Кога престанахте да редувате пюретата?

  • 711
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Голям проблем ми е да намирам големи бурканчета безмесни пюренца, сега давам на Ганчев, но не ми харесват никак. Хипп имат само 2-3 вида, при това със спагети и макарони. В книгата на проф. Трифонова пише, че след навършване на десети месец само едно ядене в седмицата е безмесно, едно рибно и другите са с месо.
Вие кога престанахте да редувате пюренцата?

# 1
  • Мнения: 1 183
Здравей  Hug ,ами да ти кажа и аз към 10 месеца вече не ги редувах,сега давам 3 дена купешки пюрета и 4 дена готвено(наше ядене),но май вече и давам всеки ден месце  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз месо си давах всеки ден. То пък едно месоооо - 8%

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
От 10 месечна възраст може да го запишеш на детска кухня - там има разнообразие и няма да се чудиш какво да даваш.
Аз нямах този твой проблем - след като почнах да му давам месни пюрета категорично Naughty ми отказа да яде безмесни. Само мръвки Mr. Green му харесваха на човека.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 218
Откакто Иво започна да яде храна от детската кухня (след 9 навършени месеца-тогава беше така, сега е след 10 навършени)-всеки ден ядеше месо.
Само понякога в събота или неделя е бил на безмесно меню. Но рядко.

# 5
  • Мнения: 887
Аз месо си давах всеки ден. То пък едно месоооо - 8%
И аз така започнах да постъпвам около 1г. на сина ми.

# 6
  • Мнения: 1 165
Когато въведох месото, започнах да давам безмесни ястия веднъж или два пъти седмично.

# 7
  • Мнения: 4 111
Аз редувам безмесно с месно, ако питам детето само зеленчуково пюре ще яде, харесва му повече от месните.

# 8
  • Мнения: 378
    Давах почти всеки ден с месо, понякога без месо ,понякога и риба. Когато искате да предложите без месо - дайте пюренце от картофи - децата ми  много го харесваха... Приготвях всякакви домашни пюрета ( отнемало ми е около половин час ) - тиквички и
моркови;  моркови,тиквички  и картофи;   тиква,картофи и лук;   тиква, тиквички и картофи ; картофи и спанак;  картофи,моркови и спанак... Измислях всякакви комбинации... Добавях  малко зехтин или масло  и едва-едва сол. Може да се добавят и листенца магданоз... Понякога правех  тези комбинации с месо или риба. Може да се добавят ориз, елда или просо...  Варях ги в тенджерка, пасирах и ако количеството е било повече - оставях в хладилника за другия ден ( може и да се замрази в чашки ).

# 9
  • Мнения: 1 089
Много благодаря за предложенията момичета, но трябва да кажа, че се въздържам от готвене у дома или детска кухня поради опасенията ми относно произхода и качеството на продуктите. Имам малко домашно телешко, дом. картофи и моркови, за които съм сигурна, че са "Био". Във Фантастика виждам, че вече има и Био ориз, леща, спагети, но това, което ме вълнува, са зеленчуците, а нямам възможност да обикалям хипермаркетите да търся и затова поне до годинка мисля да сме на индустриални храни, за които поне знам, че минават много сериозни проверки. Даже - предимно на Био-пюренца.
Мисля след още някоя седмица да спра да ги редувам, да въведа риба и веднъж седмично да остане постното.

Общи условия

Активация на акаунт