за ретината и контактните лещи

  • 1 169
  • 6
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
От близо месец имам проблем с очите...започна преди нова година с пробождаща болка в дясното око, и в същото време нещо вътре ме дразнеше, когато мигам или си местя окото...Първия работен ден отидох на лекар и , тя заяви , че имам конюктивит..., Капна ми някакви капки и  ми изписа тобрекс 7-10 дена..нещата се поуспокоиха, но не напълно ...вечер , или понякога през деня , отново усещах болката и дразенето в това око , но много по-леко...днес бях отново на очен , но друг - диагнозата стана кератит...така и не разбрах разликата между конюктивит и кератит ooooh!....ако някой може да ми обясни Praynig...другото , което  ме притесни , е че ме попита дали наистина от 1 месец , не съм носила лещите, защото ретината ми , имала формата на лещи , и все едно съм ги носила предния ден...само , че не ми обясни за какво иде реч...и аз сега се впускам в размишления , дали не ми изтънява ретината и да не съм болна от кератоконус Tired...
много ми е кофти , ако може някой да ми разясни , какво става с очите ми , защото тия лекари все бързат...
изписа ми Наклоф и Джен Тийл...

# 1
  • Мнения: 3 914
защото ретината ми , имала формата на лещи
Ей това ме разби, какви ги дрънка тази лекарка ooooh!
Да не би пък да ти е казала .че роговицата ти има формата на лещи newsm78,защото лещите всчки знаем какво е,но ретината е вътрешната обвивка на цялото око,няма как да я оприличим тази тъкън на лещи Wink
Конюнктивита е възпаление на конюнктивата,т.е най външната прозрачна обвивка на очната ябълка, а кератита е възпаление на роговицата/ cornea/ , тя се намира под конюнктивата и е с много важни функции, има пречупваща сила от около +45 D.
Така както го описваш,явно носиш лещи отдавна и вероятно имаш възпаление,първоначално конюнктивит ,който е засегнал и роговицата,защото си слагала лещите.Предписаното ти лечение с Наклоф е добро,това е антибиотик с кортикостероиди и е добро Peace,но според мен е трябвало да има и мехлем ,но не и Джен тиил-това са изкуствени сълзи Wink
Защо не отидеш при друг лекар ,ама на частно,например във "Вижън" или в "Ден" Peace
А кератоконус,просто го забрави като термин,пък и изтъняване на ретината ........съмнявам се,симптомите ти не са на тези заболявания Hug

п.п.Забравих да ти кажа-докато имаш тези притеснения,не носи лещи,само очила,поне докато завършиш лечението Peace

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
ох...може и за роговицата, да е ставало дума...пълна каша е в главата ми...
не съм носила от месец лещите...даже и не си помислям за тях, докато не се оправят очите...стават ми ужасно червени и ме болят , сякаш са ударени...а и ме е страх да не се засили , онази режеща болка... Tired

# 3
  • Мнения: 3 914
Няма страшно,изглежда наистина е яко възпаление,слагай Наклофа и ще мине Hug

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
ох...дано...
забравих да питам, дали е заразно, защото имам две деца, а освен тях у нас е истинска детска градина...

# 5
  • Мнения: 3 914
ох...дано...
забравих да питам, дали е заразно, защото имам две деца, а освен тях у нас е истинска детска градина...
Не е заразно Peace

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
ох...дано...
забравих да питам, дали е заразно, защото имам две деца, а освен тях у нас е истинска детска градина...
Не е заразно Peace
благодаря за бързите отговори  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт