде, че има дете.
2. Може да си изкараш колкото искаш дубликати.

# 3
  • Мнения: 277
ми кво като го е взел.отиди о общината,кажи ,че си го загубила.дай си личната карта и веднага ще ти издадат нов.процедурата е цели три лева!

# 4
  • Мнения: 215
1. Може да доказва навсякъде, че има дете.
2. Може да си изкараш колкото искаш дубликати.

Вадиш си дубликат
Нищо не може да ти направи, то и брак ако нямате даже и към искова молба няма за какво да го прикрепя, мисля, че иска просто да те ядоса  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 903
мисля, че иска просто да те ядоса  #2gunfire
Цитат

И на мен това ми беше мисълта - даже не толкова да я ядоса, колкото да й изкара ъкъла, т.е. тя да се паникьоса, че кой знае какво може да се случи  Shocked (и очевидно е успял да си постигне желания ефект де) Twisted Evil  Ех, мъже.... Mr. Green

# 6
 Heart Eyes Hug
Много благодаря на всички ви за бързата реакция и успокоителните думи!
За пореден път се убеждавам, че на този свят се намират и добри хора (по едно време бях загубила надежда), а във форума сте толкова много ...

П.С Успя да ме изплаши много и затова писах, но се овладях пред него за да не разбере.

Благодаря ви още веднъж!

# 7
  • Мнения: 2 336
Аз в началото като се разделихма също бях изгубила следите на акта за раждане на Ицко. И подобно на теб помислих, че БНД-то го е взел.
После се оказа, че съм го завряла в един рафт, след като съм подавала документи.  Crazy

# 8
  • Мнения: 2 327
За дубликата не знам дали ще и свърши работа за пред социалните... Щото те нали дращят по акта и така сиотбелязват че са дали ония 200 лева помощ при раждане. Ако е само за детски ще свърши, но може да загубиш тая помощ.

Общи условия

Активация на акаунт